• saat ve mucevher ureten ispanyol bir firmadir. http://www.mosso.cl/ 'den ulasilabilir.
  • canli ve heyecanli calinmasi gereken parcalar icin kullanilan bir muzik terimi.
  • italyanca'da daha anlamına gelir.
  • bir bisiklet markası: http://www.mossobisiklet.com/
  • wildfire modeli bir adet bisikletine sahip olduğum marka. türkiyeye yeni giriş yaptığı için çok fazla bilinmemekte ancak giriş seviyesine fiyat/performans olarak tatminkar olduğunu düşünüyorum. bisiklete yeni başlıyacaklar için ısınma turlarında yeter bir marka.
  • mtb için sabit maşa aranıyorsa ilk ele gelen marka bu. işçiliği, görüntüsü falan iyi. çin'den bir ayda geliyor. yalnız kadronuz beyazsa beyazını tercih ederken kadro renginizi iyi kontrol edin. zira bu çatalın rengi ak beyaz. krem'e çalan beyaz kadroyla olmuyor.
  • katlanabilir bisikletlerinden marine 20'yi kullanmakta olduğum bisiklet firması. yalnız bisikletin garantisiyle birlikte yanında gelen kitapçıkta ümit bisiklet tarafından üretildiği yazmaktadır.
    (o kadar da araştırdım ümit bisiklet almamak için, internette düzgün bir bilgi bulamamıştım mosso hakkında, bisikletle ilgili forumlarda da tayvan üretimi olduğu yazıyordu)
    yine de tasarımları güzel, fiyatları da gayet uygun.
  • yarış bisikleti olan 730tca modelini aldım 105 setli geçen cumartesi.

şöyle ifade edeyim:

adeta kapısından tok sesi gelen araba gibi

adeta yağ gibi akan işletim sistemi gibi.
  • garanti belgesinde imalatçı olarak ümit bisiklet yazan, yeni aldığım bisikletteki satıcı kaynaklı sıkıntı konusunda satış sonrası sürecin devam ettiği marka.
    süreci ve sonucu buraya ayrıntı yazacağım inşallah.

şimdilik almayı düşünenlere fikir vermesi açısından:
    (bkz: yeni ankara motor)

edit: evet klasik bir dandik firma örneğini yaşamış oldum. mosso (ümit) satış sonrası bölümünün hiç bir çözüm üretmeyip üstüne üstelik beni nasıl oyaladığını yazayım kısaca.

büyük bir hata yapıp mosso bisiklet aldım daha büyük hatayı da bunların yetkeli satıcı dediği yerden alarak yaptım. bkz kısmında yeni ankara motorla olan olayı uzunca yazdım. neyse bisikleti aldım 1 hafta içinde müşteri hizmetleri ile muhatap oldum. önce telefonla aradım konuştuk fotoğraflara birlikte mail attın dediler attım. maili attıktan 1 hafta sonra aradım dikkate alındı mı diye "evet size jant teli göndereceğiz" dediler (içimden diyorum sıfır aldık, tel mel değişecek neyse adamlar en azından ilgilendi çözüm üretti). ne zaman gönderirsiniz dedim "topluca gönderiyoruz şimdiye kadar bir kaç parti gitti sizinkini diğer partiyle göndereceğiz "dediler teşekkür ettim kapattım bu konuşma mart sonu gibi oldu.
    uzun bir süre bekledim ses seda yok neyse nisanın son haftası pazartesi günü aradım. kemal beyle (satış sonrası yetkilisi) görüştüm tekrar, bana tellerin benim evimin yakınındaki servise çok önceden gönderdiklerini söyledi bende keşke bir haber verseydiniz dedim neyse ücretsiz telleri değiştirecekler değil mi diye teyit aldım "tabi tellerin ücretsiz değişmesi gerektiğini bilirler" dedi ve teşekkür ederek telefonu kapattım.
    şimdi can alıcı nokta geliyor.
    hemen arkasından evin yakınındaki servisi aradım veeee aldığım cevap "yok abi bize öyle bir parça gelmedi", tekrar sordum "yok abi 28 jant siyah tel" yok. tamam peki. tekrar aradım ümit satış sonrasını telefonu meşgul. salı günü 4-5 kez aradım meşgul. çarşamda meşgul. perşembe meşgul. cuma evet meşgul.

sonuç: sonuç yok beyler bayanlar. bu markayı alacaksanız garanti diye bir şey beklemeyin, zararlı satıcılar da cabası.

kendi adıma çıkarttığım sonuç ise 3-5 kuruş daha verip kaliteli bir marka almak doğru bir karar olurmuş. yani şu uğraşım ve muhatap olduğum kişiler, bana vereceğim fazla paradan daha çok sıkıntı çıkarttı.

herkese sıkıntısız alışverişler, verdiğiniz paranın karşılığını alabilmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın.
  • özellikle wildfire modeli fiyat/performans ürünü olan bisiklet markası.bisiklete yeni başlayanlara tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap