• 90hz amoled ekran (tüm değerlendirmelerden a+ almış)
    snapdragon 855
    128gb rom
    8gb ram
    3 arka 1 ön kamera
    full ekran (çentik yok)
    ekran altından parmak izi okuma
    dolby athmos sound
    ve oxygen os'in dayanılmaz hafifliği

669 dolardan başlıyor.

eeeey apple, eeeey zamzung, eeeyy waywei, sen kimsin ya!
  • 12 gb ram ve rekabetçi fiyatıyla gözünü yukarı dikmiş telefon.

6gb+128gb $669
    8gb+256gb $699
    12gb+256gb $749

amerika'daki adamlar alsın tabi, bize yine vestel.
  • vay be adamlar yarım asgari ücretle en üst versiyonunu alabiliyorlar. bizdeyse 700 dolar alış fiyatı desek sadece kdv ve ötv ile 7500 lira (daha gümrüğü trtyi hesaplamadım). bu ülkede yaşadığımız için ne kadar gururlansak az.
  • sonuç olarak sıradan android işletim sistemi olan telefondur.
  • dxomark puanlamasında 111 puan alarak 112 puana sahip huawei p30 pro ve samsung galaxy s10 5g'nin ardından 3.sırasını almış.

https://www.dxomark.com/…eplus-7-pro-camera-review/ incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

özelliklerine ve fiyatına bakarsak oneplus'ın önceki modellerinde öne çıkan flagship killer sıfatından sıyrılıp direkt flagship kimliğine bürünmüş. gerçi rakibi telefonlar 1000 dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek belki de hala flagship killer olabilir.

oneplus 5t kullanıcısı olarak şahsen android camiasında ne samsung ne huawei oxygenos'un işlevselliği,basitliği,stabilitesi ve hızına yaklaşmış değil. reddit'te veya diğer forumlarda sıklıkla oneplus'dan diğer markalara geçen kullanıcıların oxygenos'ı bırakmaları sebebiyle yaşadıkları pişmanlıklarına şahit oldum.

yalnız türkiye adına üzülerek söylüyorum ki bu fiyatlara telefon almak akıl işi değil. ama varsayalım şu anda üst seviye bir telefon alacak olsam apple-huawei-samsung değil de ilk tercihim oneplus 7 pro olur.
  • 12gb-256 gb versiyonu abd de 749 $, avrupa'da 829€. ne bu şimdi ibnelik değil mi?

kızdım vallaha kızdım. taş gibi oneplus5le devam madem öyle.

edit: dolar üzerinden anlık fiyatı 4516 tl iken avrupa'da euro cinsinden 5604 tl ne güzel iş valla. ayakta sikme diye buna deniyor sanırım.
  • teknoloji kanalları tarafından fiyat, hız ve ekran konusunda tam puan alan yeni model telefondur.
    5t kullanıcısı olarak eğer fiyatını abartmazlarsa bu yıl almak istedğim süper ötesi telefondur ayrıca jerry abimizden meşhur sağlamlık testini izlemek isteyenleri böyle alalım: https://www.youtube.com/watch?v=wlmiwphpqhu
  • iphone x cihazımı satıp geçeceğim telefondur.
  • apple ekosistemi içerisindeki uyumunu gerçekten çok merak ediyorum. mac, airpods ve watch ile muhtemelen istenilen performansı yakalayamacaktır. son çıkan iphone’lar anlamsızca pahalı ve böyle bir alternatif oldukça cezbedici. konu ile ilgili bilgisi olan yeşillendirebilirse çok sevinirim.
    not: bu entry vakti geldiğinde imha edilecektir.
  • bugun denedigim ve tek elle kullanilmasinin uzunluk ve agirlik yuzunden gorece biraz zor oldugunu dusundugum telefon. yaklasik bir santim daha kisa olsaymis, ekranin tamamina ulasmak daha kolay olurmus.
hesabın var mı? giriş yap