• dün bir motosiklet tamircisinin ağzından duyduğum kadarıyla "ibneliktir".
    gerekçesi de; " bi kere götünü dayadın mı bi'daha ayıramazsın, işin kötüsü sürekli daha büyüğünü istersin" şeklinde idi abinin.
    kaçtım.
  • cismi
    ünvanı: 1884 yılında tasarlanan üretilen ve çalışan ilk motorlu bisiklet.
    ülke : ingiltere
    ismi : butler petrol ctyle
    üreticisi : edwart butter
  • şu hayattaki tek tutkum, yaşama sebebim.

bazı nedenlerden dolayı birkaç aydır ayrıyım kendisinden, muhtemelen uzun bir süre daha ayrı kalacağım... havaların da ısınmaya başlamasıyla birlikte etrafta iyice artan motosikletlileri gördükçe nasıl imreniyorum, kötü hissediyorum anlatamam. nasıl desem; hani eski sevgilinizi yolda bir başkasıyla görürsünüz ya, heh işte öyle bir his.
  • her motorsiklet sürücüsü bir gün düşmeyi tadacaktır.
  • motor yalnızlık işidir. hani rüzgarı hissedeyim filan hepsi bahane. bi insanın tutkusu motorsa yalnızdır. şöyle ki;

düşünün ki bi araba aldık (5 kişi binebiliyor sanırım) e o 5 kişilik arabaya bir tek sen binip geri kalan 4'lüye acı acı gülüp "şaka maka iyi yalnızım lan" diyorsa araba seni depresyona sokar. acımaz sokar hemde.

ama motor öyle değildi ki max. 2 kişi biner. he arada bir sarılacak bir el arar ama onu da rüzgardı,böcekti derken o el hissini de aramazsınız.

işin özü; motor yalnızların tabutudur arkadaş. hepimiz öleceğiz,ama bazılarımız motorun üstünde,özgürce ölecek.
  • birkaç hafta ara verince insan hamlıyor beyler bu mevzuda. demin 50 liralık benzin yaktım anca kendime geldim. ara verince dikkat etmek lazım.
  • her deneyim sonrası üzerinden inildiğinde gülümsemek hiç zor değildir. öte yandan, sigara gibi birşey. ona bağlı ve ya bağımlı, uzaktan ve ya yakından ilgili kişilerle anlaşırım. konu o değildir çoğu zaman, konuyu yoğuruşlar benzer olunca sohbet peydah oluveriyor işte.
  • istanbul'da kullanıldığında dünyanın en tehlikeli ulaşım aracı olan iki tekerlekli götürgeç. hayalimde ege ve akdeniz kıyılarını, motosiklet üzerinde sevdiceğimle beraber gezmek vardı piç bir arkadaşımın motorunun arkasında e-5 üzerinde slalom yapana dek.
  • motosikletlinin yol kavgası da çok fena oluyormuş:
    http://www.liveleak.com/view?i=844_1399943323
hesabın var mı? giriş yap