şükela:  tümü | bugün
 • kadıköy'de kahvaltısıyla öne çıkan şirin bir mekan. personeli de pek bir güleryüzlüdür.

  bilgi için: https://tr.foursquare.com/…571352b7498e9fcbfa4f6c81
 • tam bir bütün günü geçirmelik:) yeldegirmenindedir kendisi
 • yeldeğirmeni'ndeki şahane kafe.

  neden şahane?

  çünkü mümkün mertebe (insan oldukları için mümkün mertebe dedim, makine değiller yani) müşterileriyle ilgileniyorlar, bi' de ortam kasıntı değil. rahat ediyorsun. bahçesi var filan-ki yeldeğirmeni gibi bi' yerde kolay kolay bulunamayabilecek bir bahçe, bence.

  ortaklarından barış bir dediğinizi iki etmiyor.

  bi' de alt katı var, söyleşiler için filan organize edebiliyorlar.

  başa döndük. sonuç: yeldeğirmeni'ndeki şahane kafe.
 • kadıköy'ün kahvaltı mekanları arasında underrated kalmış bir işletme. muhtemelen lokasyonu sebebiyle.

  beşiktaş ve kadıköy'de farklı mekanlar denedim. çoğu sefer masaya baktığımda sayıca fazla ama niteliksiz ürünler gördüm. sayıca fazla dediğime de bakmayın. her nasılsa fazla görünüyor ama aslında doyurmuyor bile. yemeğiniz yemek olma niteliğinden öte instagram fotoğrafı olma potansiyeline göre hazırlanıyor. hepsinden öte güven vermiyor. özellikle beşiktaş'ta yaptığım kahvaltılardan sonra derin bir tiksinti duyuyorum.

  39 kahvaltısında ürünler taze ve porsiyonlar büyük. gerekli şeyler gereken miktarda. mutfak gözünüzün önünde. yazın bahçesi güzel.

  hayat görüşüm gereği kahvaltı için o kadar parayı vermem. gereksiz bulurum. bozuk sistemin çarkını çevirdiğini bilirim. ama o günün şartları gereği dışarıda kahvaltı yapmam gerekiyorsa 39'a para verdiğime çok üzülmem.

  entry tarihi itibariyle menünün en zengin 2 kişilik kahvaltısı menemen ve sınırsız çay dahil 42 liradır.
 • yeldeğirmeni'nde kafe. kahvaltıcı falan işte.

  fiyatları uygun, mekan güzel. çalışanlar iyi insanlar. yani tanımıyorum tabii, belki de akşam evlerine gittikleri zaman avuçlarını ovuşturup "yarın ne gibi hainlikler yapsak da insanlığa zarar versek?" diye plan yapıyor olabilirler. ben gördüğüm kadarını söylüyorum.

  ancak servis hızı konusunda sorunları var. hele ki choice gibi hız konusunda garip bir noktaya ulaşmış bir mekanla aynı mahallede olunca iyice dikkat çekiyor. choice gerçi ayrı bir konu ya, gecenin 1'inde 10 kişilik yemeği (neredeyse hepsi farklı yiyecekler) 20 dakikaya çıkartmayı başarmış göt kadar bir mekan orası. arkada 30 kişi falan çalışıyor olmalı bunu yapabilmek için. neyse ya bak yine konudan saptık. servis gerçekten çok ağır işliyor. mesela bir krep yapmak 30 dakika sürmemeli. muhtemelen fazla deneyimleri yok mutfakta ama olur yani, her şey düzelir. lezzetli en azından.

  alt katı güzel. bugün ilk kez orada takıldık, rahattı. bizim için değil, çevredeki insanlar için rahattı. kendimi bu grupla çıkınca belediye gibi hissediyorum, alnıma "çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan ötür özür dileriz" yazısı asasım geliyor. bir tane büyük masa var altta öyle kafanıza göre takılıyorsunuz.

  günlük övmemi de gerçekleştirdiğime göre huzurlarınızdan ayrılma vaktim geldi demektir. şimdi izninizle meyveli yoğurdumu bitireceğim. kim bilir, belki de yarın onu överim. hayat bu, bilemiyor insan.