• özellikle covid günlerinde gelen zamları üzülerek görmemize neden olan, gerçekten insanın belini büken mevzu.

bir alışveriş yapmışım ki sormayın yani, gören de kıtlık çekiyorum zanneder. ama mutfağa önem veriyorum arkadaşım napiiim yeani(546 tl tuttu lan dladka o nası mutfak öyle, bir de kendi masrafım bu ve daha bir çok şey de almadım yani)

kasiyere şey dicektim; bi daha bi bak şuna iki gözüm nurum, doğalgaz faturası ödeyeceğim daha. ama sustum, suçumu kabul ettim, tam o anda dereotuyla gözgöze geldim, sensiz olmaz ki dedim.

karışık çerez'e baktım, babaaa, babaaa, diye bağırıyordu nolur beni bırakma diye. patlıcan ezmesi'ne gitti elim, tam o anda flashback yedim, onu da bırakamadım. en son dedim bari şu küçük soğanları almıyım, o tomurcuk tomurcuk soğanlar oldu mu sana birer kollu bacaklı elf, kulağıma fırında sebze akşamlarında söylenen brotherhood ninnileri fısıldadılar.

iki elimde doğa dostu poşetlere vuruldum, miğfer dibi'nden sağ kurtuldum.
  • hiç bitmeyecek umuduyla alınan ürünlerin bitmesi sonucu yapılır.
  • yıllardır hiç bu konuda sıkıntı çekmemiş olan beni bile sıkıntıda bırakıyor artık maddi olarak.
    yemek yemesin, beyinleri çalışmasın mı istiyorsunuz nedir derdiniz? 4 kişilik bir ailenin mutfak alışverişi masrafını hayal etmek istemiyorum, tabi insan gibi beslemekten bahsediyorum.
    çoğu insan düzgün beslenememekten hasta olacak yakında. protein denen şeyi unuttular bile çoktan.
  • eskiden maksimum 150 liraya yapılabilirken artık 500 liradan aşağı tutmayan alışveriş çeşidi. allah olmayana yardım etsin.
  • online olanını, hayatıma kazandırdığı zaman sebebiyle çok sevdiğim alışveriş kategorisi.
hesabın var mı? giriş yap