• mtv hot stuff programında yayınlanan bir klibi arıyorum.

bir şarkı klibi. adını hatırlamıyorum. sözlerini hatırlamıyorum. klibin yayınlandığı yer mtv türkiye. tarih 2007 2008. klibin yayınlandığı saat 02:00 03:00 arası. erotik kliplerin yayınlandığı saat.

klibi anlatayım. bir dj'in yaptığı şarkı. klipte ortada bir kamera var. kameranın etrafında daire şeklinde bir sürü kız var. kamera klip boyunca 360 derece sürekli dönüyor. döndükçe kızlar birbiri ile öpüşüp sevişmeye başlıyorlardı

hiç mi izleyen göre bilen yok. yıllardır arıyorum bulamadım.
  • çok ama çok özlenen, bir zamanların bana göre kalburüstü ve hep belirli bir seviyeyi tutturmayı başarmış, şimdilerde ise yerinde yeller esen müzik kanalı. bir diğeri için (bkz: mtv)

ayrıca (bkz: nickelodeon)
  • ne güzel arada pimp my ride filan izliyorduk (bkz: xzibit)
  • özledim yine..
  • türkiye'de 2006'da açılıp 2011'de kapanmış kanaldır.

tutunamadı çünkü;

yöneticileri dönemi iyi analiz edemediler. 2004-2012 arası türkiye'de rock'ın zirve yaptığı dönemlerdir. sadece türkiye'de değil dünya genelinde rock ve metal tekrar hareketlilik kazanmıştı. büyük gruplardan uzun aradan sonra albümler geliyor, yeni türün avangart grupları iyi işler çıkarıyor. nirvana michael jackson'ı zirveden indirdiği gibi 2000'lerin başında da linkin park birtney spears ve eminem gibi şarkıcıları zirveden indiriyordu.

kanalın açıldığı dönemde grupların çıkardığı albümlere bakalım;

-emo türünün zirve yıllarında my chemical romance en iyi albümleri the black parade'ı,

-him dark light ve venus doom'u,

-linkin park minutes to midnight'ı

-muse black hole and revalations'ı

-metallica 5 yıl aradan sonra death magnetic'i,

-megadeth ard arda united abominations ve endgame'i,

-slayer 5 yıl aradan sonra christ illusion'u,

-iron maiden a matter of life and death'i,

-avenged sevenfold city of evil'i,

-trivum 2005-2008 arası ascedancy, the crusade ve shougun'u,

-bullet for my valentine ilk albümleri the poison ve scream aim fire'ı

-system of a down mezmerize ve hypnotize'ı,

-gojira en iyi abümleri from mars to sirius ve the way of all flesh'i,

-korn see you the other side ve untitled'ı,

-slipknot all hope is gone'ı,

-audioslave out of exile ve revalations'ı,

-tool 10.000 days'i vs...

yerli gruplardan şebnem ferah can kırıkları'nı,

-teoman renkli rüyalar oteli'ni,

-ogün sanlısoy üç'ü,

-almora 1945'i,

-pamela cehennet'i

özlem tekin 109876543210'ı

-kurban insanlar albümünü çıkartıyor.

bu albümler 2005-2008 yılları arası çıktı. kanal 2006 yılında açıldı. böyle büyük bir enerji birikimini mtv türkiye büyük bir depreme çeviremedi. bu grupların parçalarını yayımladılar ama yeterince değil. metallica'nın the day that never comes klibi gösterilirken akabinde koca göğüslü r&b klipleri karşılıyor bizi. bu da yetmezmiş gibi vıcık vıcık denyo tiplerin izlediği amerikan reality show'larını, rapçilerin araba programlarını yayımlamaya başladılar. zaten son dönemlerin bu tür programlara iyice ağırlık verdiler. rock müziği tamamen arka plan attılar.

rock ve metal zirvedeyken dream tv gibi herkesin sesi olmaya çalıştılar. büyük gruplar bomba albümler çıkartırken onlar ısrarla tekno müzik koymak istediler. popçu ve arabeskçi yuvası kral tv bile rock'a boyun eğip özlem tekin'e program yaptırdığı böyle müzikal zenginliğin olduğu bir dönemde beceriksiz yöneticiler yüzünden 5 yıl dayanabilip kapandı kanal.
  • debede görünce (bkz: motorlu taşıtlar vergisi) türkiye şeklinde uyandı zihnimde bir an, her gördüğümüz v (bkz: vergi) değil çok şükür.
    yalnızda değilmişim (bkz: (#93453457))

artık aramızda olmayan bir musiki kanalı.
  • bu kanalı ne izlerdim ya. programlarını hele bayıla bayıla. "my sweet 16" olsun "pimp my ride" olsun bizim döneme göre çok üstteydi.

adını hatırlamıyorum ama bir program vardı kliplerin nasıp çekildiğini perde arkasını vs anlatıyordu. "toxic", "aint no other man" ve "candyman" şarkılarınınkini gözlerimden kalpler fışkırarak izlemiştim.

şimdilik aklıma bunlar geldi valla. ama kanalın sıkı bir takipçisiydim.

ha bir de internet sitesi vardı. her bilgisayarı açtığımda oraya girer müzik vs diğer haberleri okurdum hemen. o bile kalmadı. hey gidi günler.
  • motorlu taşıtlar vergisi türkiye
  • türkiye’de gelmiş geçmiş en iyi yabancı müzik kanalıydı kendisi.kapanmasına pek anlam veremedim yıllardan beri.umarım bir gün geri döner yayın hayatına.
  • bu kanalın gitmesi ateşledi fitili. daha sonra olayların önünü alamadık. hep geriye doğru gittik. her şey değişti ülkede. tv, ekonomi, din, teknoloji. bir bir kayboldu güzel şeyler. elimizde kala kala show ana haber ve survivor kaldı. türkiye "sabah sabah seda sayan" varken çok daha iyiydi. mtv ise bir kültür kanalıydı gözümüzde. ufkumuzu genişletiyordu. müzikle. özgürlükle. he şimdi birden çok yabancı müzik kanalımız var. ama o zamanlar tadı başkaydı. mesele bu kanal değil aslında bize hala güzel olan zamanları hatırlatması. hey gidi günler hey!
hesabın var mı? giriş yap