• urla'dan çıkıp mahrem markası ile damaklarımızı şenlendiren butik şarap üreticisi.

web sitesi
  • mahrem gibi bir markayı bize sunan kutsal firma.

bir tannatları var ki anlatılmaz yaşanır.
  • şarabın anavatanı olan anadolu topraklarında kurulmuş pek çok şarap üreticisinden birisi. iyi niyetle iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama ne kadar iyi olduklarını zaman gösterecek. çünkü özellikle son 10 yılda bu topraklarda çok iyi üreticiler ortaya çıktı ve çok üst düzey şaraplar yapmaya başladılar. siyah üzümden beyaz şarap yapmak gibi sıradan konuları abartmamak lazım.

not: bütün üzümlerin şırası beyazdır. sıkıldıktan kabukları ve çekirdekleri ile bekletilirlerse siyah üzümlerin şırası renklenir.
  • şarap konusunda uzmanlık iddia etmeyeceğim ancak gurcistan, ermenistan saraplarindan avustralya ve güney amerika saraplarina kadar geniş bir tadım tecrübem var. mozaik şarapları urla ve seferihisar üreticileri (şimdilik 6 tanedir) en önde gelenidir. şunu rahatlıkla söyleyebilirim ürünleri global piyasada orta-ust skalada kolaylıkla yer bulabilir. bundan daha enteresani ise sahiplerinin piyasa mıyasa umursamamasi. türk sarapciligini dunyayaya duyurma potansiyelleri çok yüksek. ancak yanlış bir ulkedeler. anladınız siz onu, çok kurcalatmayin bana şimdi.
  • dun tesadufen tanistigimiz sarap markasi. mahrem in kirmizi 2009 uretimini sisesinin de guzelligi icin denemek amacli aldik. bize mi bozugu denk geldi veya gercekten mi kotuydu anlamadik ama sisenin yarisini doktuk. inanilmaz mat ve koyu renkli, buruklugundan dudak buzen bir sarap. logosu ve sisesinin guzelligine aldanmamak lazim.
  • ismini duyup yorumlarını okuduktan sonra iki ürünlerini sipariş edip aldım(marselan(2012) ve tannat).dün ilk defa marselan ı tattık kör tadımda.

sommelier açıp doldurmaya başladığında ,direk gözgöze geldi herkes.gecenin ilk tadılan şarabıydı ve herkeste bir merak başladı.bir an önce kadehler önümüze gelsin bu güzel kokan şarabı tadalım diye bir sabırsızlık baş gösterdi.

gerçekten çok iyi bir şaraptı.gövdeli,dilde ve damakta çok keyifli aromalara sahip bu fiyata bu ülkede şarap bulmak çok zor artık (137 tl - 17,5$).

edit: aynı fiyata 2012 syrah sını denedim.maalesef marselan ın bayağa gerisindeydi.birazcık üzdü.

not: tannat ı tadınca editleyeceğim.
  • gerçekten şarabın kralını üretiyor nimet arif kurtel tebrikler ??????
hesabın var mı? giriş yap