• (bkz: ibnemsi)
  • erkek escinselleri tanimlamak icin uydurulan sayisiz kelimeden biri. hafif sevimli bir hava katilmaya cali$ilmi$ sanki.
  • ka$arcan
  • türk filmlerinde, genç ve para maymunu kadının yaşlı ve zengin fabrikatöre yavşamak için kullandığı söz.
    -oww nonoşum gelmiş (bu sırada yanaklar sıkılır)
  • kokona terminolojisinde cümle başlangıcı ya da bir noktalama işareti.
  • 18.02.05 tarihli vatan gazetesinin bulmacasindaki "küçük çoçukları severken söylenir" diye yer alan sorunun cevabi. "nonoş"
  • nonos yazınca nonoş başlığına yönlendiriyor. ilk entry ise ibnemsi.

halbuki ingilizce de godfather denilen olgunun yani vaftiz babası kavramının yunancadaki karşılığı nonos.

o değil de benim rahmetli nonos'a ayıp oldu gece gece.
  • böyle ilkokul 3 yılları falan; hafta sonu evde televizyon seyrediyoruz. yabancı müzik kliplerinin olduğu bir program, adını hatırlayamayacagim, sene 83-84 civarı. bir şarkıcı çıkıyor ama erkek desem değil kadın desem değil. babama soruyorum bu nedir diye, "nonoş" diyor. nasil yani diyorum, iğrençleşmeden, kibarca anlatıyor dili döndüğünce.
    eşcinsellik olgusunu ilk farketmemde bana yapılan tarafsız açıklama sayesinde belki de hiç önyargım olmadı eşcinsellere. ilerleyen yıllarda büyük kavgalar görecek baba-oğul ilişkimiz, meğerse hayatımı ne çok etkilemiş. bu tip etkileri, zaman içinde ve zamanı geçtikten sonra farketmek ne kadar acı.

merak edenlere not : mevzu şarkıcı boy george, sonradan konu üzerine düşününce farkettim tabi.
  • eski zamanlardaki insanlık dışı bir haber ve fotoğrafın ana hakaret kelimesi.

bir diğeri.
hesabın var mı? giriş yap