ozan sezgin

  • 3485
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 ay önce

lezbiyenlik

neden kadın eşcinselliği güzel de, erkek eşcinselliği çirkin?

çünkü kadın cinsel meta. çünkü erkek egemen dünya böyle istiyor. erkeğin sevdiği vücut formu, kadın vücudu. hem de iki tane varsa bu formdan bir ilişkide, değmeyin erkeğin keyfine. erkek eşcinselliği ise rezillik, hatta hastalık. neden? çünkü damızlık rolü ortadan kalkan erkeğin otoritesi sarsılacak.

gerçekten kadınların inanması lazım önce erkek-kadın eşitliğine. eşitlik ekonomik bağımsızlık ve istediğini yapma özgürlüğü değildir. eşitlik kafada, beyinde, ruhta da eşit olmaktır.

kadın beğenilmek için her şeyi yapıyor. üstelik başarıyor. egosunu da doyuruyor. elde edildiği zaman, kendisine paye çıkarıyor. oysa buna en çok kadının karşı koyması lazım. savaşması, dünyayı değiştirmesi lazım. yoksa en fazla kendine yaptığı gibi dünyaya da makyaj yapmış olur kadın.

allanıp pullanıp, kırmızı rujunuza devam edip ilgi gördüğünüz müddetçe egonuzu yeteri kadar besleyebileceksiniz ve hiçbir şey değişmeyecek. hakkari'deki veya bangladeş'teki kadın kocası kahvede otururken tarlada çalışmaya, 12 çocuk bakmaya, yemek yapmaya, ayak yıkamaya, dayak yemeye devam edecek.

neden? cinsel meta olmak, beğenilmek, sevilmek, kadının içten içe hoşuna gidiyor. kadın dünyanın neredeyse bütün medeniyetlerinde ikinci sınıf birey olmaktan kurtulamadıkça, dünyada adalet, eşitlik gibi kavramlar da hakkıyla kavranamayacak.

neden? kocası evdeki karısıyla eşit olduğunu düşünmüyor ki, sokaktaki insanla eşit olsun...

devamını okuyayım »
24.09.2008 15:20