• her şeyi kendi yanından görür.
  • "yaşım yirmi bir.
    ona kırk senedir aşığım."
  • her günü yeni bir umutla
    bekler gibi görünür
    yarına inanmaz, beni avuturdu.
  • o beni sevdi ben onu sevdim, o bana lütfetmeseydi ben sevmeyi nerden bilirdim?
  • anı bilende o'nu bulursun, o'nu bilende parlar durursun.
  • geri dönüşüm sembolleri ve kodlarında 6 ana plastik türü dışındaki diğer* plastiklerin kodu.
  • çok tatlı bi teoman şarkısı
  • ünlemleri saymazsak türkçedeki en kısa kelimedir. tdk kurallarına göre özel adın yerine kullanılsa da özel ad muamelesi gösterilmemesi gereken zamirdir. tanrı’yı, sevip saydığınızı vurgulamak istiyorsanız "o", tırnak içine alınabilir. böylece kesme işareti kullanmadan da sevgi ve saygınızı ifade edebilirsiniz.

ha, bir de sevişmek istediğim ünlüdür. "o"yu da "o"nu da çok seviyorum...
  • en kötü özelliği ne biliyor musunuz?

aniden şiir olması

çok ama çok kötü bu ya!!
    çünkü şair olamıyorsunuz ona, dünyadaki tüm gelip geçmiş şairleri toplayıp bişi yazdırsanız onun bir saç teli etmiyor.
    öyle biri var başımda, öyle biri var yanımda, öyle biri...
    aklım kesmiyor, kafam almıyor "bu kadın ve ben" diyorum, soru işaretlerinin biri çakıp öbürü sönüyor beynimde, kalp çarpıntılarımın eşliğinde.

bu öyle böyle bişi değil, bu daha öncekiler gibi değil, bu daha önce peşinde yürüdüğüm, koştuğum, düştüğüm diğer kadınlar gibi değil, daha da önemlisi ben daha önceki gibi değilim onun yanında, o benim yanımda oldukça.
    insan insana bu kadar aç olur muymuş, yanımda kalsın, hep kalsın cümlelerinin bin beter bencillik olduğunu bilip yine de bunları istemek neymiş öğrendim.

kusura bakmasınlar ama bu yıkık hayat benim'den kusura bakmasınlar ama bütün bu aşklar benim ' e geçtim günlerdir, adı adımla aynı harf sayısından oluşuyor, üstelik 3 harfimiz de ortak diye mutlu oluyorum, bana uyus diyor asırlık adımı bir anda silip yerine koyuyorum, ergen oluyorum az biraz çocukluktan çıkıp, bana "motorin fiyatı ne oldu hacı?" diye sorsa bile içinde sadece ona ait cümleler olan düşük belli şiirler yazıyorum bu yarım akıllı mayıs gecelerinde, sanki benim aklım tammış gibi? sanki ben ve şiir kelimeleri yanyana gelebilirmiş gibi? ama hiç yılmıyorum, hiç usanmıyorum, neysem ona açıyorum kendimi, neysek ona kaçırıyorum bizi, korkmuyorum.

onun adına burada şimdilik narçiçeği diyorum, "ne demek bu?" diye bana soruyor, henüz onu ona anlatacak kadar bir dile hakim olmadığımı düşünüp, olsam bile onun bendeki anlamını ona anlatacak becerimin de olmadığını farkedip susuyorum.

ama bilsin, seviyorum.
  • her şeyi kendi yanından görüp, almak istediğini alır. başka şey düşünmez, beni unuturdu.
hesabın var mı? giriş yap