• çok fazla vakit harcamadan ve antin kuntin detaylarla uğraşmadan sabahları işe geldiğimde bir üç beş dakikamı ayırayım ve keyif alayım diyenlere önerilebilecek sanal menajerlik oyunu. oyuncuların yanında takım denklikleri de oldukça gerçekçidir. yani bir kullanıcı mal olmadıkça üç büyüklerin öyle 17. sırada falan olması durumu yoktur. kullanıcılarına oyuncu- takım bilgilerinden oluşan doldurulabilir bir veritabanı ile yeni liglerin açılması olanağını da sunmaktadır. anlık bir eğlencedir yani...

türkçe versiyonu: http://www.futbolmenajeri.com/
  • lig moderatörüyseniz günlük gazetesine kendi yazılarınızı da girebiliyorsunuz. aynı ligte tanıdıklarınız varsa eğlence çıkıyor.
  • arkadaşlarla hep beraber oynandığı zaman zevkli bir oyun haline gelen çok basit fakat keyif veren teknik direktörlük oyunu.
  • 5 yılda çok ufak değişiklikler dışında aynı kalan basit güzelce bir menajerlik oyunu. arkadaşlarla oynanmazsa uzun süre çekilmez ama.
  • çok basit ve başarılı olunması kolay bir oyun. sadece takımınıza göre taktiği oturtun, oyunda sık online olmasanız bile takımınız maç kazanmaya devam ediyor. eskişehirspor'u 90+ puanla lig şampiyonu ve kupa şampiyonu yapmıştım.

edit: 2008'de açtığım hesap ile eskisi kadar sık olmasa da oynadığım oyundur. öncelikle oyun 8 sene öncesine kadar oldukça kötüleşti. transfer işi abuk bir hâl aldı. herkes çalıştırdığı kulüp fark etmeksizin al sat yapa yapa yıldızlarla dolu bir kadro kurabiliyor. ben bu oyunda ise jürgen klopp, hamza hamzaoğlu gibi transferci değil içimizden yetişsinci bir hoca oluyorum. antrenmanla gelişip ilk 11'e koyduğun topçunun şampiyonluk getirmesi cidden transferlerle şampiyon olmaktan daha büyük haz veriyor.
  • guzel oyun, hos oyun olarak tanimlanabilir. fakat, sectiginiz takimi sadece bir sezon yonetebiliyorsunuz. bira dahaki sezona hersey sifirlaniyor. yeni bir lig, yeni bir takim, her sey yeni. bu oyuna gonul verecekseniz dikkat edin. benim gibi ortada kalabilirsiniz. o kadar ugras, futbolcu transfer et, takimi tamamen yenile, kalitesini artir, lig hedefine ulas, sezon sonunda hersey sifirlansin ve o kadar emek harcadigin takim ile yoluna devam edeme. bu insana koyuyor haliyle. tekrar dikkat.
  • ilk sezonumda kasımpaşa ile şampiyon olduğum oyun. telefonumdan günde 5 dk bakayım arkaaşlarımla oynayayım diyenler için çok güzel bir oyun.

özellikle yönetimin tipi ve söylediği şeyler çok sempatik.
  • birden fazla arkadas ayni ligde oynuyorsaniz baya sariyor. hele ki bu sayiyi 18`e cikardaysaniz tadindan yenmez hale geliyor...
  • birden fazla arkadaş aynı ligde oynuyorsanız büyük şike dönebiliyor.
  • yeni başladığım bir oyun. nasıl olduysa menajer oldum... şimdilik hoşuma gitti diyebilirim...
hesabın var mı? giriş yap