• azıcık daha izleyeyim dedim bu programı yine 5 dk dayanabildim. yine sinir oldum kapattım. denk geldiğim kısımda çocuğu çalan bakıcı "anne karnındayken sigara alkol kullanıldığından çocuğun astımı var eşim alet almaya çalıştı" diyor. bir de sürekli "kedim behlülü evde yalnız bırakamam aç mı düşünürüm" diyor. bre cahil (kendisi cahil olduğunu itiraf etti) ne malum kadının içki sigara kullandığı hamileyken? belki senin kedinin tüyleri yüzünden çocuğun alerjisi tutuyor? belki o tüyler yüzünden astım gelişti?
    annesine hakaret etmeyeb yer ararken kendini daha da batırıyorsun cahil hırsız kadın.
  • bugunku bolumu neresinden tutsan elinde kaliyor yazik zavalli cocuga ya, sosyal hizmetlerde surunucek. kadin cok aci seyler yasamis. hakkaten cok aci seyler yasamis.ama imam nikahli evli bi adamla yasiyorsun 3 cocugu var adamin. obur tarafta oz olmasa da haberleri yoktu olayda babanesi dedesi bakiyordu cocuga. sen alsan ne verebileceksin o cocuga? yarin obur gun beraber kaldigin herifin cocuga bisey yapmiycagi belli mi? sosyal hizmetlerde iyi mi bakicaklar?
    gerci sorular yanlis, dusunerek cocuk yapmiyorlar
  • dayanamadım bir yorum daha yapacam. çok daha uzun uzun yazmıştım bayağısını sildim.
    şu kalın kafalarınız alamadı ya, erkek peşinde doğru hayat yok. erkek peşinde olmakla birey olmak yok. üç çocuklu adamla düşüp kalkarak, evliyken başkasıyla takılarak kurtuluş yok. başka adamların kocandan farkı yok. yok kere yok. haydi kızlar okula demekten başka çaremiz yok. yarın senden gönlü geçince boğazını sıkmakla kalmaz kafanda tuğla kırar. seyhan'a da birgül'e de öfkeliyim ve açıkçası inanmıyorum ikisine de. birgül'ün palavrasının iler tutar yanı yok, üç çocuklu adam "boşanma aşamasında"yım demiş. alt sınıfların bitmeyen boşanma aşamaları. üç çocuklu adamın boşanma aşaması mı olur! ha bir de her kişilik bozukluğunu, kötülüğü, gamsızlığı ve sefa düşkünlüğünü "psikolojik rahatsızlık" diye hafifsemeyelim. hapçıya çocuk bırakılmaz be anacım. ister dokuz ay taşısın karnında ister on beş ay.
    popülizmi bırakalım, alt sınıf yalakalığı sakıncalıdır.
    baba beni okula gönder demekten başka hiçbir yolumuz yok. haydi kızlar okula demekten başka çare yok. ne geldiyse başımıza köy enstitülerini kapatıp nato'ya yanlamaktan geldi. bu bir devlet politikasıydı, halkını helak etti.

ek: müge'nin programın sonunda "beni en çok üzen annelere bakış açım değişti bu programı yapmaya başladığımdan beri" dedi. insan olmak bir süreç, bir beşer olarak doğmuş olmak bizi insan kılmaz. vicdan ve muhakememiz varsa insanız, yoksa et ve kemikten oluşmuş çiftleşen üreyen hayvanlarız.
  • konsomatrislik yaparken sen git kendinden 15 yas kücük oglanla korunmadan sikiş, bakamayacagin cocugu dogur, götür bakıcıya birak, terk et ve bir daha da arayip sorma. 11 yil sonra utanmadan ben onun annesiyim, size yedirmem cocugumu de. acaba hangi sebepten ötürü 11 yıl sonra analık hakları aklına düştü demezler mi adama? daha önce nerdeydin, bakıcısı senin cocuguna 11 sene annelik yaparken sen bunca sene nerdeydin demezler mi?

bu kadar okumuş insan gelsin seyhan orospusunu savunsun ekşide. dilerim allah yaşatmasın.

ne kitaplardan, ne de günlük sıradan hayatımdan ögrenebilecegim; insanların gerçek yüzünü ögrendim bu programla. iyi sandigim insanin bile bir katil cikabilecegini, yazik cocugunu ariyor diye üzüldügüm kadinin, ertesi gün cocugunu terk eden bir orospu cikabilecegini ögrendim. kimseye güvenmemeyi cok güzel ögrendim.
  • bu programi bir defa izlemedigine emin oldugum cakma kulturlulerin hakkinda ve izleyenleri icin atip tuttugu program.

