• akp'li recep ivedik kırmasının bu ülkede adam yerine konulup oraya çıkarıldıysa harbiden konuşabileceği falan düşünülüyorya oradaki arkadaşlara sabır diliyorum. özellikle ercan bölükbaşı döktürüyor ama karşısındaki pek anlayıp cevap veremedi.

ercan van'da ki depremzedeleri anlatıyor çocuların, yaşlıların elektriksiz kaldığını anlatıyor o sarı gömleklide pis pis sırıtarak dalga geçer gibi sırıtarak vanın neresinde bu diye soruyor.

ercan vanda ölen 3 yaşındaki çocuğu 2008 yılında köylerde kapatılan sağlık ocaklarını ve o köyde 3 yaşıda öğlen çocuktan öncede 3 hamile kadının öldüğünü anlatıyor adam lafa anlayıp peki sen kaç tane toki yapıldı biliyor musun diyor. 3 yaşında babasının sırtında çuvalla cenazasi götürülüyor diyor adma toki diyor, suratına tükürmek lazım çünkü ancak ondan anlar. çünkü insanlar o kadar laf ediyor hiçbirini anlamıyorlar.

edit: şu programı izledikten sonra yeniden meclisin gençleşmesi gerektiği fikrim pekişti. recep ivedik kırması akp kuklasını bir kenara bırakarak konuşuyorum çünkü zaten herhangi bir şey söyleyemedi cahil cahil konuştu sadece nasıl bir insanın gram kendi fikri olmaz ve bunların ötesinde nasıl bu kadar kendini vicdanından soyutlayabilir korkutucu ve iç bulandırıcıydı. onun dışındaki 5 kişininde konuşmalarını gayet zevkle dinledim, kendi aramızda eleştirdik. birbirinden tamamen farklı görüşte 5 kişiydi ve birbirlerinin sözünü kesmeden düzgünce eleştirerek, zaman zaman ortak paydalarda birleşerek güzel bir tartışma programı izlettiler. onların yerinde farklı partilerden 5 siyasetçi olsaydı bağırış çağırışları dinleyecektik ya da belki tekme tokatlar girecekti araya. ayrıca bu 5 kişiden çoğuyla aynı fikre sahip değilim ama hepsinin konuşmasından aynı fikirlere sahip olduğum yerler vardı ve hepsinin fikirlerini anlayabiliyorsun. zaten olayda bu ben mecliste böyle insanları görmek isterim bunlar beni temsil etsin keşke böyle bir meclis mümkün olabilse. ayrıca ercan bölükbaşı'yı ayrıca seviyorum fikir kulüpleri federasyonunu da çok güzel temsil ediyor, benim fikirlerime de yakınlığıyla o her konuştuğunda oh be diyorum.
  • izlemekten zevk aldığım program.

- ben demokrasinin sağlandığı en güzel yerin sandık olduğunu düşünüyorum
    +biz de öyle sandık ama

ya bu akpli ne diyor böyle?(adını bilmiyorum ben onun bir sürü yerin başkanıymış) ıkınıyor resmen savunmak için.

-mafya'yı bitirdi devlet, artık yok
    +çünkü devlet kendisi mafya

ercan bölükbaşı. kapak üstüne kapak. teşekkürler
  • katılan 5 konuşmacının çok seviyeli ve sofistike tartışmalar yürüttüğü, akpli elemanın ise tartışılan konularla alakasız şekilde "ama tayyip erdoğan bizim başbakanımız", "elalem ne der?", "hepimizin vatanı" minvalinde konuşmaya devam ettiği programdır. çok ayar yedi eleman programın başından beri, ama ayar yemesine sebep olan zeka seviyesi, aynı şekilde ayarı da anlamamasına sebep oluyor. allahım, nasıl da muazzam bir nizamla yaratmışsın.
  • az önce kadının biri: "benim ablam baş örtülü olduğu için defalarca tartaklandı" dedi. ismail saymaz ve alper taş'ın da aralarında bulunduğu bir grup "hakkat mi ğı?" dediler. abla da "eveeeetttt eveeeetttt! " dedi başını sağa sola, öne arkaya sallayarak. ya alper taş ya da ismail saymaz'dı bilemiyorum, ama uzun zamandır böyle güzel ayar görmediydim, allah razı olsun. koptum evde. ablaya aynı sakinlik ve ciddiyetle soru gelir: "kabataş' ta mı?"
  • ak parti kendini daha iyi temsil edecek bir genç bulamazdı.

