• tam da istenilen gencligi yetistirmenin meyveleri aliniyor. zayiflarla sinif gecen ama sorsan sinavina girdigi konulari bilmez, okulda yanina cekildigi abilerinden her turlu boku pisligi ogrenir. sonra bu cocuk neden boyle oldu?

zombi yetisiyor, zombi. istediginiz gibi sekillendirebilirsiniz.
  • yumuşak g'yi yazamayanın başbakan olduğu ülkede büyük yerlere geleceklerdir.
  • okuma yazma öğrenmeden sınıf geçenlerin olduğunu duyduğumda inanılmaz şaşırmıştım. düşünün ki bir adam ortaokula geçmiş ama okuma yazma bilmiyor. maalesef eğitimde kalitesizlik bir ülke gerçeği haline getirildi.
  • zorunlu eğitimin olduğu yerde, zorunluluğun devam edip eğitimin çuvallamasıdır.
  • genç nüfuslu, kalabalık ve de gelişmemiş ülkenin ekonomisinin bir sonucudur. sınıfta kalacak her öğrenci fazladan bir masraf olacaktır. bu , işin ekonomik boyutu tabi. sosyal boyutunu zaten biliyorsunuz , ben uzatmayayım.
  • lise 2'de okuma bilmeyen ve kaynaştırma raporu da olmayan yeğenim var. yıllarca bir sürü mezun edildi böyle. zorunlu eğitim beş yıla çekilip, tam gün saçmalığından dönülüp mevcutlar 30 altına indirilip, kalma tekrar uygulamazsa hiçbir şey düzelmez.
  • eğitim politikamızın sonucudur.

ingilitere'nin başkenti neresi diye sorunca bön bön yüzünüze bakan, dört işlemi yaparken bile zorlanan, türkçe kompozisyon veya dilekce bile yazamayan, düşünemeyen, sorgulamayan, araştırmayan bir nesil var artık.
  • askerdeyken bizim alayda iki manga asker vardı okuma yazma kursu gören. ilköğretimin zorunlu olduğu ülkede böyle şeylerin olmaması lazım.
  • aptal nesiller yetiştirerek, geri zekalı bir toplum yaratmak ve uzun yıllar iktidarda kalmak hedefinin bir parçasıdır.
  • bir çocuğa yapılabilcek en büyük kötülük hak etmediği şeyleri elde etmesini sağlamaktır. böylece onu tembelliğe ve çalışmadan kazanmaya alıştırırsınız.

içinde olduğum için söyliyim malesef bizim eğitim sistemimiz tam olarak bunu yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap