• beyninizde bir anda canlanan hayali/canlandırması. gözünüzün önünden bir anısının film şeridi gibi geçmesi. bu tüm nesnelerinden daha çok hüzün verir.
  • hatıraları...
    evet kulağa çok garip gelebilir ama öyle. her aklına geldiğinde içinde oluşan burukluk hissi , o anları tekrar yaşama isteği ve yaptıysan hatalarını düzeltememek. belki ondan sana kalan tek şey hatıralardır ama aynı zamanda seni üzen tek şeyde odur.
  • kalan herşey, ama en çok en son giydiği üzerinde kokusunun halen kaldığı kıyafetleri
  • hastalığının son zamanlarında taharet musluğunu zorlandığı için açamaz duruma gelmişti. o rahat açabilsin diye daha kolay açılabilir bir vana ile değiştirmiştim. görünce hep yüreğim burkulur. nur içinde yat güzel annem.
  • ölmeden önce üstündeki son kıyafet .. kokusu halen vardır , ama kendisi yoktur artık ..
  • ellerinin değdiği bir mektubun külleri
  • duvardaki fotoğrafı, kendi eliyle yaptığı şeyler, vefat etmeden önce üstünde bulunan eşyalar 1950li yıllardan kalma bir madeni para
  • yoğun bir titreme halindeyken, yanağa kondurulan son öpücük...ve şimdi her aklıma geldiğinde öpülen yerin üşümesi...
  • (bkz: yastık)
  • cep telefonu. yaklasık bir ay önce dedemi kaybettim ve 3 gün önce faturasını ödedim hattı kapattırmak istemiyorum ve telefonunu şarj ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap