şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlükteki gencoların keşfedemediği yazar. bir keşfetseler zaten nickaltı yağmur gibi şelaleler gibi yağacak. sabır her şeyin ilacıdır ey yazar. ne demek istediğim yalakalar gelince anlaşılacak :)

hodl ulan diyoruz ehehe.
  • bir şekilde yolumun kesiştiklerinden; yolda rastlayıp patikaya çöküverdiklerimden.

bir gün bir yerde bir araya geleceğiz, ama izmir'de ama istanbul'da. sanırım 17 mart'ta benim için geliyor ama söylemiyor yaramaz.*
  • yüzümün haline bak,
    seninle kim kalacak ışıklar kapanınca?
    benden çok uzakta.
  • hesabını neden kapattığına anlam veremediğim kaliteli yazar.

yazdığı nitelikli yazıları okuyordum. üzüldüm.

ed: dönmüş.
  • kendisi devamsızlıktan beni sınıfta bırakacak, bir kalemde çizivermiş yazardır. neyse ki rapor getirdim de geri aldı derse.
  • yaşam tarzı kendisi gibi olmayan kişilere bile hoşgörüyle yaklaşan, kucaklayan, yol gösteren badimdir kendileri. sözlüğü sözlük yapan, hayalimde, uzun saçlarını salına salına yürüyen güzel hatun. çok yaşa emi*
  • iki günde iki yıl yaşlanmış yazar...

sözlük benim, uzun yıllardır takip ettiğim, nihayetinde yazar olarak devam ettiğim, çok güzel insanlar tanıdığım bir platformdu. mesaj alımımı son bir yılda açtım, öncesinde uzaktım iletişime.

bu süreçte elbette yazıştığım, görüştüğüm, arkadaşlıklar, dostluklar kurduğum insanlar oldu. şu anda hala birinin evindeyim mesela*

ama iki günde öğrendiklerim çok ağır geldi. herkes elindeki parçaları birleştirince ortaya öyle bir kör kuyu çıktı ki, aklım almadı. şaşkınlık, göz yaşı, kızgınlık ve nihayetinde buraya ait olmadığını düşünme hissi...

o kuyuya düşmeden kenarından geçebilen güzel arkadaşlara ne mutlu. ama en güvendiğinizin bile tam olarak dürüst olmadığını öğrendiğiniz bir platformda işiniz ne?

aslında pek çok insanın bir profil çizerek kendince içini doldurduğu bir yerde şeffaf olmak, kendini fazla fazla sunmak da gereksiz bir teşhir oldu,farkındayım... ama elden gelen bir şey yok. mizaç diyelim.

yazdıklarımı bir şekilde okuyan, kendine yakın gören herkesten özür diliyorum. sessizce takipte olacağım ama bu kez gerçekten gidiyorum. hayatımı bunca etkileyen bir platforma sanal muamelesi yaparak küçümseyemem. zira yaşadıklarımın kalbimi acıtması hali pek de sanal değil.
  • hepi topu 4 yazar var takip ettiğim. (ekşi cep uygulamasında görülüyor zaten)

bu hafta sonu bu dört yazardan ikisi buluşmuş, tanışmış.

sonra da bu ortamdaki sahtelikten dert yanıp hesapları kapatmışlar.

takip listemin %50'si kayıp şu an. kıllandım: )))
  • böyle tatlı bir hatunu kimler üzmüş de gitmiş dedirten can'ım yazar. bir dost gitmiş gibi üzüldük ama, sebep olanlar utansın.