• pro(orta zorluk, varsayılan değer) zorlukta başlamıştım mycareer'a, en son 2k9 falan oynadım tekrar belirteyim o da çok az. yavaş yavaş maçlar çok kolaylaşmaya başladı, minimum 20 sayı atıyorum pf olan elemanımla. ki pf pek sayı atmaması gereken assist ve riboundları çok olması gereken elemandır. ben ortalama 25 sayı 2 assist 2 ribound ile falan oynuyordum ki 5 dakikalık çeyreklerde iyi sayı bu. midrange falan hiç atamıyorum bu zorlukta bile, sadece layout, post up ve smaç.

kupayı ve yüzüğü aldım, yani şampiyon olduk bucks ile. beni delirten şu oldu: savunmada kimi kaçırsam, yani elimden kurtulsa attığı 3'lük giriyor. c (center) adam bile 3lük atıyor, herkes ama, bam güm üçlük giriyor. oyun cezalandırmak için bokunu çıkarmış bunun. bi ara hakem geçti önümden o bile üçlük attı o derece diyeceğim.

ya nba gerçek hayatta da çok bozdu, 3lük savaşı oldu, burada bunu yansıtmaya çalışmışlar, bu zorlukta bile zor şampiyon oldum, sadece son maç. boston celtics yarı finallerde benim attığım kadar sayı atabildi, ki koca kafalı kyrie var. son maç golden state geldi, 3lükleri siz düşünün. sizin oynadığınız oyuna sıçayım. avrupa basketbolu daha az sıkıcıdır.

bir de, maç biterken 3-5 sayı öndeyseniz kasti faul yapıyorlar ya, intentional faul yani, bizim salaklar nasılsa intentional faul yapacaklar diye bekliyor. baya bekliyor duruyor orada ilerlemiyor. bazen bazı şeyler delirtiyor, ama ufak yamalarla düzelmeyecek şeyler değil.

oyun zorluğunu bir seviye arttırdım daha çok mypoints ve vc verir diye, dişe dokunur bir şey gelmedi, üstelik zorluğu ise benim oyuncuları salaklaştırarak sağlamışlar ki tüm reddit bundan şikayetçi.
  • athletic post scorer archetype lı 98 layout, dunk, stregth, vertical, stamina ile level90 pf karakterim var, basketbolu bilenler, 3lükten bşka bir şey bilmeyen trashlerden nefret edenler ekleyebilir, psn: dederuhibey

mypoint kasmaya çalışıyorum level yükseltmek için
  • nba live serisiyle arasındaki fark giderek azalıyor, haberleri olsun.
  • evet oyun en başarılı nba oyunudur fakat vc ye kesinlikle bağlı değildir. oyunu savunduğumdan değil, nefret ettiğim 3lük çıkmazı ve yapay zekanın başarısızlığı var ki bu oyunun her yerinde mevcut. en az etki mycareer modunda nba maçları.

tabi hırs müptelası ve kazanma budalasıysanız, yani basketbol ile pek yakın değil ve sadece kazanmak için oynuyorsnız yapın bir tane pure sharpshooter ve komple hall of fame'de 3 hafta sonra level 91 olursunuz. sizin gibi bir çok oyuncu olacaktır myparkta. herkes 3lük atıyor, under armour cage'de bile 3lük atıyorlar. ortasahanın biraz yakınından atıp duruyorlar, başka hiçbir şey yok, yani gerçek hayatta da bu böyle.

neyse, oyunun vc ye bağlı olmadığı konusunu yazacaktım yine 3lükçü nefretim kabardı.

umarım gerçek hayatta curry, harden falan beyzbol ya da golf'e kayar da kurtuluruz bunlardan.

şimdi 89 level olduğunuzda elinizde vc artmaya başlıyor. çünkü mypoints gerekmeye başlıyor. vc yüzünden özelliklerinizi arttıramıyorsanız çok üzülmeyin, 10.000vc gelse bir yerden, 1 level atlarsınız hatta 2 ama oyun çok aşırı değişmeyecektir. ama çok az hissedeceksiniz bunu.

siz 25 sayı atmaya bakın maçlarda. oyunun size gösterdiği setleri oynamaya çalışın, bir süre sonra bir set başarabildiğinizde(kolay değil ve sayısız set var neredeyse) sayı aldığınızda bu baya zevkli gelecektir. hakikaten güzel bir basketbol seyri olacaktır, adamları switch edeceksiniz, bir tane pick koyacaksınız, bir adam boşa çıkacak, o atmayacak o da pas verecek diğer boşta kalan atacak sayıyı falan savunmanın nasıl dağıldığını göreceksiniz. buralar gerçek gibi.

bunları yapmaya çalışırken oyunu kazandığınızda bir bakmışsınız maç başına en az 15000 mypoints gelmeye başlıyor, oyunda shaq olsun kareem olsun sizden bahsediyor, hoşunuza gidecek.

