• suratı sürekli asık, orada ne amaçla oturtulduğunu unutup soru soran öğrenciye ağzında bir şeyler geveleyen, ne dediği hiçbir şekilde anlaşılmayan, lütfedip işini yaptığı zamanlarda "benim burada ne işim var yea" tavrı takınan, bulunduğu yeri, muhatap olduğu öğrencileri kendine layık bulmayan insanın sinirlerini tepesine çıkaran personel.

he evet, akşama kadar oturup çay-kahve ikilisinin eşlik ettiği bomboş muhabbetlerin, mesela kadınsan o gün sürdüğün ojenin rengini, erkeksen de yöneticilik maceralarını yan komşu hüseyin ile yaptığın sürtüşmelerini konuşman, araya giren gereksiz öğrenci işlemleriyle kesiliyor. sizin de işiniz çok zor valla, zorla öğrenci işleri personeli yaptılar sizi yoksa hepiniz bir atom mühendisi olacaktınız, yazık.
  • siz diye hitap edersiniz ama yaşı size çok yakın olsa dahi sen diye hitap etmekten çekinmezler.

burunlarının altında bok varmış gibi ekşi bir yüz ifadesi olmazsa olmazlarıdır.

emir kipi kullanmaya bayılırlar. (imzalatıp getir, şuraya imzanı at, resmini yapıştır ! )

istisnaları da vardır elbette ama kaideyi bozacak kadar değil.
  • uluslararası gizli bir örgüt üyesi olduklarından şüphelendiğimdir
    yoksa dünyanın her yerinde aynı ilkeleri izlemeleri mümkün olmazdı.
  • genelde kadındır
  • öğrenci işi harici her bokla ilgilenen personeldir . devamsızlığı sorsan bilmez , devamsızlık kredisi sorsan bilmez , bildiklerini de öğrenciye aktarır gibi yapıp öğrencinin üç beş dk sonra tekrar aynı cevabı almak için yanına asabiyetle geldiği niye orda olduğunu galiba bilmeyen kişi ve kişilerdir .
  • aynısından bir tane de avusturya lisesinde vardı. öğrencileri azarlar, velilere bağırır çağırır, şikayet etmekle tehdit edince de bana burada kimse birşey yapamaz diye böbürlenirdi. arkasında heralde gerçekten çok sağlam biri vardı diye tahmin ediyorum ama, son sınıfta birgün "hasiktir lan" dediğimde kelimenin tam anlamıyla "göt" gibi sinmiş, daha sonrasında bağıra çağıra "terbiyesiz" diye anırmıştı. yaptığımın doğru olduğunu şu yaşımda doğru olduğunu düşünmüyorum ama 17-18 yaşında bir gencinde sabrı bir yere kadar bilader!
  • sanki okul babasınınmıs gibi davranır bunlar.*
    okul benim okulum sen alt tarafı personelsin... işimi görmek icin oraya oturtulmuşsun neyin afrası tafrası bu?
    ayrıca kendilerine en yakın buldukları personel kapıdaki götü kalkık güvenlik görevlileridir.
  • (bkz: sistemde bi sorun var) lafını dile pelesenk etmiş güruh
  • colugu cocugu azarladikca bir tepki gormedigini farkedip bunu diyaloglari kisaltici bir arac olarak kullanan dumduz memurdur. yetiskin bir insan gibi ses tonu takinip basini belaya sokabileceginizi farkettiginde masum bir tavsana donusuverir. sadece turkiye'nin sorunu degildir, yurtdisinda da krali vardir.
hesabın var mı? giriş yap