şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'de kahvaltısıyla öne çıkan şirin bir mekan. personeli de pek bir güleryüzlüdür.

bilgi için: https://tr.foursquare.com/…571352b7498e9fcbfa4f6c81
  • tam bir bütün günü geçirmelik:) yeldegirmenindedir kendisi
  • yeldeğirmeni'ndeki şahane kafe.

neden şahane?

çünkü mümkün mertebe (insan oldukları için mümkün mertebe dedim, makine değiller yani) müşterileriyle ilgileniyorlar, bi' de ortam kasıntı değil. rahat ediyorsun. bahçesi var filan-ki yeldeğirmeni gibi bi' yerde kolay kolay bulunamayabilecek bir bahçe, bence.

ortaklarından barış bir dediğinizi iki etmiyor.

bi' de alt katı var, söyleşiler için filan organize edebiliyorlar.

başa döndük. sonuç: yeldeğirmeni'ndeki şahane kafe.
  • kadıköy'ün kahvaltı mekanları arasında underrated kalmış bir işletme. muhtemelen lokasyonu sebebiyle.

beşiktaş ve kadıköy'de farklı mekanlar denedim. çoğu sefer masaya baktığımda sayıca fazla ama niteliksiz ürünler gördüm. sayıca fazla dediğime de bakmayın. her nasılsa fazla görünüyor ama aslında doyurmuyor bile. yemeğiniz yemek olma niteliğinden öte instagram fotoğrafı olma potansiyeline göre hazırlanıyor. hepsinden öte güven vermiyor. özellikle beşiktaş'ta yaptığım kahvaltılardan sonra derin bir tiksinti duyuyorum.

39 kahvaltısında ürünler taze ve porsiyonlar büyük. gerekli şeyler gereken miktarda. mutfak gözünüzün önünde. yazın bahçesi güzel.

hayat görüşüm gereği kahvaltı için o kadar parayı vermem. gereksiz bulurum. bozuk sistemin çarkını çevirdiğini bilirim. ama o günün şartları gereği dışarıda kahvaltı yapmam gerekiyorsa 39'a para verdiğime çok üzülmem.

entry tarihi itibariyle menünün en zengin 2 kişilik kahvaltısı menemen ve sınırsız çay dahil 42 liradır.