şükela:  tümü | bugün
  • boğaziçi'nde fizik okuyan, uzun süre amerika'da yaşayan ve sonra hacettepe'de tıp okumaya başlayan ilginç bir adam. geçenlerde video röportajı çıkmıştı. şimdi kendi youtube kanalı var.

https://www.youtube.com/watch?v=ajytuftvqga

dediğim gibi ilginç ve akıllı bir adam meraklısı takip edebilir.

bu arada ismi galiba turan kapudere. hayatta başarılar mr. turan. yalnız finlandiya muhabbeti çok boştu. finlandiya ve türkiye eğitim mukayesesi konusunda faydalı olacağını düşündüğüm bir video paylaşmak istiyorum:.
  • yeni videosu yayında, küçük prens hakkında: https://www.youtube.com/watch?v=op_ouoqdo_a
  • zamanı iyi değerlendirmek için takibe aldım.

tanım: nevi şahsına münhasır yutubır
  • bildiklerini dinlemeye çok hevesliyim. merak ve hayranlık uyandıran birisi. youtube kanalında bildiklerini insanlarla paylaşmak konusunda hevesli birisine benziyor. bunu yapmasına vesile olan herkes ,herkese teşekkür ederim. istanbul ayağında ,yardımcı olmak bile isterim.
  • bana nedense bi balon hissi veriyor bu adam. hacettepe bogazicinde falan okuduğunu da çok sanmıyorum. belki de ben malım anlamıyorum bu adamı o da olabilir.
  • tam olarak olayı nedir anlayamadığım bir abi, hacettepe'de tıp okuduğu söyleniyor, amerika'da da bir dönem yaşamış galiba, doğrudur değildir bilmiyorum çok önemli de değil bence ama röportaj videosunu izledim ve yorumlara anlam veremedim gerçekten, adam grigori perelman muamelesi görüyor ki bence ilginç, yani o kadar içi dolu ne anlattı da ben anlamadım aydınlatan olursa sevinirim, bana bin yıllık geyiklerden bahseden rainman görünümlü bir abiden ötesi gibi gelmedi, zaten insanlar bayılır salaş görünümlü, biraz da meczup gibi dahi klişe fikrine, popüleritesi burdan geliyor sanki "bakın balici gibi görünen adam profesör çıktı!" temelli tezat içeren şeyler insanları cezbediyor. neyse, artık bekleyelim görelim
    düzeltme: grigori perelman'ın adını yanlış yazmışım gregory perelman şeklinde, yeopgijeogin geunyeo pek de hoş olmayan bir dille uyarmış girisinde, düzeltildi.
    düzeltme2: bahsettiğim video bin yıllık geyikler dışında bir şey konuşulmuş değil, nesi bin yıllık geyik denmiş bir de, siz burada bahsedilen şeylerden yeni haberdar oluyorsanız diyecek bir şeyim yok, bir çok kısım da yalan yanlış bilgiler.
    ekleme: burada hakaret ya da küfür etmeden belirtmiş olduğum bir görüş var altı üstü ama yeopgijeogin geunyeo adlı yazar hâlâ saygısızca üst perdeden saçmalamaya devam ediyor, cidden ilginç bir durum, adamın başlığını o açmış bravo vallahi, çok tebrik ediyorum, bir de utanmadan ağlıyor demiş * pardon dostum bundan sonra fikir belirtirken senden icazet almayı aklımda bulundururum. ayrıca sanki grigori adını hüsamettin şeklinde yazmışım gibi aynı noktadan yürümek ne kadar mantıklı merak ettim, bilmiyorsan söyleyeyim ben rusça biliyorum iki yazım aynı şekilde telaffuz ediliyor, ayrıca 'haberiniz yoksa' derken kastedilen şeyi anlamak için 90 iq sahibi olmak yeter sanırım, çok zorlama bence senden farklı düşünen insanlar var bu dünyada.
    son ekleme: ağlamıyorum gözüme mallık kaçtı okurken, çocuk gibi ya :)
    yine ve yeniden ekleme: bak güzel kardeşim, senin o zavallı beyninin bile algılayabileceği kadar basit bir şekilde yazmaya çalışacağım, öncelikle seninle herhangi bir problemi olmayan insanları düşünceleri seninle aynı olmadığı için aşağılama hakkına sahip değilsin, hele ki bu insanların kullandıkları dil hakaret ve saldırganlık içermiyorsa. umarım yeterince basit olmuştur, eğer 50 küsür yaşına gelmiş bekar ve antropozlu bir hilkat garibesi değilsen bu nefretin sebebi nedir çok merak ediyorum. ikincisi grigori perelman kimdir gayet iyi biliyorum o an adının yazım şeklini yanlış hatırlamış ve 'gregory' şeklinde yazmışım ve nasıl bir aptalsan artık şu saçma sapan tartışma başladığından beri bana karşı kullanabildiğin tek argüman (artık ne kadar argümansa!) bu. gerizekalıya rusça bildiğimi söylüyorum hala ötmeye devam ediyor. göt, emin ol senden daha iyi biliyorum adamın adı nasıl yazılıyor. sana karşı nezaketimi takınarak insan gibi cevap verdikçe işin bokunu çıkartmaya doymadın, daha ilk eklemede senin için düzeltmeni pek de hoş bir dille yapmadığını yazdım sadece ve cevaben olabilecek en küstah şekilde karşılık verdin, saygısız, sorunlu ve küstah herifin tekisin işte ne bok olduğunu apaçık belli ediyorsun. daha eleştirdiğim şeyin ne olduğunu anlamamışsın amına koyayım okuduğundan ne anladın da bu kadar kuyruk acısı yarattı sende anlamadım ki, gündelik hayatında ne kadar tokat yiyorsan artık acısını sanal ortamda insanlara ayar vermeye çalışarak atmaya çalışıyorsun sanırım. kullandığın dil bile kalitesizliğin sınırlarını zorluyor; üstte ağlayan arkadaş, ağlama, göt oldun gibi laflar kullanarak neyi ispat etme çabası içindesin? yaşadığım semtte sokakta 10 yaşındaki çocuklar böyle konuşuyor, gerçi senin gibi bir tipe yakışan bundan ötesi olamaz ya neyse. hiçbir sikim değilsin ve kimse senin kafana göre düşünmek zorunda değil anladın mı mal? siktirip gidip saygılı ve düzgün bir şekilde meramını anlatacak kapasiteye sahip olmak için çaba sarfedebilirsin.
  • grigori perelman* adını doğru yazamayanların hakkında pek konuşmaması gereken kendi halinde bir adam. adam altı üstü bir tanıtım, bir küçük prens hakkında monolog konuşma ve son olarak da gezdiği bazı yerlerden bahsettiği son derece mütevazi üç video yayınladı. neresi bunun bin yıllık geyik yani?

