• http://www.odatv.com/vid_video.php?id=8bd93

+18 reyhanlı görüntülerini bütün satılmış medyaya inat yayınlayanlardır.

siz hala acun ile uyuşun, futbol programları ile geçiştirin, dünyanın gündemine oturan patlamanın bizde esamesi okunmuyor.
    rezaletten başka birşey değil, suriye'deki görüntülerin aynısı, bunlar hala daha esed esed deyip dursunlar, hala daha esad'a bok atsınlar...

ama çözüm sürecinde böyle şeyler normal değil mi? kimse bizim gücümüzü sınamasın hıııı valla kızarız haa, kızdırmayın davutoğlu'muzu!

edit:sayfa anında pert! türkiye de basın ve özgürlük temalı ders niteliğinde bir videomuzun daha böylece sonuna geldik! hadi hayırlısı...
    edit2: link ölü değil arkadaşlar, ülkedeki basın özgürlüğü ölü!
  • çok kaypaklık gördüm ekşi sözlük'te. ne saçmalıklar okudum, ne çok iğrendim yazarlardan. ama odatv'ye yapılan baskınla ilgili "ergenlerin kaynakları tükeniyor. ehehe" yorumu yapmak bambaşkaymış gerçekten.

odatv'nin takipçisi değilim. ekşi sözlük'ten gördüğüm 1-2 link dışında ziyaret ettiğim de yoktur. ama bugün odatv'ye yapılan baskının utanç kaynağı olduğunu anlamak için ulusalcı, milliyetçi, solcu, dinci, sağcı, tarikatçı olmanız gerekmiyor. ben akp'li olsam yemin ederim utanırım. ama akp'ye muhalefet eden herkes ergenekon sopasıyla yıldırılırken olay öylesine kanıksanmış ve normalleşmiş ki, aklıevvel bir dinci çıkıp "ehehe, kaynakları tükeniyor" yorumu yapabiliyor.

sanırım sorulması gereken soru şu: odatv'ye yapılan baskın mı daha vahimdir, bu baskının zihinlerde bu kadar doğal karşılanması mı?
  • https://odatv4.com/…er-bu-tuzaga-neden-dustu-232956

uzun zamandır bu kadar aşağılık bir yazı okumamıştım. tebrikler odatv.

hele hele, alt başlıklara bak: "polis bu tuzağa neden düştü", "polis neden tahrik oldu". son cümle de muhteşem: "o copu doğru kullanmak nasıl kolluğun göreviyse, o copu havaya kaldırtmamak da vatandaşın sorumluluğudur."

eylemcilerin de o saatte ne işi varmış zaten orada, onlar kuyruk sallamasa hiç böyle şeyler yaşanmaz, polisimiz copla kafalarına defalarca vurmak zorunda kalıp mağdur olmazdı. polisimizin biraz duygusal olduğunu, canı sıkıldığı zaman elinde olmadan işkence yapabildiğini bildikleri için bunu kullanıyorlar hep, polisimizi zayıf noktasından yakalayıp tuzağa düşürüyorlar.

cop sevdanıza tüküreyim sizin. rezilsiniz.
  • an itibariyle türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına ileri demokraaasi diye yutturulan, halbuki bildiğimiz babadan kalma mussolini tipi faşizmin darbesine maruz kalan muhalif internet medya haber sitesi.
    az kaldı, sıra bu sözlüğe de gelecek arkadaşlar.
  • bu saldırılara karşı işi zor olan bir sitedir. üşenmedim, kendime bir hesap açtım metacafe sitesinden. ama kendimi amerika'da gösterdim. yani türkiye'den saatlerce geri olan bir ülkeden. yani şu saatlerde 20 şubat cumartesi gününü yaşayan amerika'dan. ve türkiye saatiyle 21 şubat pazar saat 01.30 gibi kaydoldum siteye. ancak kendimi amerika'da gösterdiğim için beni, 20 şubat cumartesi kaydolmuş gibi gösterdi.

