• xen ve kvm tabanlı sanallaştırma platformu, en son 3. versiyonu çıktı. fiyatlandırması vmware'e göre çok daha makuldür. 6 aydır adminliğini yapıyorum, çektiklerimi bir ben bir de fsm bilir.

linux işletim sistemlerinde pek sorun çıkarmamasına rağmen windows serverlarda arada sapıtabiliyor. örneğin windows server'larda en çok karşılaşılan sorun zaman senkronizasyonu problemi ve ayda bir checkdisk gerektirmesi. bunun dışında backup fonksiyonu çoğunlukla iyi çalışıyor ama freebsd'de backup alamıyor (edit: eski adminin hatasıymış, alıyor) ve windows'ta da eğer işletim sistemi checkdisk gerektiriyorsa backup almıyor. cloud'u genişletmek oldukça kolay, hypervisor'ı networke takıyorsunuz sonra supporta ticket açıyorsunuz bir kaç saate "aha hazır" diye cevap veriyorlar. cdn desteğini daha kullanmadım ama oldukça güzel diyorlar.

http://onapp.com/
  • aman diyeyim sakın broadcom marka ethernet kartlarıyla kullanmayın, elinize alırsınız.
  • mart ayında 2.3 serisine eol kararı çıkarmış ve upgrade hazırlıkları nedeniyle uykularımın kaçmasına neden olan platform. hadi bakalım, ya batariz, ya çıkarız.
  • whmcs plugini olmamış iaas. bazen işletim sistemi yüklemelerinde kendi kendini kilitliyor, hiçbir şey yapamıyorsunuz.
  • minimum lisans ücretini aylık 500 dolar yapmış platform. linux virtualization için muhteşem ama windows ayağına gerçekten kafam bacağım herşeyim girsin, allah belasını versin o derece.
  • oldukça hızlı ve isabetli yanıtlar veren bir destek ekibine sahip bulut platformu.

cdn'inin götü başı ayrı oynuyor, el birliğiyle düzelteceğiz artık...
hesabın var mı? giriş yap