ozan sezgin

  • 3481
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

türkiye iş bankası

yıllardır istanbul'un aynı semtinde yaşayan, çalışan vesaire biriyim, gerek aile şirketimiz 30 yıldır, gerek benim şu anda ortağı olduğum şirket de aynı semtte. bu nedenle bulunduğum semtteki bütün bankaların o semt şubesinde gereklilik nedeniyle birer şirket hesabı, birer şahsi hesap vesilesiyle mudiyim. bu tecrübeler ışığında tanımım şu:

gerçekten gıcık olduğum yanları olmuyor değil, ama ve lakin tüm bankalarla ilgili deneyimler toplanıp çıkarıldığında (afedersin at the end of the day), iş bankası uzun vadede beni en az çıldırtan banka olmuştur.

bazen böyle gençsindir, tek kızla çıkıp terkedilince, kızın ne orospuluğu kalır ne kaltaklığı. yıllar içinde çeşitli kadınlara rastlarsın, her türlü ayrı arızayı ayrı şekillerde yaşarsın, yemediğin tokat, senin de atmadığın kazık kalmaz, tecrübeler seni böööyle büyütür falan. "ulan nedir bu karı milletinden çektiğim" diyerek geriye dönüp baktığında anlarsın ki dingilin allahı olan meğer senmişsindir yıllarca... sonra akıl başa gelir böylece, biraz düşünür, "aslında x de fena kız değildi" der, aramaya yeltenirsin. telefon rehberindeki bulduğun numara iki eski numarası çıkınca yenisine ulaşırsın binbir uğraşla. ararsın, küçük bir oğlan çocuğu açar "aloooo" diye. "x hanım yok mu" dersin, seslenir çocuk "annneeeee, babamın sesine benzeyen biri seni istiyooo" diye. n'olur yani; böyle afedersin sik gibi kalırsın.

hani ne alakası var derseniz, valla hiçbir alakası yok...

devamını okuyayım »
15.05.2009 14:56