üşenmedim; bir de video yükledim. yine kendimi amerika'da göstererek... yüklediğim videoya da 20 şubat tarihini bastı. ama hesabımda -bu entryi yazarken- 12 dakika önce yüklendi (yani yine 21 şubat pazar) diyordu.

peki yarın ne olacak?

yarın bu video "dün eklendi" (added yesterday) yazacak. ertesi gün ise; "bu video 20 şubat tarihinde yüklendi" olacak o yazı. çünkü, metacafe sayacı günlük (24 saat) tutuyor, 1 gün geçtiğinde sayaç devre dışı olup, kullanıcının videoyu yüklediği yerin (ya da kendini gösterdiği yerin) zamanı yazıyor.

yani...

yanisi şu; odatv ve unpacked kazandı; dalgacı kaybetti.

ha bu arada inanmayanlar için işte hesabımın ve videomun linki...

(orada dalgacı'nın çok seveceğini düşündüğüm birinin videosu var. bu arada deneme yaparken youtube'dan da bi video yükleyeyim dedim metacafe'ye... recep ivedik'in fragmanı var, izler belki gülersin falan... aman sakın; bak o video 2008 yılında yüklenmiş falan diye gelme karşıma, rezil(!) olursun. youtube üzerinden yüklenen videolar, youtube'daki yüklenme tarihlerini yazıyorlar... )

neyse, ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz...

cemaate ve vakit'e armağınımdır:

http://www.metacafe.com/channels/denemehesap/

http://www.metacafe.com/…atch/4200812/deneme_video/
  • çamur, mamur... bu site türk polislere ergenekon bombalarının nasıl bulunacağı konusunda eğitim veren amerikalıların olduğunu gösteren tek site mi? tek site. yazdıklarında suç unsuru var mı? çoğunlukla yok, varsa da tazminat ödüyorlardır zaten.

artık ergenekonun meşruiyeti kalmadı, bu işi akp'nin ayakta kalması için yaptıklarını düşünüyor bir çok kişi.

sözüm sana genç suser, şimdi git ve bir taraf gazetesi al, çünkü seni ancak la fontaine masalları mutlu eder bu saatten sonra.
  • odatv internet sitesinin imtiyaz sahibi soner yalçın, genel yayın yönetmeni barış pehlivan ve haber müdürü barış terkoğlu, "ergenekon örgütü üyeliği ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçundan tutuklanmış. böylelikle 3 ergenekoncu, derin devletçi, çeteci daha hapse atılmış ki mutluluktan çıldırmak üzereyim. yaşasın ileri demokrasi, yaşasın bülent arınç!

darbeci ve çetecilerden bir bir kurtulmamızın şerefine, bu güzel haberi bu akşam, demokrasi kelebeği sevgili kenan evren, postmodern darbe karşıtı sevgili çevik bir, e-muhtıracı'ların karşısına zamanında kale gibi dikilmiş sevgili yaşar büyükanıt ve çetelerle, derin devletle mücadelede artık markalaşmış bir isim olan sevgili mehmet ağar ile paylaşacak ve onlarla baş başa bir yemekte kutlayacağım.

odatv çalışanlarına; nedim şener'in ergenekon belgelerinde fethullah gülen ve cemaat isimli kitabının neden bilgisayarlarında yer aldığı ve çelebi'nin telefonuna polisin numara yüklemesi ile ilgili haber de sorulmuş. sonra paketlenmişler. tutuklanma gerekçeleri de harbiden süpermiş:

~~
    "...odatv yayın koordinatörü doğan yurdakul, şöyle konuştu: "arkadaşlar, digital korsanlık yoluyla üretilmiş bir delil nedeniyle tutuklandılar. 28 kasım 2010'da ofisimizdeki bilgisayara spam yani virüslü bir dosya gönderiliyor. bir saniye tarıyor ve siliniyor. dosya bilgisayarımızda kalıyor. 30 sayfalık ergenekon'la ilgili bir dosya. arkadaşlar bu dökümanın çıktısı mahkemeye verilerek tutuklandılar."

savcılığın ve nöbetçi mahkemenin bu olayı dikkate almadığını savunan yurdakul, "savcılık bunun ne şekilde bizim bilgisayarımıza girdiğinin izahını vermiyor. sanıkların lehinde olan bir delil ama bildirmiyor. avukatlar, teknik arkadaşlarla araştırıp o dosyayı bulup mahkemeye götürdüler ve hakime görüntülü olarak da sundular. mahkeme hakimi, "bu teknik bir konu, beni aşar. bunu itirazınızda kullanın" dedi..." (odatv'den hacker savunması).
    ~~

tutuklanması gerekçesi bu ise demek ki odatv tertemizmiş. ben şahsen "odatv'de yapılan aramada 2 kilo eroin, 25 adet rus yapımı el bombası, 5 adet law silahı, 7 adet tank, 3 adet mig 29 ele geçirildi" türü bir haber bekliyordum. olmadı, kısmet başka bir fetokulli'ye.

bu arada ben de hakim'e katılıyorum. konu hakikaten de "o'nu aşar."