şimdi sıralama şu:
    -nba maçı oyna, all-star zorluğu yeter, başlarda pro da olur. en az 7 dakika bir çeyrek. -maç bitince antrenmana git doğrudan, badgeleri yükseltmeye çalış, ilk amacın archetype'ında mor renk olabileceklere kasmak. her antrenman 2800mypoints eğer hepsini 3 yıldız yaparsan. en fazla 7 dakikanı alır. her maç sonrası yapmak iyidir.
    -sonra evine çık mycourta, oyunda hikaye ile ilgili cutsceneleri gör mutlaka. yoksa bir şey sonraki maça geç.
    -gatorade boost'un bittiyse, spor salonunda 3 tane antrenman yap tekrar dolsun.
    -her gün bir çark çevirirsin kumarhane gibi olan yerde ve oradaki ekranlarda maç tahmini yani loto gibi bir şey var onları oyna, günde ortalama 800vc var orada.

başlarda fan kazanmaya bak verdiğin demeçlerde, sonra zaten sponsorluklar falan daha güzelleşiyor, level 89 a bu şekilde zevkle oyun oynayarak geliniyor. sonra hiç saçma şeyler almadıysan üstüne başına falan, level 89'da elinde minimum 50.000vc falan olacak. bu sefer de mypoints yani exp kasman gerekecek.

bu süreçler zaten inanılmaz fazla bir oyun zamanı demek. buradagünlük görevler var, onları yapmak çok faydalı, minimum 3000vc geliyor her gün oradan. 5 maç kazan neblim 3 aleyhoop yap falan.

çok geç değilse eğer karakterini değiştir yeniden başka. ben mesela level 75 falan olsam youtubedan daha mantıklı karakterlere bakar ona göre adam yaratırdım. 2k19 ile ilk mycareerimi oynamamdan mütevellit, ne badgeleri biliyordum ne de archetypeları. kendimi yarattım, eskiden gerçek hayatta oynadığım tarzı oluşturdum. tabi sıçtık, power forward diye bir şey kalmamış, 4 numara bitmiş, 4 numaranın yerini 3lük atabilen kısa ama en iyi smacı vuran herifler almış. oyun sayesinde yeniden nba'i takip etmeye başlayınca da gördüm. hiç tadı kalmamış.

tüm bu anlattıklarımdaki anafikir şu, exp kasıp yani mypoints kasıp gerçekten yavaş yavaş geliştiğini görmek baya gerçekçi. gerçek hayatta da öyle, ben antrenmanda yaptığım kadar tekrar gerçekten yapsam, hakikaten o kadar gelişebilirdim, eskiden basket oynamış birisi olarak söylüyorum bunu.
  • simülasyondan arcadeye başarıyla geçiş sağlamış oyun. online modundaki tier sistemi de iyice bozdu, ben şuanda güzel performans gösteren clippersle oynamak istiyorum ama her seferinde karşıma all nba takımı gibi olan gsw geliyor. eskiden ikimiz de yan yana takım seçerdik, karşı taraf güçlü bir takım seçerse biz de ona göre seçiyorduk. herşey olması gerektiği gibiydi.

edit: onlinede level atlayınca tier 3te bile all nba takımları çıkıyor. 80 overalli takım seçiyorum karşıma 99 overalli nets, grizzlies vs geliyor. saçmalık resmen
  • mycareer modunda puresharpshooterların 3'lüğün bokunu çıkardığı oyun. durdurulması neredeyse imkansız ve aşırı sinir bozucu.

tamam anlıyorum modern basketbol kapasamında oyunun tarzı değişiyor. uzunlar bile yüzdeli üçlük atıyor falan ama 2k bunu biraz fazla abartmış. herkes sharpshooterlara sallıyor zaten.

