• ''eğlenmek her çocuğun hakkıdır'' mottosuna sahip, izmir gaziemir'de bulunan devasa çocuk oyun parkı. buyrun
  • anaokulu tatile girince kuzenlerimizin yanına izmire gittiğimizde uğradığımız oyun alanı
    biz monkey jungle'ın bornovadaki şubelerine gitmiştik bizi karafatmalar karşılamıştı
    dalga geçmiyorum her köşede ölü yada yarı canlı bir karafatma vardı
    kuzenim şok oldu hali ile

yaşadıklarımızı özetlersek şöyle:
    sabah 11 de açıyorlarmış bizde miniklere kahvaltılarını yaptırdık saat 11:05 te monkey jungle bornovanın kapısındaydık ama açılış saatı 11 yazarken içeride kimde yoktu
    neyse aradık gaziemir şubesini hemen açacaklar dediler 10 geçe açtılar
    içeri bir girdik yerde karafatma ölüleri - saçlar - tozlar...
    dedim ki " temizlemediniz mi ? "

dediler ki "biz burayı açıyoruz 11 de, temizlik 11 de başlıyor şimdi siz geldiniz hali ile temizlik yapamadık" dediler.
    toplam 5 anne isyan ettik hali ile " temizlik ya geceden yapılır yada 11 de açılış ise birileri gelir 9 da temizlik yapar sabah çocuklar gelmeden. çocuklarda temiz bir oyun alanına girerler" dedik.

aldığımız cevap gayet lakayttı.
    " bizde sistem böyle " dediler.

sonrasında aile işletmesi olduklarını ve zaten her aile şirketinde olan kurumsaldan uzak yaklaşımlarını görünce çocukları bir daha götürmeme kararı alıp çıktık monkey jungle dan.

şimdi sistemleri düzeldi mi bilemiyorum ama pasta dolabında uçan 2 sineğe de değinmeden edemeyeceğim...

edit : unuttuğum bir bilgiyi daha eklemek istiyorum. "temizliği kim yapıyor ? " diye sorduğumuzda orada çocukların başında duran 2 tane küçük yaşlardaki kızlar " biz yapıyoruz " dediler.
    çocuk alanlarında çalışan bayanlara temzilik yaptırılmasına da tamamen karşıyım elin 19 yaşındaki kızı ne bilsin temizliği
    alırsın bir temizlikçi firması sabah erken gelir dip temel 2 saatte temizler gider ve aylık bir maaş verirsin ona
    küçücük kızlarında bu anlamada sömürülmesinede karşıyım.

elemana para veriyorum vurayım kırbacı vurayım kırbacı sistemleride çok acımasızca bence.
hesabın var mı? giriş yap