• sebebi kesin olarak bilinmese de istatistiki olarak serinin en çok zevk veren oyunudur (serinin diğer oyunlarını oynamış olanlar için).
  • elder scrolls dünyasında, cyrodiil merkezli imparatorluğun kuzeydoğudaki bir vilayeti. dunmer memleketi. dunmerlarca kullanılan orijinal adı ile resdayn. daha da eski adı ise dwemereth'miş.
  • tes serisinin obliviondan önceki oyunudur.oblivion oynayıp adamlar ne oyun yapmış diye düşünürken ekran kartımın bozulmasıyla onboard kartımla oyunsuz kalmamak için morrowind indirdim ve oblivionla bir oyunun nasıl berbat bi hale dönüştüğünü gördüm.büyülerde,görevlerde, hikayesinin ilerleyişinde resmen on basamak geriye düşmüşler.morrwindde ilk defa mage-warrioru bu kadar güçlü bi şekilde geliştirdim.darke elfimle girmedik yer yapılmadık görev bırakmamıştık özledim bak şimdi
  • mükemmel bir oyun için bu kadar az entry girilmesi... olmadı sözlük.

hikayesi olsun, atmosferi olsun, oynanışı olsun zamanının ötesinde bir oyun. gerçek rpg. kendisinden sonra gelen oblivion aynı tadı zaten vermediği gibi hikayesi ve kolaylığıyla da morrowind kadar başarı sağlamadı. skyrim eksikleri giderilmiş olması gereken eso oyunu olsa da yine bir morrowind değil. ejderhalar, süper grafikler ve iyileştirmeler oyunu yine bir yere getirdi elbette.

onun dışında morrowind sadece müzikleriyle bile alıp götürebilecek oyundan öte bir dünya adeta. dinlemek isteyenlere: (bkz: jeremy soule)
  • zamanında, bizi bilgisayar başında başka dünya götürmüş yegane oyundur.
  • ghostgate semalarında uçan ve pteranodon çakması yaratıklarıyla gergin dakikalar geçirmenizi sağlayacak oyun. zombieleri saymıyorum bile...

(bkz: korku)(bkz: yusuf yusuf)(bkz: adrenalin)
hesabın var mı? giriş yap