• motor gürültülü adamlar ne yapsın.
  • aklı başında çoğu motosiklet kullanıcısını tenzih ederek söylüyorum, ben bunların ta amk.

bu boku yiyenlerin çoğu,

abart egzoz takarlar( egzoz için tdk’yı zorladım )
    eğitimsiz
    sübyan, ergen karışımı
    evrak taşıyan kuryeler pek değil, çoğunlukla yemek taşıyanlar bokunu çıkartıyor
    bu tipler için gece gündüz fark etmez

velet mecidiyeköy ara sokakta gidiyor zannedersin ki valentino rossi’yle pistte yarışıyor.
  • ister spor motosiklet olsun, ister scooter fark etmez.
    apaçiliktir.

motosiklet alır almaz ilk işim sessiz bir egzoz takmak olacak.

benim kafam s*kilir amk.
  • kask takmayan deri yelekli hells angels özentili cruiser'cılarda çokça rastlanan bir durum.

genellikle kalabalık cafe'lerin önünden geçerken gaz açılır ve o kahrolası gürültüyle ilginç bir şekilde tatmin olunur.

hele bu egzozlarla uzun yola gidenler vardır ki yüzlerce kilometre kulaklarda gürültüyle yol yaparlar. akıllara zarar...
  • bunlardan bir de benimdir.
    motorun eski sahibinin taktırdığı eksozla istanbuldan izmire gelince 2 gün işitme kaybı yaşadım.
    şimdi susturucu için bekliyorum.
    ancak bu şekilde sürüşün motosiklet sürücüsü için daha güvenli olduğunu da söylemeliyim.
    (bkz: vance & hines)
    (bkz: short shots)
  • özgürlük değil ancak türkiye'de kural uygulamadaki boşluklar sayesinde bazı motosiklet sürücülerinin egzoz açmak veya açık egzoz takarak gürültü yapmasıdır.

bende bu grup içerisindeyim, iyi bir şey olmadığını biliyorum ve savunmuyorum. ben motoru çalıştırırım ve en kısa sürede ana yola bağlanırım.
    şehir içinde ara sokaklarda bu tarz egzoz ile gezilmesine kesinlikle karşıyım, bunu yapanlar kask takmayan ve erkekliğini motor üzerinde kanıtlamaya çalışan ergenler olur genelde.
    şehir içi ana yollarda ve şehir dışı yollarda kimseyi rahatsız etmiyor aksine motosiklet sürücüsünün fark edilmesini sağlar.
  • malliktan ote bir sey degildir. motosikletci dogru konumda ve dogru hizda olursa farkedilmek veya guvende olmak icin sacma sapan gurultulere ihtiyac duymaz.
  • ayrıca aralardan küt diye çıkma özgürlükleri vardır ki şuan benzer; 'anan zaaa xd'

bugün iftar saatinde bir motokurye kaldırımdan yola atlayarak seyir halindeyken bisikletimin pedalını kırdı; üstelik parmak arası terlikle kasksız korunmasız kaldırımdan yola atlamasına rağmen bana trafik dersi vermeye kalkıştı. o taksici abi araya girmeseydi kıracaktım burnunu. neyse ki bildiğim ağır küfürlerden bir kaçını sarfederek sinirimi attım. bir de bu tip adamları trafikten hor görülüyorlar diye koruyoruz. allahtan bir tarafıma bir şey olmadı.

bu ülkede herkes kendinden daha güçsüz olanı ezme gayretinde. arabalı motorluyu, motorlu yayayı bisikletliyi, bahçıvan uşağı, sonra hepsi uşağı...

ehliyet kurslarında insanlık dersi de verilmeli.
  • itin kopukun özgürlüğüdür. parası binek aracına yetmediği için ve bisikleti aşağı gördüğü için mobilet kullananlar bir yana, baba parasıyla aldığı motorla mahalle arasında dolanan ergenler diğer yana..

çevreye, topluma saygısız itler.

edit; doksanlı yıllarda bodrum'da trafik polislerinin bu itleri "turistler rahatsız olmasın" mantığıyla şehirden geri çevirdiğini görmüştüm.

bizim o kadar değerimiz yok sanki.
  • saygi duydugum motorsiklet suruculeri bir yana, daha alacagi motoru bulmaya calisirken gordugu her model hakkinda "auuu kanka bunun egzorstunu acacaksin bauu bauuv diye baarttira baaaarttira gezeceksin" yorumu yapan, ve yine bahsi gecen model hakkinda muhtelif video sitelerinde "x marka y model egzoz sesi" diye arama yapan kitleye gelsin; o egzoz gotunuze girsin.
hesabın var mı? giriş yap