• türkiye cumhuriyeti tarihinin, birileri köylüsü diye atanan ilkokul mezunu daire başkanları dahil olmak üzere uzak ara en başarısız bürokratıdır.
  • parasal genişlemenin kralı.

borsa dört nala coştuğu ayları özledi. borsa seni özledi.

(bkz: nerdesin dost)
  • necati isimli aynı soyadlı akrabası var mı acaba?

necati nebati

güzel isim olurdu.
  • söyle bir sarkisina denk gelmis bulunmaktayim ??
    kolektifart - nebati
  • son 22 yılın liyakat sembolü ex-bakan...
    kkm efsanesi ile pkk nın 40 yılda veremediği zararı 3 yılda başardı (!!!!!)
    düşünün bu sadece bir kişi...
    böyle çalışan 100 bürokrat / bakan olduğunu, artık zararı hesaplayın...
  • mehmet şimşek'ten daha iyidir. ışıltılı gözleri savunacağız.
  • zoruma gidiyor sözlük....

bu adama bırakın ülkemiz ekonomisini , bakkal, kokoreççi v.b. dahi teslim edilmez.

kısa boylu, çok ama boş konuşan, bilgisiz , başta sempatik ( max asansör çıkılır ama- 40 saniyeyi geçmemesi lazım ) kurnaz anadolu tüccarı nın devir teslim töreninde mehmet şimşek'in " rasyonel politikalara döneceğiz " dediğinde ki hali - tavırları ,sırıtması, olayları anlayamayışı filan yüzyılın "epik fail" idir.

deprem günü basın toplantısında reisin yanında alttan ittirerek en öne gelmesi ve sonra reise bakışı... ... of ki off. vay ki vay...

heterodox- ortodoks yaklaşımdan epistemolojik kopuşa hiç ama hiç değinmeyeceğim..
  • komedyen bakanlık koltuğunda oturan değerli şahsiyetti. özledik reis neredesin?
  • ccc üşüyoruz bitkisel reis ccc
  • şimdi ben buraya neden çıktım, niçin çıktım, nasıl çıktım bunu izaha gerek yok , gördünüz yürüdüm çıktım ama çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy uzakta değildir ,buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik, bunlar bir takım uydurma laflardır. sahi yav ben buraya neden çıktım , kim çıkardı lan beni buraya !

tr tarihinin efsane bakanlarından biri olarak unutulacaktır.
hesabın var mı? giriş yap