• cem uzan'a hapis şoku yazar kesin bir yere.
  • "önceki entryleri okuduktan sonra entry yazmaktan vazgeçen yazar" karizmasına sahip olamamış yazardır.
  • behemahal balığı helvayla öldüren katil de haddizatında odur.

.
  • anlatacaklarini icerebilecek entry'i bulmak icin anahtar kelimeleri arar.

bulamazsa yazacagini yazar. 99.99% ise yarar.
  • eğer bin, üçbin küsür entry varsa yazacağı şeyler kişisel düşüncelerinden ziyade kesinlik belirten entryler veya anket dolduruyorsa ise lütfen aramaya inansın o yazarlar.

(bkz: aramaya inanmak)
    (bkz: başlıkta ara)
  • üstteki entryleri hiç okumadan, "nasıl olsa bu konu yazılmamıştır" diye çok sıradan şeyleri gaz biçimde yazmaktır.

daha ötesi yazılmış entryler olduğu halde okumadığı için "niye bunu yazmamış kimse, çünkü siz topsunuz olm, top. yuvarlak nesnelerle ilgili entry girmek gelmemiş işinize, muhahaha" gibi entrylerle giydirmeye çalışırken kendini rezil etme sonucuna varabilir. sıkça rastlanan bir durumdur.
  • eger bin, ucbin kusur entry varsa okumadan yazan suserdir. kim kalkip binlerce entry okuyacak simdi.
  • sinirimi bozan tayfanin elemani, hatta bayrak tasiyani yazar.

giriyorum bir basliga. kutsal bilgi kaynagindan bilgi almak icin. biraz da olsa kulturumu veya o anda gelisen bir olay hakkinda bilgimi arttirmak istiyorum. karsima su cikiyor:

"baskasi yazdimi bilmiyorum ama..."

bil amk cocugu, niye bilmiyorsun? ya adam iki entry ustunde yazmis ayni seyi. bu herif gidiyor, "yazildimi bilmiyorum." adam iki cumle okumaktan aciz, bana bilgi verecek - yorum yapacak. hayir, ne yazarsan yaz allah'in cezasi. ama sen benim de zamanimi calisiyorsun. ozellikle guncel olaylarda (mac, toplumsal olaylar vs.) gidiyor 15 kisi arka arkaya ayni seyi yaziyor. ben de sazan gibi tek tek okuyorum onlari.

hay allah kahretsin sizi be.
  • başlıklara birbirinin aynısı girdilerin girilmesine sebep olur ve oldukça fazladır. okumayı sevmeyen biriysen ekşi'de işin ne pezevenk?
hesabın var mı? giriş yap