• günümüzde maalesef normal ama skandalın kitabı olan şeydir. ortam artık buna çok müsait, özellikle malum sendikanın başkanları kendi üyelerini tek tek arayıp ‘şu okullardan birine gidersen sana yüksek puan aldırırız ama bu okulları yazmayacaksın tamam mı?’ şeklinde konuşuyorlar. e bunları kabul eden öğretmen bozuntularını tespit edip bir liste oluşturuyorlar. geçen sene zaten bir çok ilçe milli eğitim müdürlüklerinde skandallar yaşanmıştı. bu sene de aynısı olacak bundan eminim.
    bu ülkenin en yozlaşmış kurumudur şuan milli eğitim. liyakatın değil sendika, dayı, amcanın kurumudur. bunu gerek yönetici atamalarında gerek, şube müdürlüğü-ilçe mem müdürlüğü atamalarında gerekse sözleşmeli öğretmen alımlarında görebilirsiniz. özellikle öğretmen alımlarında doğudaki bir çok komisyon kapatıldı. hatta doğuda sanırım sadece 1-2 yer kaldı(birisi van varsa da diğerini hatırlamıyorum). bunların kapatılma sebebi çok torpil dönmesiydi. aslında adam akıllı denetleme yapılsa türkiye’de kapatılmayan komisyon kalmayacak da neyse.
    ne yazsam gg be sözlük, daha yazarım da boşver..
  • kul hakkı haram değilmiydi yahü
  • haklı torpildir, hiç olmazsa bu milletin devletin ekmeğini yiyip arkasından sövenler memur olmasınlar.
    yıllarca doğuya öğretmen gidenler çocuklara, polislere taş atmayı öğretti.
    maalesef sistemi bu hale akp değil, memur olup vatana ihanet edenler getirdi.
    şuçu kendimizde arayalım.

not : torpilli değilim.
hesabın var mı? giriş yap