üstte ağlayan arkadaşa cevap olarak: tatava yapma, öğren öyle gel. işkembeden kulaktan dolma lafla gregori yazılmaz. ukala, sanki bir halt biliyormuş gibi isim veriyor. onu da yanlış yazıyor. şimdi düzeltmiş ama aferin, gelişme var. adamın kanalının başlığını sözlükte açan benim, hayırdır neyden haberimiz yok? ben başlığını açtıktan bir hafta sonra haberi olmuş konuşuyor. sonra lafı yiyip oturunca ağır geliyor diyorsunuz.

ağlayan arkadaş: yeter ağlama beni de ağlatacaksın :'(

mallık edip bilmediğin adamın adını yazma hiçbir şey kaçmaz. ayrıca göt olmanın da bir adabı var.
  • hacetttepe'de yemekhanede sürekli rastladığım, elinde defter, kitap, kalem kutusu ile dolaşan, meczup görüntüsü veren abinin youtube kanalının ismi.
  • değişik bir hayat hikayesi varmış.
    malatya fen lisesinden mezun olup hacettepe tıpta okumaya başlamış. sonra vazgeçip boğaziçi fiziği bitirmiş. sonrasında amerika'ya gidip 15 yıl yaşamış. ve türkiye'ye geri dönmüş. şimdi de hacettepe tıp okumaya devam ediyormuş.
  • fazla bilgi yüklemesi yapılıp herşey birbirine karışmış gibi. bir de birden fazla dil bilme konusuna çok takıntılı gibi alakalı alakasız yerlerde birden fazla dil öğrendiğini anlatıyor.