birgul olayinin ozeti de sahsimca; gecmiste iyi seyler yasayamamis kultursuz birgul’un kendini faruk denen multibeta’ya emanet etmesi. multibeta erkek faruk’un da kendisini sevmeyip sadece cikar icin evlenen kadina sirf tv’ye cikti diye gurur yapmasi durumu. cocugunun da ondan olmadigi kadin isin basinda soylemis onun yaninda kadina fotograflari uzerinden santaj yapiyor. kendince ezikliginin hincini alacak kadindan.

bir erkek olarak birgul gibi bir kadinla degil evlilik arkadas dahi olmam, bu da basima gelecekleri baslamadan bitirmis olmami saglar. faruk denen herif kizi o haliyle alip da sonra da gururlu erkek pozlari kesmesin.
  • sakinleştirici ve dil altı almadan izlenilmemesi gereken programdır. raporlu olduğum için denk geldim ve izlemek zorunda kaldım. günün o saatlerinde genellikle tüm kanallarda benzer formatta yayınlar olduğu için sadece içlerinden biridir.
    incelenilen tüm olaylar değişik değişik olsa da ortak yönleri şunlardır; avam kültür, çarpık ilişkiler, gayrı ahlaki durumlar, cehalet.
  • müge anlı'nın evden kaçıp piçlerle evlenip dayak yiyen kızlara önce "kaçarken bana mı sordun böyle birine" deyip sonra yardım edişini sevdiğim program.
  • ismine taktığım program. izlemeyen "n'apıyorlar lan bu programda?" diye sorar. tatlı, sert! hmm. neler oluyor orda...
  • beni iyice kepslok tuşunu açıp bırakmış dayıya, yazım kurallarına bakmadan on tümceyi noktasız ard arda sıralayan teyzeye çevirecek program. bilinç akışı tekniğiyle ağzıma geleni yazmak ve kepslokla seyhan'ı dövmek istiyorum. ama kendisi tam bir kösele surat olduğundan "yarappi şükür" der. müge'ye attığı "anlat kanka heyecanlı oluyo" bakışlarından mahrum kaldık allahtan poegrama çıkmadı. dünyaya örnek olacak pişkinliği beni benden aldı. karı çocuğunu dehlemiş sonra da on bir yılı doldurup ergenliğe giresiye nisa'ya gözü gibi bakan gerçek anne jale'ye ağız göz eğiyor. kendi tabiriyle çocuğu yedirmem diyor ama çocuğun yedirilmeyeceği biri varsa o da çürümüş bulaşık süngeri suratlı bu karı.
    ordaki bilirkişi hocalar da alttan almaktan vazgeçin ya. biplerle söyleyin sizin de bizim de yüreğimizden geçenleri. karı kendi aklınca bunları oyalıyor, biri de çıkıp demiyor ki ağzın bi tarafta gözün bi tarafta ne çocuğu lan uyuz? çakal bi de manipülasyon yapıp kendini gürsel selam olayına bağlamaya çalışıyor. o kadar koca koca uzmanlar oturmuş birahane garsonu karının tek ayak üstü yalanlarını yüzüne vurmuyor da kibarca alttan alıyor. bu ne ahmaklık ya. biri de çıkıp desin, ulan keriz mi kerkiyon? üniversite hocalarını palavralarıyla oyalamasına müsaade ediyorlar, ben buna deli oluyorum.
    paralı bir yer buldu ya kocaya ya pavyona satacak. çok belli yani. yüzünden riya akıyor. sıkıştığında kalbim sıkıştı palavarasını sıkıyor.

beni şaşırtan müge ve ekibi. esasında pek yaş tahtaya basmazdı, bu çakalı nasıl oldu da yayına kabul ettiler? yoksa zamanında çocuğunu satıp büyüyünce mağduru oynayarak etin sütünden yaralanmak için geri bulmaya başvuranları reddediyolar diye biliyorum. seyhan'ın çakallığına alet ettiler kendilerini arif,i de şevki de rahmi de. lafı ağzına tıkmaları azar çekmeleri gerekti oysa.

sonuç olarak allahını seven bu karının içme suyuna siyanür katsın.
hesabın var mı? giriş yap