• henuz bu yapimi izlemedim, sadece trailere baktim ve hayatimin sokunu yasadim; bu tarzan mahlasli elemanla ayni yerde calistim ben amk. 3-4 yil once benim patron tuttu bunu getirdi, dedi bu arkadasin adi leon, miami de takildi, gecmisi biraz ( biraz mi?!) karanlik, ona yol yordam goster ( ben mi?! ). hal ve hareketlerinden, kacin kurasi, cakalin onde gideni oldugu belliydi de bu duzeyde mafyozo oldugunu valla yeni ogrendim haha. zaten bir sure calistiktan sonra ne o bizim dunyaya aitti, ne de biz, kan uyusmadi duzeyli bi sekilde ayrildik. benim patron kabalaya falan da merakli oldugundan ve bizim ofis de okuz gibi buyuk oldugundan aksamlari mesai sonrasi ofisi kabala grubu tayfasina birakiyoduk, her aksam oturup yok enerji, yok siksok piramidi gibi cizim ve yazilari bizim task boardda goruyodum. neyse baktim bu "tarzan" ( leon ) her aksam gelmeye devam ediyor ki sohbeti cok sahanedir adamin, cay kahve falan muhabbete devam ettim hatta bazen buna anahtari falan birakirdim ( o ofise kari atmadiysa bisey bilmiyorum ). facebook arkadasimdi, paylasim falan yapmiyor diye silmistim haha. telefonu hala duruyor ama. lan ne acaip isler.
  • kendini kahkahalar attıra attıra izleten belgesel. eğer anlatanlar bazı kısımlarını abartmıyorsa, yaşananların gerçek olması daha da komik duruyor. hikaye fıkra gibi; bir miamili işadamı, bir kübalı casus ve bir rus gangsteri kolombiyalı cali karteli için silah kaçakçılığı yapmaya başlarlarsa...

--- spoiler ---

pablo escobar taklidi yapıp rus mafyasına kokain bayiliği vermek,

askeri helikopterle şehir merkezine inip ellerinde torbalarla alışverişten dönen bir teyzeye yol sormak,

saunada sovyet askeri yönetiminin silah kaçakçılarına satılık nükleer silah önermesi,

gizli sovyet denizaltı üssüne girip denizaltı komutanı ile denizaltıların önünde fotoğraf çektirmek,

seni arayan polis teşkilatının merkezine kartpostal atıp "beni neden gelip tutuklamıyorsunuz?" diye polisleri trollemek,

ve diğerleri...

--- spoiler ---
  • sovyet denizaltilarini cali karteli'ne satmak isteyen 3 cengaverin kendileriyle ve onlari sorusturan ajanlarla yapilmis mulakatlardan olusan oykusu. efsane. inanilmaz.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ct6hxdt_yqm
  • denizaltı satın almak isterken pablo escobar kimliği ile moskova'ya gidip ruslarla kokain pazarlığı yapacak kadar uçmuş bir grup gangsterin hikayesi. size ne kadar kokain lazım, sorusuna, rus mafyasının 50 kilo yeter demesine ve çakma escobar'ın taşak mı geçiyorsunuz, tepkisine yarım saat güldüm. belgeseli bu kadar eğlenceli kılan aslında elemanların yıllar sonra hikayeyi anlatırken çok eğlenebiliyor olmaları.

--- spoiler ---
    tony'nin cali karteli'nden 10 milyon dolar tokatlayıp kaçması ve sonra yetinmeyip geri kalan 20 milyonu almaya çalışması ayrıca komikti.
    --- spoiler ---
  • biz de işyerinde iş bağlayınca seviniyoruz. 3 yıl anlatıyoruz. adamlar dünyayı alıp satmış, dünyayı. çok iyi belgesel.
  • uzun zamandır bu kadar güldüğüm bir şey izlememiştim. ne hayatlar var arkadaş.

tarzanla arkadaş olmayı isterdim.

daha en başta new york itfaiyesiyle ilgili sözleri yardı. saunadan çıkıp "think about it" demesi aklıma geldikçe hala gülüyorum.
  • gerçek hayatta grand theft auto oynayanların hikayesi. izleyiniz. *
  • bir gece klübünde, uzaktan kumandalı arabaya vibratör takıp, hayat kadınına rc git gel yaparak mutlu etmek müthiş bir zekanın ürünü, bu çok net
  • show time için çekilen mizahi yanı çok iyi olan nefis bir suç belgeseli.

kanka şimdi bu adamların hayatları bir silah namlusunun ucunda geçiyor aslında. her gün her an ölebilir veya tutuklanabilirler. kendime soruyorum bu adamların yaşadığı hayat gibi bir 20 yıl mı? yoksa şuan ki hayatımla bir 70 yıl mı ? kesinlikle böyle geçen bir 20 yıl amk. sonra ölebilirim. inanılmaz eğlenceli herifler. (suçlu ve belkide katil olmaları dışında. karteller ve mafyayla iç içe yaşıyorlar ama daha çok kendi hallerinde gibiler) tarzan müthiş eğlenceli bir karakter. tony kadar akıllı olmasa da ondan daha cesur ve doğaçlama yaşayan bir herif bence. plan yaparak risk almıyor. o an alıyor. neden olduğunu anlatıp spoiler yedirmeyeyim. tony reise de bayıldım. inanılmaz zor bir hayatı hala sürdürebilmesine şaşırmakla beraber saygı duydum. uluslararası bir kaçak olarak yaşamak ciddi bir efordur amk. hayatın bunun üzerine şekileniyor. ve yıllarca yakalanmamak.. spor gibi yapıyor herif bunu ve belli ki çok idmanlı. izlerken fark ettim ki tüm narcos sezonları, tüm narco trafik belgeseller, new york mafya belgeselleri derken ben olaya baya hakimmişim. sanki hepsi tanıdığım elemanlar gibi ortalık. 80'lerden 2000'lere kadar suç dünyası altın çağını yaşamış resmen ve bu herifler o dünyanın efsane haylaz çocukları olabilir.
  • filmini yapsalar hollywood işte abartmışlar dersin. ama adamlar ne yaşamış usta.
    denizaltı satın almak nedir????

bu dünyada hangi hayatlar ve imkansız diye bir şeyin olmadığını gösterircesine harika bir belgesel.
hesabın var mı? giriş yap