• tabi bi lich king asla değil ama, o ne güzel geçti alevlerin içinden öyle
  • çılgınlık olarak görebilirsiniz ama kendisinin azor ahai olduğunu düşündüğüm kral. böyle düşünmeme neden olan video için tıklayınız.
  • demir tahti hakeden tek gercek kral, tam bir cumhurbaskani.

gonul ister ki kendini hukumdar zanneden butun simarik kaltak evlatlarini tek tek mizraklarindan birinin ustune sisledigini gorsek. ama eninde sonunda her zaman "insanlar" kazanacak ya amk, bunu da kesin sacma sapan birine harcatacaklar. maksat, insanlara ego tatmini yaptirmak.

aslinda herifin yaratilis amaci bile ulvi ve derin ama iste anlatamazsin millete* bunu, direk reyting dibe vurur. dis gorunusu insana benzemeyen bir varlik, asla zafer kazanamaz.

yine de basina her ne gelecek olursa olsun, gonullerin daimi sampiyonu ve krali olarak kalacaktir.

ayrica, ben jon snow'un yerinde olacagim. o white'lardan birini onlarin ayagina kadar getirip de butun o saklabanliklari, simarikliklari gorecegim he mi? ulan yemin ediyorum, ertesi gun tasi taragi toplayip night king'e katiliyordum.
  • nasil oleceginden çok kim tarafından oldurulecegini merak ettigim overrated çakma king.

hiçbir icraatini de goremedik 7 sezondur. anca yuru sen. kaplumbaga olsa buna tur bindirir.

ne bir yol yapti ne bir acilis duzenledi.

eyyyy night king (malum ses tonuyla)
    sen kimsin ya?!!!
  • kim olduğunun, amacının ne olduğunun üzerine onlarca teori var. ancak bu teorilerin sadece bir tanesi şu soruyu cevaplıyor:

" neden white walker'lar onca yıl bir şey yapmadılar da şimdi harekete geçtiler? "

bu soru aslında çok önemli. neden şimdi? neden 1000 yıl önce değil, neden 500 yıl önce değil?

white walker'ların mevcut winter'da westeros'a yürümelerinin bir anlamı olmalı.

bana göre bu anlamı ortaya koyabilen sadece tek bir teori var. white walker'lar son görüldüklerinden beri sadece ama sadece günümüz westeros'unda surun dışına bir ejderha geldi.

ve suru yıkacak gücü ilk kez ele geçirdiler.

bütün white walker hareketinin anlamı ve amacı, zamanlaması buydu. 500 yıl önce ya da 1000 yıl önce sura yürümeleri anlamsızdı çünkü suru geçemezlerdi.

ancak neden mi sonuca sebep oldu sonuç mu nedene anlamak zor. çünkü ejderhaların neden bunca yıl sonra ortaya çıktığı sorusu da anlamlı. çünkü kitapta biliyoruz ki ejderhalar var olana kadar dünya'da büyü kalmamıştı. tyrion gibi insanlar hayatlarını materyalist olarak geçirmişlerdi.

ejderhaların doğuşuyla birlikte büyüler işe yaramaya başladı. ejderhaların dönüşüyle beraber r'hollor'a olan dua ölü diriltmeye başladı. bütün metafiziksel ögeler ejderhalarla beraber westerosa geri geldi.

ve night king de aynı dönemde westeros'a yürümeye başladı.

aradaki bağlantılar nedir bilemiyoruz ancak kesin olan bir şey var ki westeros'da ejderhaların tekrar ortaya çıkması, büyülerin tekrar ortaya çıkması ve night king'in duvara ilerlemesi kesinlikle bağlantılı.

ve yine kesin olan bir şey var ki night king o gün oraya o ejderhanın geleceğini biliyordu.

teorilerden birisi azor ahai'inin night king olduğu üzerine kurulu. öyle ki azor ahai karısını öldürdüğünde aslında onu bir walker'a dönüştürdü. kendisi aynı zamanda night's king olarak anılacak olan 13. lord kumandandı.

night's king isminin kitapta durduk yere bu şekilde kullanıldığını ve tamamen night king ile alakasız olduğunu düşünmüyorum. hodor ismi gibi muhtemelen üzerine düşünülmüş bir isimdir.