arkadaşa sandalyeyi komple monte ettiler resmen.
  • ak partili arkadaşın avrupa ne diyecek deyip durduğu program. yav he he avrupa ne diyecek. aman ağzımıza s*çıldığını avrupa duymasın he.

(bkz: komşulara karşı çok ayıp oldu)
  • şu akp' li elemanı insan yerine koyup ısrarla muhattap alabilen diğer katılımcılara helal olsun diyorum. ben burda 10 dakka izledim monitöre uçasım geldi. demek ki açık görüşlülük olarak ilerlemem gereken daha çok yol var. kendimi test etmeme neden olduğu için teşekkür ediyorum o tombik dingile.
  • en doyurucu tartışmalarından birini bu gece yapmış programdır. kadro gerçekten çok iyiydi ama bunun da ötesinde seviye hiç düşmedi. kimse acıları yarıştırmadı, kimse diğerinin sözünü kesmedi. bu seviyeyi öylesine özlemişiz ki. maalesef beşiktaş-liverpool maçına denk geldi, belki de denk getirildi. zaten kendini yırtan bir sevda ya da elif olmayınca pek reyting almayacağı da açık. ama keşke reytingi boşverseler de bunlardan daha çok görsek.
  • dün akşamki kadın adayların katıldığı programa çok önemli bir şey damga vurmuştur.

konu gezi ye ve oradan da selahattin demirtaş ın gezi'de darbeyi gördüm açıklamasına gelmiştir. çok da iyi olmuştur. unutanlar hatırlasınlar.

şirin payzın her zaman olduğu gibi demirtaş'ı savunmak adına çırpınmıştır ve açıklama aslında şöyleydi kem küm diyerek şu açıklamayı okumuştur:

"gezi'de eylemlerden hükümeti devirecek bir halk hareketi çıkarmaya çalışıldığını gördük ve mesafe koyduk"

özrü kabahatinden büyük lafı buraya cuk oturuyor.

hükümeti devirecek halk hareketi neden sizi rahatsız etmiştir? bunun adı tüm coğrafyalarda, halk isyani, kalkışma ve başarılı olur ise devrim dir.

buna darbe diyebilecek ve bu imaları yapabilecek kadar omurgasız insanlar var. hükümetin gitmesini istemiyorlar aslında. başta selahattin demirtaş istemiyor çünkü birbirlerine bayılıyorlar.

programda halka yalan söylemeyen; patronsuz, ağasız, efendisiz bir düzeni işaret edebilen tek kişi hande gündoğdu olmuştur.

son noktayı da 'görüyorum ki buradaki herkes sistemden gayet memnun' minvalinde bir açıklama ile;

milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini, makam araçlarının olmaması gerektiğini ve işçi ile milletvekili maaşlarının aynı olabileceğini küba'ya atıfta bulunarak dile getirmiştir.

şirin payzın'a bir not: hani hdp ve akp savunucuları haricinde herkesin ağzından çıkanları, olur da bir yerden tutup çürütürüm/bastırırım/düzeltirim/sıkıştırırım diye pusuda bekliyorsunuz ya, çok sırıtıyor. aptal değiliz biz de.

tarafsız olamıyorsanız, bari belli etmeden yapınız.
  • ercan bölükbaşı'nın konuşmalarını beğendiğim program. ülkücü kardeşimiz de pek kötü konuşmuyor onu da sevdim aslında. akp kombinezonu arkadaşa yorum yapmak bile gereksiz
hesabın var mı? giriş yap