sırf bu yüzden 90 overall slasher karakterimi bırakıp sıfırdan puresharpshooter yarattım. badgeleri biraz kasıp, cagelerde bile üçlük atan adam ben olacağım.

isteyen yeşillendirebilir iki karakterle de parkta vs mypoint kasabiliriz.

platform: ps4
  • oyunda en çok hoşuma giden şeylerden biri de myteam'de rüya takımımı yaratmaya çalışmak. tabi vc satın almadan pek kolay değil ama elimden geldiğince işe yarar ve sevdiğim oyunculardan oluşan bir kadro kurmaya çalışıyorum.

bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi defansa önem veren bir takım oluşturdum. koçum da defansif koçlardan brad stevens. base 11'lı şutörlerden oluşan cheesy kadrolara karşı başka şansım olmadığını düşünerekten böyle bir seçimde bulundum. şu anki kadrom:

oscar robertson
    brandon roy
    scottie pippen
    marc gasol
    hakeem olajuwon

yedekler:
    magic johnson
    ray allen
    luol deng
    draymond green
    ben wallace
    julius erving
    artis gilmore
    nicola jokic

oscar robertson oyundaki en underrated oyuncu bence. 50k mt'ye satın aldım. yıllardır myteam'de big o'yu takımıma alırım, hiç pişman ettiği olmamıştır. şut stili başlarda kötü gelebilir. evet kötü görünüyor ve yavaş bir şut, ancak zamanlamasını ayarlamak çok kolay ve boş iken gayet istikrarlı bir şekilde şut atıyor. kısa guardları da postta rahatlıkla eziyor. fiziksel özellikleri çok iyi: 6'5 boya sahip. 85 strength vermişler, brad stevens bonusu ile 90 oluyor. low post defense iq'su da fena değil. isterseniz bütün matchupları switch edebilirsiniz oscar ile. aynısı magic johnson için de geçerli. ki bence oscar ve magic oyundaki en iyi point guardlar. bence diyorum. çünkü, evet, meta'ya karşıyım. sadece üçlük atarak oynamayı sevmiyorum.

m. gasol'u 4 numara oynatmak ilk başta tuhaf gelse de verdiğim en iyi kararlardan biri oldu. fiziğine göre yüksek lateral quickness'ı sayesinde, hareketli 4 numaraları bile savunabiliyor. pick&roll ve low post savunması da harika. hakeem ile beraber ikiz kuleler oluşturdum kendime. ayrıca dış şutu çok çok iyi. kısa 4 numaraları da post oyunu ile öldürebiliyor.

pippen ve roy için çok şey söylemeye gerek yok sanırım. gerçek hayatta da çok sevdiğim oyuncular, oyunda bulunca alıverdim. pd roy harika bir skor makinesi olmuş. içerde ve dışarda muhteşem bitirici ve savunması da gayet başarılı. pippen ise herşeyi yapan sessiz kahramanım.

şimdiki hedefim biraz mt biriktrebilirsem yedeklerimi geliştirmek. ben wallace inanılmaz bir defans oyuncusu ama şut atamaması bazen hücumda sıkıntı yaratıyor, rakibim birazcık akıllı ise hemen wallace'ın adamı ile yardım savunması yapıyor. o yüzden şut atabilen ve savunması çok iyi olan bir uzuna ihtiyacım var. ralph sampson'u gözüme kestirdim bakalım. diğer seçenek ise gasol'ü yedek pivot yapıp, ilk beşte 4 numaraya pink diamond blake griffin'i almak. tabi, pd tim duncan almayı da ister gönül ancak tokenım yok, daha ruby boarddayım :(
  • oyunda momentum diye bir şey gerçekten var. baktınız karşı takım uçuyor, momentumu durdurmak için mola almaktan çekinmeyin.

tabi, kendiniz de momentum yakalayabilirsiniz. o yüzden skor olarak geride olduğunuz hiçbir maçtan ümidinizi kesmeyin. momentumu arkanıza aldığınızda müthiş comeback'ler yapılabiliyor.

son günlerde yaşadığım iki tane örneğini bırakayım:

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/…93a63693fa/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/…f1cc9b38d7/

kadro güncellemesi:
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/…051187cf30/

ucuza 4 numara arayan varsa, yeni çıkan porzingis kartı çok çok iyi olmuş. bana ilaç gibi geldi.
  • kendine güvenen varsa buyursun gelsin, bekleriz efendim.

platform: ps4
hesabın var mı? giriş yap