• 2015 sonu 2016 başı gibi çıkması beklenen, opel astra serisinin yeni üyesi.

hatları daha sert olacak bu serinin. astra bu seriyle beraber göğüs kısmında kendini geliştirmeye devam etmiş.

http://i.auto-bild.de/…560x373-d9f180ebf9c05f5d.jpg
  • daha j kasaya doyamadan çıkacak olandır. son gelen videolara göre 1.0 105 beygir bir motor seçeneğiyle gelecekmiş. hayırlısı, bekliyoruz
  • tıpkı şahin k gibi bir alman.
  • 1.4 sidi turbo (145 ps ve 220 nm), 1.0 sidi (105 ps ve 170 nm) motorlarla geleceği söylenen ve arka far tasarımında giulietta-clio arası bir form izlenimi yaratan yeni nesil astra.
    şöyle bir kamuflajlı galerisi mevcut.
  • j kasa almayı planlarken k nerden çıktı şimdi. motor bekle şanzıman bekle işin yoksa. mazda 3'e yöneltiyorlar adamı.
  • opel tasarımda gerçekten çok başarılı... mokadan sonra bu da tutacaktır...
  • opel'i hiç sevmem. türkiye'de olması gerekenden fazla ilgi gördüğünü düşünürüm. fakat bu tasarım olmuş. kırmızı rengiyle beraber tam bir ateş parçası görünümünde. koca götlü eski kasaya göre fevkalbeşer.
  • j serisinin en buyuk sorunu on tarafinin darligiydi. kasanin onu dar olunca şöfor alani da cok daraliyordu. acikcasi 1.80 ustu boyumla astranin sofor koltugunda rahat edemiyorum. orta konsol cok sıkışık.

bu k serisinde ise aracin kasasinin önü genisletilmis gibi duruyor. bu durum dizayni cirkinlestirmis gibi. ama muhtemelen ic kisimi genisletti. konsolun biraz daha rahatladigini dusunuyorum. tabi gercegini gormeden tam olarak bilemeyiz.

onun disinda arka taraf keskinlesmis. j kasa biraz daha yumusak hatliydi.

her seye ragmen j daha guzel gibi. bu k kasada seat havasi var ayni.

tam otomtik dizeli getirdimi bilmiyorum ama sanirim yok. ordan zaten kaybediyordu astra her turlu. bakalim bu nasil gelecek.
  • j kasanın efsane kasa olarak anılmasını sağlayacak kasadır.
  • hatchback karoserini bir kenara bırakırsak, gelecek olan coupe versiyonunun astra j gtc'den daha hoş görünebileceğine ihtimal vermediğim otomobil. çıplak gözle görmek nasip olursa editlerim..
hesabın var mı? giriş yap