• ingiltere'nin londra şehrinde bulunan nusr-et şubesinde kesilen 37bin poundluk yemek fişi

görsel

462bin türk lirasına tekabül eden faturada yemek-içecek kalemlerinin restoranın premiumluğu göz önüne alındığında, alkollü içecekler dışında türkiye'ye kıyasla makul olduğu söylenebilir. bu paraları biz üsküdar-kadıköy'de izbe restoranlarda veriyoruz.*

edit: 684bin türk lirası*
  • bildiğin israftır. o paraya çiftlik kurulur çiftlik.
  • 21. yüzyılın en karlı işi insanlara itibar satmak. hiçbir yatırım bu kadar karlı olamaz. adama "nusret'e gittim" cümlesini satıyorsun. üstelik fiyatı arttırdıkça hoşuna gidiyor inanılmaz bir şey.

edit: petrus diye bir şarap varmış. o şarap öyle bir şarapmış öyle bir şarapmış ki bu fiyat normalmiş. ekşicimiz şarap fiyakalı olunca fiyatı normal görüyor. tamam senin hatrına burada satılan itibar "nusret'e gittim" olmasın da "petrus içtim" olsun. yani sözlükte öyle bir anlatılıyor ki işin içinde petrus varsa o para verilirmiş gibi.
  • bir ingiliz olsam totalde bir kilo baklavaya 600 pound verene kadar o paraya first class uçak bileti + divan gaziantep'de iki gece konaklama satın alır; hem gelir yerinde yer hem de haftasonu gezisi yapar siktir olur evime geri dönerdim.
  • jeff bezos, bill gates gibi süper zenginleri bırakın koç, sabancı gibi yerli zenginler için bile para olmayan bir meblağdır.

sıradan insanlar için servet anlamına gelen paralar o insanlar için hiçbir anlam ifade etmiyor.. küsürat bile değiller hatta.

o yüzden bu tür hesapları ödeyen insanlar ile sokaktaki simitçiyi mukayese etmeyin.

dünya maalesef böyle adaletsiz bir gezegen.
  • nusret artık bir pavyon. et yemek için gidilmiyor nusret'e. kons çağırır gibi altın kaplamalı but falan getirtiyorsun masaya. haliyle hesap da böyle uçuk kaçık oluyor.
  • şarapların dışında anormal olmayan hesaptır. adamlar 20-25 yasinda olan 2 tane şarap söylemiş. ya ne olacağıdı?
  • hesabın çoğu 3 şişe şaraba gitmiş. nusretlik bi olay yok muhtemelen.
  • ne yediniz acaba ? boşanın da semerinizi yeyin dedirten olay.
  • nusr-eti siktir-et 3 şişe petrus var o hesapta. dom perignon bile ucuz kalıyor yanında
hesabın var mı? giriş yap