• http://discover.com/…eb-exclusives/20thingsobesity/

18. never forget your past: aborigines and the pima indians of arizona developed obesity, type 2 diabetes, and hypertension after transitioning to a western lifestyle.

- diyor ki: asla geçmişinizi unutmayın; aborjinler ve pima kızılderililerinin obezite, tip 2 diyabet ve hipertansiyonla tanışmaları, batı hayat tarzına geçmelerinden sonradır.
  • ege üniversite tıp fakültesinin hasta okulu açtığı ölümcül olabilen hastalık. hem çok iyi çalışan hem iyi sonuç alınan bu hasta okuluna kayıtlar yoğunluktan dolayı sıraya konmuş durumda. gidip sıraya giriyor ve tedavinize ücretsiz destek alıyorsunuz.
  • bazı araştımalara göre genetik faktörlerin de etkisinde olan hastalık. yapılan çalışmalar bireylerin dörtte biri ila yarısı kadarının genetik yatkınlıktan dolayı obez olduğunu bildirmiştir. bu genetik faktörlerin iştahı mı yoksa metabolizma hızını mı etkilediği bilinmemektedir sadece obez atalara sahip olanların otomatik olarak obeziteye daha yatkın olduğunu belirtir ancak bu doğru beslenmeyle önüne geçilemeyecek birşey değildir. bu konuda çevre şartları ve doğru davranış biçimi çok daha ön plandadır.
    kardivasküler hastalıkların en önemli sebeplerinden biridir. geç yaşta kalp krizinden gidenlerin çoğu obezdir *.
  • kötü görünümden öte, ciddi bir sağlık sorunudur. genetik olma haricinde, beyindeki iştah merkezine sahip çıkmayan herkeste görülebilir. her hastalık gibi obeziteninde farkına erken varıldığı takdirde tedavisi mümkündür. fakat, "ay yok ben eritirim ben şekerim" dediğimiz vakit yarraklara yan basmakla beraber, bi daha da sittin sene iflah olmaz o vücut.

zararları; psikolojik sorunlardan tutun, cinsel hayata kadar kademe kademe bir çok sorunun ve ağır hastalığın temelidir obezitelik.
  • ileri yaşlarda insanın yaşama isteğini, hatta yaşamını elinden alabilen hastalık.
    genç yaşlarda muzdarip olunduğunda nispeten katlanılabilirdir belki,
    ama şöyle düşünüldüğünde o da olmuyor: "ulan ileride yaşlılıktan zaten hareket edemiycem, gençken de bundan edemiyorum. mınak dumun hayatı kırlent gibi kanepe köşesinde oturarak geçti"
  • (bkz: #17506786)
  • kimdir nedir tanımam etmem ama gazetelerde, orada burada obeziteyle ilgili, hele de çocuklarda obeziteyle ilgili her on haberden sekizinde kullanıla kullanıla artık kendisini görünce aileden birini görmüş hissine kapıldığım, hem üzüldüğüm hem şimdiki halini merak ettiğim arkadaş için; `http://images.google.com.tr/…a7ocuk&hl=tr&sa=n&um=1`
  • kendini ifade biçimi olarak yemeyi benimsediklerini düşünüyorum. çünkü rahatlatıyor ve rahatlık en boktan uyuşturucu.
  • (bkz: infobezite)
hesabın var mı? giriş yap