şimdi benim de burada bir teorim var.

1) azor ahai'inin karısını öldürmek suretiyle " büyülü " bir güç elde ettiği neredeyse kesin.

2) deaneyers'a kadar dünya'da büyü yoktu dedik. büyücüler meclisi bunu iddia ediyordu en azından. büyülerinin çok zayıf olduğunu söylüyorlardı.

3) varys'in hikayesinde varys çok korkunç sesler duyduğunu söylüyordu. varys'in bir parçası feda edilmişti.

4) children of forest diri bir insanı öldürmek suretiyle onu bir walker'a dönüştürüyordu.

5) deaneyers kocasını yaktığında ejderhalar ve büyüler ortaya çıktı.

6) melisandre sürekli soylu birilerini feda ederek güç elde etmeye çalışıyordu.

herkes olan olayların büyük bir kısmının bran ile alakalı olduğuna inanıyor. belki de olayların bran ile hiçbir alakası yoktur. bütün bu yazdıklarım kendi arasında bağlantılıdır.

kitapta ve filmde daha önce " kral kanı " vs gibi ifadeler gördük. sıradan bir çocuğun ( varys ) bir büyüye alet edilmesi çok küçük büyüler ortaya çıkartıyor olabilirken;

bir kral'ın ya da kraliçe'nin yani güçlü bir profilin ya da soylu birinin feda edilmesi büyük bir büyü ortaya çıkatıyor olabilir. game of thrones'taki bütün büyülü olaylarla örtüşür bu.

ve bu büyülü olayların hepsi aslında bir yerde children of forest ile alakalı olabilir.

iyi de kardeş o kadar okuduk sen ne anlattın diyebilirsin. yazdığım bu entry herhangi bir teori ortaya atmaktan ziyade " duvarda bir silah varsa patlar " mantığı üzerinden bazı yerlerin altını çizmek içindir.

bütün bu yazdıklarımın birbiriyle bir alakası olması lazım. ve hiçbirinin bran ile doğrudan bir alakası olduğunu zannetmiyorum. bran sadece oluşan büyülü westeros evreninde, büyünün tekrar tezahür etmesinin bir sonucu olabilir.

edit: sanırım hepsini birbirine bağladım ve bir teori elde ettim. bir ara detaylı yazıcam.

fragmanı şu:

night king kadim bir children of forest lideri. walkerları yarattı ve kendini night king'e dönüştürdü walkerları yönetmek için.
    children of forest içerisinde bir otorite savaşı oldu ve children of forest insanlar ile ittifak yaptı. dolayısı ile night king savaşını kazanamadı. ama ölmedi de.

varys aslında night king'in hizmetkarı ve night king muhtemelen hem rhollor hem de great other'ın ta kendisi.
    varys yıllar önce o necromencary eyleminde korkunç sesler duydu. ölmedi, hayvan gibi yükseldi. aslında kendisi bir kehaneti uygulayan hizmetkardı belki.

varys'in 3 yumurtası olan eleman ile olan arkadaşlığı tesadüf değil. deaneyers'ın ejerhaları var edebilmesi için bir kehaneti sağladı varys. bir ara detaylı yazarım.
  • seksen kilo daşşağın buz dutmuş hali.
  • adamım. nasil bir sempatim var kendisine anlatamam. onun olmadigi sahnelerde cok sıkılıyorum. dany kaltagi, jon piçi gebersin gitsin istiyorum. haksizlar çünkü. bir tek bu adam hakli bir tek bu adam o dünyayi esit bir sekilde yonetir. ölüler diyarinda kimse üstün degildir.
  • buz gibi kalbi ve sıcacık gülümsemesiyle dikkat çeken vasat karakter. umarım dizinin sonunda tüm westeros’u kılıçtan geçirip kral joffrey’in intikamını alır.
hesabın var mı? giriş yap