• ne yapacaksın.
  • (bkz: neden sordun)
  • aslında hep "naparsın işte, ne yapabilirsin ki, doğru diyosun ama n'olcak işte" anlamında kullanılır ama karşıdaki bunu "ne yapıcaksın peki?" olarak anlar ve ona göre cevap verir ya da "niye sordun?" diye sorar. en iyisi hiç kullanmamak. açıklanması çok güç.

-nabıyon?
    -iyiyim ya çok sıkılıyorum çok sıkıcı
    -napçan...
    -işte ben de onu bilmiyorum ki, niye sordun?

öeeh..
  • artik baymis olan espri kalibi. bir seyin de bokunu cikarmadan duramiyoruz.
  • bokunu çıkartmakta üstüne olmayan türk insanının yeni eğlencesi. iyice ucu kaçtı lan, yapmayın şu boktan espriyi artık.
  • orjinali nabıcan'dır
  • nereden çıktığını anlamadığım akım.
  • tek tuk sekilde sosyal medyada hep denk geliyordum. kedili olani coktu, yaramaz kedinin "napcan, sokaga mi atican?" bakisi cok sevimliydi. nesneler, olaylar e hayvanlar uzerinden yapilani eglenceli oluyor. ama cilki ciktigi icin ofke sinirini zorlayacaktir.
  • sanki bu kalıp kullanılmayıp da "ne yapacaksın" denilse esprisi kaçacakmış gibi "n'apcan?" bile değil, bu haliyle meşhur olması cehalete övgüden başka bir şey değil. "galat-ı meşhur lugat-ı fasihten evladır" örtüsünün altına saklanabilecek bir durum yok; internet elinin altındayken ve o görselleri düzenlemeye vakit varken şu kadar yazım kuralından bihaber olan insanın, kelimenin gerçek anlamıyla suya sabuna dokunmayan insandan bir farkı yok gözümde.
  • ne ara başladı ve bu kadar yayıldı anlamadığım tiksindirten söz kalıbı. bir de insanlar paylaştıkları resimlerle bayağı komik olduklarını falan sanıyorlar. yazık.
hesabın var mı? giriş yap