şükela:  tümü | bugün
 • havaların soğuk gitmesinden kaynaklandığını düşündüğüm olay. halbuki kapalı alanda sigara içtiği için kendisini medeni bir şekilde uyaran kıza mikrofonu dudağına dayayarak "bu faşizmdir, senin yaşadığın bir gezegende yaşamak istemiyorum" diye üfürüyordu.

  gördüğünüz gibi gezi'de yüzyılın geri vitesini yapan bu şahsiyet, mevzu bahis rte ve cenahı olunca süt dökmüş kediye dönüverdi. orada sibel can'ın kilosu üzerinden komedyencilik goygoyu yapmak çok kolay tabi. üfürsene tayyip erdoğan'a da. "sana ne, izlemiyorum bu diziyi, benim bireysel özgürlüğümdür, bilmek zorunda da değilim." desene. sansürü yediğinde "bu bir faşizmdir" desene. diyemezsiniz de mi? siz anca magazin kameremanı azarlarsınız, anca büyük memeli manken eskilerini tv'ye çıkarıp bir iki anlaşmalı laf sokar, "lafını esirgemeyen muzip komedyen" oluverirsiniz. aynısını beyazıt öztürk için de söylemiştim; sıra size hiç gelmeyecek sandınız, yağımızda kavrulur gider, goygoyumuzu yapıp cukkaya devam ederiz sandınız ama kazın ayağı öyle değil işte. böyle yavaş yavaş oluyor bu işler. facebook'ta haber paylaştığı gerekçesiyle sürülen memurdan sıra size kadar geldi işte.

  yanarım yanarım da sizi bu memlekette yıllarca süper zeki, muhalif, cak cuk diye kakaladılar ya ona yanarım.

  (bkz: okan bayülgen'i sigara konusunda uyaran kız)

  edit: başlığın sığmadığını ve sondaki yazım hatasını fark etmedim; bilsem (bkz: o. bayülgen'in kanal d'ye bu faşizmdir diyememesi) şeklinde açardım. kusura bakmayınız.
 • karakter sınırına takılınca siktir et sokmuşum karaktere, bir tanesini de eksik yazayım diyen yazar beyanı.

  öte yandan işin esasına gelirsek katılıyorum. ancak kanal d'nin ve ana akım medyanın ne bok olduğunu gayet iyi bilmesine rağmen kanal d ile sözleşme yapmakta en başından beis görmediyse, tatlı su solculuğundan ödün verdiyse ona da üzülemeyeceğim.
 • (bkz: diyememsi)

  "oğlum başlık sığmıyorsa açma amk." - albert einstein