• öğrenciliği bilgisayarın ve internetin yaygınlaşmadığı karanlık dönemde geçen bahtsız insanların sahip oldukları tümsek.
  • ilkokul yıllarında çok çalışmış ineklerin parmağında olur. geçmesi için uygulanabilecek güzel bir yöntem varsa biliyorsanız yeşillendiriniz.
  • 1990'lı yıllarda öğrenciliğe başlamış ve yaklaşık 20 yıl okumuş kişinin kalem tuttuğu elinde, aşırı yazı yazmaktan ötürü orta parmağın kendini korumaya alarak nasır tutması olayıdır efendim.

biz kağıda kalemle yazı yazardık, evet. sayfalarca... şimdiki gibi copy-paste ödevleri yapılmazdı, hey gidi...
  • teknolojinin gelismesiyle de yerini mause ve klavye kullanmaktan bileklerde oluşan hafif ezilme ve kızarıklıklara bırakan tümsektir. yazılı sınav zamanı artık uğrar sadece.
  • kendinizi özel zannediyorsanız burda bi daha düşünün. yalnız değilmişim.

ha neye yaradı derseniz hiçbir işe yaramadı. her zaman ortalama altı bir öğrenci olarak devam ettim.
  • çok yazı yazmaktan kaynaklanan bir sıkıntıdır.

ben kalemi 3 değil, 4 parmağımla tuttuğum için bir neslin kurban gittiği bu hastalığa yakalanmaktan yırttım.
    yalnız bende de yüzük parmağının, orta parmağa bakan kısmında şeytan tırnağı, olması gerekenden birazcık daha geride olabilir. (doğal manikür gibin hehe)
  • başlığı görünce aklıma geldi baktım.
    önceden daha net ve belirgindi. böyle nasır gibi.

artık o da kalmamış. çünkü neden? çünkü yaşlanıyoruz.
  • ilk oluşumu esnasında (ilkokul 1. veya 2. sınıflara tekabül eder) bir tümsek değil bir çukur görünümü verir.

sonra yazı yazdırma konusunda phd'si bulunan ve bu konuda durdurak bilmeden çalışıp didinen sınıf öğretmenlerinin türkçe ve güzel yazı derslerinde el yazısı ile hikayeler,şiirler falan yazdırmaya devam etmesi ile beraber ileriki sınıflarda artık adamakıllı bir tümsek hali almaya başladığı gözlemlenir.

ortaokulda her dersin öğretmeninin çok işe yarar bir şeymiş gibi o dersin bütün kurallarını defterlere birebir yazdırması sonucu nihai halini alır.

ve geçmiş olsun artık tamiri mümkün olmayan bir orta parmak nasırınız var.

ayrıca bu yaşıma geldim hala ne kadar yıkarsam yıkayayım vücudumun en kara ve en şekilsiz yeridir. buna da şükür.
  • yıllardır doğru düzgün bir şey yazmasam da azalmasına rağmen tamamen yok olmamış tümsek.
  • sagimla solumu ayirt etmeme yarayan tumsek
hesabın var mı? giriş yap