• 20 yaşlarındaki alamancı gençlerin türkiye'ye üçer beşer futbolcu olarak döndüğü dönem, beşiktaş'ın kapısından girmişti. onu bu futbolcular arasında özel kılansa, türkiye'ye en geç uyum sağlayan oyuncu olmuş olmasıydı.

dönemin beşiktaş teknik direktörü rasim kara ile yaşadığı bir polemiğin ardından basına "teknik direktör rasim kara bana hakarette bulundu ve tehdit etti" diye açıklama yaptı.

basının kendisine destek olacağını sanıyordu ama yanılıyordu. rasim kara kameralara "yaw ne tehdit edicem bunu? ayağını denk al, ağzını burnunu kırarım senin, dedim" dedi. basın da "ne var bunda lan?" tavrı sergiledi.

o gün türkiye ile ilgili bir korkunç gerçeği öğrenmişti.

- burası türkiye, sikerler.
  • televole, mustafa'ya sorar:

- mustafa senin isimlerindeki harflerden bir ülke adı oluşuyor, bulabilir misin?
    - \\\\...?
    - evet mustafa?
    - valla bilemicem abi...
    - fas olacak doğru cevap.
    - alalal yav fas diye bir ülke mi var?
  • hala oyuna giriyor bu. ısrarla ikinci yarılarda oyuna dahil oluyor. 24 ağustos 2009 diyarbakırspor fenerbahçe maçı'nda ayman çıktı mustafa özkan oyuna dahil oldu. 14 yıl önce beşiktaş'ta ulvi'nin yerine oyuna giriyordu, o günden bugüne çeşitli zamanlarda oyuna giriyor. diyarbakırspor'da yanyana oynadığı isimse bizim şener aşkaroğlu, tolga doğantez falan. vega çözmüş durumu ''bir gün gelir bir gün geçer bazı şeyler hiç değişmez''
  • aynen seyrettim, 1998 yili, dunya kupasi oynaniyor, mustafa besiktasta...

- sevgili mustafa ozkan, dunya kupasindaki tek afrika takimi hangisi?
    - bilmem hangisi?
    - 3 harfli ilk harfi f
    - f...?
    - ikinci harfi a
    - fa...?
    - ucuncu harfi de s!
    - f... fa.. fas.. o ne ya?
  • güneşe yolculuk grubunun geleceği çok parlak vokalisti.kalbi kocaman adam. ayrıca;

`ben sana vurgunum`

bırak seveyim rahat edeyim

geceler kara tren

bekle beni

yolun açık olsun güneşin askeri.
  • alt çenesi önde olan sempatik, yakışıksız fakat kendi cürmünde başarılı bir futbolcu idi.
  • yeni bestesini yayınlamıştır. gülcemal ağıdı.
  • 2002-2003 sezonunda denizlispor'la çıktığı uefa kupası kupası serüveninde 6 gol atmıştır.
  • 4 yıl boyunca iyi mi kötü mü çözemediğim istanbul üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü başkanıdır. özellikle yeni türk dili alanında uzmanlaşmış sahanın önemli profesörlerindendir.
  • (.....-09.10.1997)

mersin ili tarsus ilçesi imam hatip lisesi öğretmeni iken 09/10/1997 tarihinde şehit olmuş öğretmendir.
hesabın var mı? giriş yap