--------------------------

~ ek: bir de az önce söylemeyi unutmuşum. odatv yayın koordinatörü doğan yurdakul'un vurgulayarak ifade ettiği virüslü dosya konusuna gelirsek, burada şüphelilerin lehine bir konu olduğunu görürüz. şöyle ki yürürlükteki mevzuata göre bu soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları zekeriya öz ve süleyman pehlivan'ın, görevleri gereği şüphelilerin lehine olan bu durumu da mahkemeye ayrıntılı olarak sunmaları gerekirdi. ama doğan yurdakul'un beyanına göre savcılar ve (dolayısıyla) nöbetçi mahkeme bu olayı dikkate almamış. bilakis savcılar ergenekon'la ilgili o dosyanın bir spam ile odatv bilgisayarına girdiğini hakime ayrıntılı olarak bildirmemişler. dost bir unsurun spam ile dosya göndermeyeceği gerçeğinden hareketle, dahası bu spamlı dosyanın süphelilerin aleyhine bir delil teşkil etmeyeceği şeklinde bir savcılık beyanında bulunmamışlar. savcılar nihayetinde sanıkların lehinde olan bu durumu mahkemeye izah etmemişler. ve şüphelilerin haklarını korumamışlar.

ilgili yasa maddesi:

"bir suçun işlendiğini öğrenen cumhuriyet savcısı'nın görevi: maddi gerçeğin araştırılması ve adil bir yargılamanın yapılabilmesi için, emrindeki adli kolluk görevlileri marifetiyle, şüphelinin lehine ve aleyhine olan delilleri toplayarak muhafaza altına almak ve şüphelinin haklarını korumaktır." (ceza muhakemesi kanunu, madde 160/2)
  • az evvel sitesinde sadece text dosyaları okunabiliyordu, şu an siteye hiç ulaşılamıyor. polis dosyalarına el koymuş olmalı. evet gerçekten ileri demokrasi bu, beni gibi düşünmeyen herkesi tutuklayın çabuk, al, al, al, al bunu da al. bu mudur liberalizm, tabii ki.
  • soner yalçın ve ekibinin olası bir baskın durumu için ne kadar öngörüsü de olsa, baskına sebep olduğu söylenen haberde geçen videolardan da anlaşılacağı gibi, suç unsuru sayılacak envanterlerin bulunmasının o kadar da zor olmayacağı anlaşılıyor. ben de söyleyeyim, ileri demokrasimiz hayırlı olsun.
  • bildiğin chewbacca defense lan bu yaptıkları.. okudum okudum okudum, nereye bağlayacaklar dedim, bi mana çıkmadı en sonunda.. bi sayfa yazı yazıp bi şey anlatmamayı nasıl başarmışlar yahu..

hadi ilk kısımda biraz anlaşılır bi şey var ama o anlaşılan şey inanılmaz ötesi bi şey.. diyorlar ki "şu şu numaralı videolar yok, o videolar neydi, acaba şunlar olmasın".. nasıl lan.. görmediğin bilmediğin ne olduğu hakkında en ufak fikrin olmayan videolar "şunlar şunlar olmasın" diye yazmak ne.. bu ne lan..

"sitede 25423 no'lu video yok.. o video acaba vakit'in patronunun seks kaçamağı videosu olmasın sakın".. bunun gibi bi şey.

elde olmayan şeyin ne olabileceği konusunda varyasyon yapmak kadar aptalca bi şey var mı.. ama yapıyorlar işte.

sen.. okuyucu.. şimdi şey düşün. brick bu entry'yi yazmış ama arada mutlaka backspace'e basıp bazı cümlelerini silmiştir. o sildiği cümlelerde laik ve atatürkçü türkiye'ye ve atatürk'e küfretmiş olmasın sakın..

aha işte bu mantık..

yoksa diyor musunuz lan cidden böyle şeyler..
hesabın var mı? giriş yap