• nerelerde yüzdüğü belli olmayan bir gemiyi gelecek diye bekleyemem. çok istiyorsa rıhtıma yanaşırken kornaya bassın, işim yoksa inerim aşağı.
  • hepimizi ismail abi ile birlikte o limanda bekletmiş umut cümlesi.
    sanırım herkes ismail abi paydasında kendi gemisini beklemiş ve birçoğununki de ismail abi’nin gemisine dönmüş.
    gelmemiş ama hep kendine el sallatmış.
  • "yoo, niye gelmesin ki? gelmeyeceğim dese beklemezdim ama geleceğim dedi. mesela daha önce biri bana gelmeyeceğim dedi onu hiç beklemiyorum ama babam geleceğim dedi. babam beni buradan gelip alacak sonra biz gideceğiz biliyor musun iskender abi..."
  • bazen düşünüyorum "acaba denizciler bize sövüyor mu?" diye.çünkü nerede edebiyattan hiçbir şey anlamamasına rağmen edebi sözler yazmaya kalkan olsa yegâne teşbih unsuru gemi oluyor.bir nevi gemicilik istismarı.buna "dur!" demeliyiz.

gemiciler göreve!*
  • herşeye rağmen, hiçbirşeyimiz olmasa da, kimsemiz olmasa da, bizim umudumuz var. o gemi benim umudum. o gemi yarım kalmış hayallerim, huzurum, kendim, kısacası herşeyim. tek başına bırakılsak da insanlar gitse de biliyorum ki
    "o gemi bir gün gelecek ismail abi"
  • hayir
  • ismail abi
  • elbette gelecek ulan o gemi, önemli olan o gemiyi kaçırmamak...
    tanım:leyla ile mecnun dizisinden ismail abinin bir sözü.
  • o geminin gelmemesi değil de o gemiyi bir ömür boyu bekleyecek olmak, gelen gemiyi tanıyamayacak kadar yabancı olmak insanı bitirir.
  • önemli olan gemi değil, geleceğini bilmenin verdiği mutluluk yeter bize.
hesabın var mı? giriş yap