şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: para bulmak)

  cogunluk dedigin kitleyi para tutuyor bir arada.

  varsa o kadar para, sen de beslersen o guruhu, sana da gelirler. baska turlu cogunluk olamazsin bu saatten sonra.
 • türkiye devrim yapılacak bir ülke değil, ancak evrim mümkün, kastım şu: aşama aşama düzelecek. muhalif olmak tek başına bizi mahallenin delisi yapar. programı olmayan muhalefet anlamsız, faydasız ve örgütsüzdür. peki programımız ne olmalı? zor soru budur. yaklaşık 30 yıldır dünyanın sol kutbu yok, sol için çekim merkezi yok; sol humanizm, çevre bilinci, hayvan hakları, gelir adaletsizliğinde makul iyileşmeler... gibi tali konulara indirgendi tüm gelişmiş batıda. yani solu sol yapacak olan bir program kalmadı. "dünyanın bütün işçileri birleşin" mottosu da artık anlamını yitirmeye başladı yoğun makineleşme nedeniyle. yani işçilerin "üretimden gelen gücü"nde büyük bir kayıp yaşanıyor. sonuçta sosyalizm kapitalist ekonomi içinde eski dayanaklarını yavaş yavaş yitirmekte, güç kaybetmekte.

  türkiye için sol chp, dsp gibi kitle partileri olmuştur, daha doğrusu sol bu alana hapsedilip, pasifize olmuştur, diğer yanı da etnik kürtçülük politikası tarafından esir alınmıştır.

  iç kararttım farkındayım. kahramanlar çağı kapandı bence, sakin, sessiz ve kendi dönemimizi yaşayacağız, geleceğin karanlığı parçalayacak bilgi ile aydınlanacağını umacağız. temel bir argumandır: kendisine yardım edilmesini istemeyen kişiye (topluma) yardım edemezsiniz. toplum ezile ezile öğrenecektir, başka seçeneği yok. gelişmiş dünya söz çağındadır, biz ise eylem çağındayız, söz bizim toplum için ifadesizdir. bize acı ve zor lazım.
 • başlığı açan yazara öncelikle teşekkür ederim, düşüncelerimiz 100% aynı. görüpte eleştirdiğimiz bu ülkenin tüm sorunlarını çözmek için, kısa vadeli kalkınma planları (eğitim,sağlık,ekonomik,güvenlik vb.) belirlenip uygulanması gerekmektedir. oecd raporu'na baktığınızda ülkemizin sonlarda olduğunu görebilirsiniz bu konularda.. aksiyonlarda geç kalan, dünya düzenine ayak uyduramayan, yenilikleri takip etmeyen bir ülke konumundayız malesef. aksiyon almaya başladığımızda bir yerlere gelmeyi hayal edebilecek duruma geliriz.
 • (bkz: kitle)
 • bekleyeceksiniz! ''bir musibet bin nasihatten iyidir.'' lafı boşuna çıkmadı bu topraklardan.musibet tepemize iyice çökmeden anlamayacak bu millet.
 • gözaltına alınmak.
  güzel bir eylem.

  (bkz: 15 eylül 2018 3. havaalanı gözaltıları)