şükela:  tümü | bugün
 • baş döndüren garip bir resimle açılan internet sitesine sahip*, meb'e bağlı özel bir oluşumdur. türk mutfağı’nın ve belli başlı yabancı mutfakların ve kültürlerinin uygulamalı eğitimlerini vermektedirler.
  http://www.msa.tc/
 • altisar saatlik haftasonu kurslari ve kisaltilmis aksam kurslari vardir, ev ekmekciligi, etler, dunya mutfaklari, makarna, parti yemekleri, mezeler... bir de mutfak isletmeciligi ve profesyonel acsilik kurlari vardir.

  kurslarda konusunda son derece basarili ascibasi en az bir adet yardimci bulunur. arti bir suru yamak malzeme getirip bulasiklari toplayarak ortami topluca eve tasimak istemenize neden olurlar, ancak yaptiginiz yemekleri goturmekle yetinirsiniz..
 • whirlpool türkiye'ye gelmeden önce zanussi mutfak sanatları atölyesi olarak anılırken kısaca zmsa denen yerdi. whirlpool'un gelmesiyle birlkte sponsor değiştirerek whirlpool mutfak sanatları akademisi oldu, wmsa diye anılmaya başlandı. kısa bir süre böyle takıldıktan sonra yarın öbürgün arçelik gelir kısaltmak sakat olur diyerek sponsor adını komple kaldırmış bur kuruluştur.
 • profesyonel pastacilik ve ekmekcilik, ascilik ve yeme& icme isletmeciligi programlari arkasina meb ve city&guilds'i alarak adami canindan bezdirme kapasitesini bir hayli asmaktadir. tek parca olarak cikmak ciddi caba, saglam sinir, kas ve bi ton basla sey gerektirir, kastirid ister, cok sey ister... akabinde hayata 912372937 tane renk katar, algi saptirir, goz dondurur. "once in a life time" deneyimlerindendir... baskadir... huzunlendim, karmastim, ne oluyor bilemedim... bir bilenle konusun! gormek, incelemek yetmez. (ne yaptim ben!)
 • mehmet k. aksel tarafından vestel firmasının desteğiyle 2004 yılında açılmıştır.

  önce zanussi markasının sponsorluğunda işe başlayan msa, daha sonra bir diğer ünlü marka olan ve yine vestel tarafından türkiye'de satılan whirpool sponsorluğunda eğitimlerine devam etmiştir. full araç gereç ve ekipman desteği almaktadır. disiplinli ve eğitimli chef'ler yetiştirmeyi misyon edinmişlerdir. profesyonel alanda eğitimler vermektedirler (aşçıbaşı ve pasta ekmekçilik). profesyonel alanların dışında, amatör kurslar da vermektedir.

  zorlu ve disiplinli bir eğitim sürecinden ve dünya standardında chef'ler yetiştikten sonra, city & guilds sertifikası kazanan chef adayları, dünyanın birçok ülkesinde iş ve alan eğitimi bulabilmektedir. burada aldıkları eğitimleri süresince 3 ay staj zorunlulukları da vardır.
  teorik ve uygulamalı dersler görecektir öğrenciler. daha sonra 3 ay staj ve en sonunda da, tercihe göre; ister hemen bir yerde işe başlama, isterse de belli (fransız veya italyan gibi) bir mutfak seçip, o alanda eğitim almaya devam edebilir veya yurtdışında staj görüp, orada işe başlayabilir.

  17 eylül 2007 pazartesi günü yeni eğitim dönemine başlamıştır...

  daha ayrıntılı bilgi için; http://www.msa.tc/
 • "veririm 9,5 milyar 7 ay sonra 360'da mike norman'ın yardımcısı olurum" diye başlanmaması gereken çok faydalı aşçılık okulu , çeşitli eğitim programlarından en havalısı italyan mutfağı gibi görünmesine rağmen gerçekten ilerde para kazandıracak eğitim pastacılık ve ekmekçilik eğitimidir.
 • gurme mete alpay eşiliğinde ve onun yönlendirmeleriyle, inanılmaz küçük ip uçlarıyla yaptığınız yemeklerin tadına bakınca bunu sizin yaptığınıza inanamayacaksınız. zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, iş stresinden ve sizi bekleyen projelerden bir kaç saatliğine de olsa uzaklaşıyor ve yenileniyorsunuz adeta. insanda her şeyi bırakıp profesyonel anlamda yemek yapmaya başlama, bir şeyler öğrenme isteği uyanıyor. hele bir de bizim kültürümüz olan osmanlı mutfağından yemekler yapıyorsanız daha bir heyecan verici oluyor herşey. etiler alkent sitesinde bulunan bu eğlenceli, bir o kadar da profesyonel mutfağı ziyaret etmenizi tavsiye ederim. iki kişilik mini mutfaklarda tüm alet edevatın güçlü sponsorlar tarafından sağlandığını da eklemeliyim.
 • parayı toparladığım an istifayı basmak suretiyle mevcut işim ile ilgili her şeyi geride bırakıp pasta ve ekmekçilik eğitimine katılacağım akademidir. hafta sonu da dahil olmak üzere son derece zorlu bir eğitim sürecinden geçiliyormuş, varsın geçilsin. hatta ebemin cinsel münasebette bulunmasını bile kabul ediyorum; yeter ki kremalar sarsın dört bir yanımı.

  dünyanın en güzel kurabiyesini pişirerek mezun olacağım buradan, umarım...
 • artık kapısında whirlpool değil tefal tabelası vardır. muhabiriniz hirondelle maslak'tan bildirdi.
 • üniversitenin son sınıfında ne iş yapacam lan ben deyip biraz piyasa araştırması yaptıktan sonra, asgari ücretli işlerde bile, hmm kaç yıllık iş tecrübeniz var bakalım diyen kartımış insan kaynakları uzmanlarına inat umudumu bağlağım akademidir.