• milenyum üçlemesinin david lagercrantz tarafından örümcek ağındaki kız adıyla devam ettirilen yeni lisbeth salander kitabı.
  • zaten üçlemenin son kitabına larsson'un ölümü üzerine bir son söz eklenmiş ve 'belki bir yerlerde 4. kitabın taslakları bulunuyordur' gibi şeyler yazılmıştı.

kitap işinin bu kadar 'ticari' olması artık iyice midemi bulandırıyor.

tanım: çok iyi kurgulanmış bir 'üçleme'nin ancak ucuz bir çakması olabilecek, ulan çok iyi dahi olsa, sadece tepkimden okumayacağım 'devam' romanı.*
  • belki lisbeth'in ikiz kız kardeşinden de bahseder diye, yayınlandığını duyduğumda heyecanlandığım kitap.

edit: ediyormuş!
  • milennium serisinin 4. kitabı. malum, stieg larsson abimiz ejderha dövmeli kız kitabıyla meşhur olan "millennium" üçlemesini yazdıktan sonra vefat etmiştir. (seriyi bitirince öldüğüne çok üzülmüştüm) bu 4. kitap david lagercrantz isimli yazar arkadaşa emanet edilmiş. ben bu zor işin altından kalktığına inanıyorum. özellikle mikael blomkvist karakteri ilk 3 seriden farksız anlatılmış. küçük bir eleştiri olarak lisabeth salender karakterinin daha doyurucu olabileceğini düşünüyorum. kitapta anlatılan hikaye güzel, sürükleyici ve çağımıza uygun. aksiyonu bol. sonuç olarak tavsiye ederim. okuyun.
  • herhangi bir formattaki elektronik bir kopyasına sahip olan yazarların yeşillendirmesini rica ettiğim millenium serisinin 4. kitabı.
  • azalan marjinal haz
  • bokum gibi olmus denilecek kitap.. olsundu adamcağız ölmeden 4. kitabı neredeyse hazır halde bırakmıştır vs die bir heves okunup hayal kırıklığına ugranacak kitap..

--- spoiler ---

allah icin su serinin bir kitabının bitış cümlesi bu olabilir mi : 'hoşgeldin o zaman' dedi mikael. çok uzun zamandır ilk defa yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. bir yerde gökyüzünde bir yıldız kaydı.
    --- spoiler ---
    yıldız kaydı nedir lann... zaten de konu bütünlüğü akıcılıkadar vs vs yani diğer kitaplarda olan tüm çekici detayların hiç biri bu kitapta yoktu :(
  • ali arda çevirisi ile okuduğum; birinci baskısında inatla defalarca asal sayıları çarpanlarına ayırma olarak çevrilmiş tanımlama kullanan kitap.
    doğru kullanımının söyle olabilir: asal çarpanlarına ayırma

asal sayı nedir için (bkz: #1181033)

yine fena olmamış okutuyor kendini derken defalarca böyle bir hatayı görünce insan iyice soğuyor kitaptan.
  • bu akşam galasına gideceğim film.

devamlı milletle aynı anda gidecek değildim ya yeni çıkan bir filme, bir de gösterim öncesinde özel olarak izleyelim.

yalnız film çıkışı değme eleştirmenlere taş çıkarma amacım var, pipomu ve fularımı aldım not defterimle birlikte eleştirilerimi karalamaya gidiyorum.
  • (bkz: mary jane)
hesabın var mı? giriş yap