• müziği ülkemizde sevilince, adamlar da sıklıkla gelip konser verdikçe yine türk kızı kezban oldu, yine iş döndü dolaştı bize bi şekilde laf sokuldu.

demet akalın dinlesen kezbansın, elektronik müzik dinlesen kezbansın, klasik müzik dinlesen içindeki kezbanı bastırmaya çalışıyo olursun. nası yaranıcaz size ne dinleyelim istiyorsunuz?
  • bu adamın tarzını sonunda buldum.
    net bir şekilde arabesk deep house yapıyor.
  • soundgarden'a hazırlık olsun diye bir iki şarkısını dinleyeyim derken aşık olduğum grup. röpörtajlardan kendileriyle (daha çok solistleri ile) ilgili hoşuma giden bazı bilgileri derledim, buyrunuz:

- grubun solisti max colombie, konserde seyirciler arasından birini seçip bu kişinin gözlerinin içine bakıp gülümseyerek şarkı söylermiş. müziğinden keyif alan insanları görmek kendisini çok mutlu ediyormuş.
    - burada da daha önce belirtildiği gibi (bkz: #53438010) birçok kişiden müziklerinde sevişmenin çok keyifli olduğuna dair geri bildirim alıyorlarmış. max'in müzikleriyle ilgili en hoşuna giden tepki buymuş.
    - max türk hayranlarını çok yüksek sesli ve enerjik olarak tanımlıyor. dinleyicilerin enerjisi yüksek olunca kendisinin enerjisinin de uçuşa geçtiğini söyleyen max'çiğim burada konser vermeyi çok seviyormuş.
    - kendisi müzik dünyasının gelmiş geçmiş en mütevazı solisti olabilir. belçika'daki en büyük arenada konser vermiş 6. belçikalı sanatçı olmalarıyla ilgili "burası normalde beyonce'ye, kylie minogue'a falan ait, sahne almış isimlere bakıp bizim burada ne işimiz var diyorum" tarzı bir açıklama yapmışlığı var.
    - oscar and the wolf'un tarzını "karanlık ve aydınlık arasındaki tam denge" olarak tarif ediyor. amacı dinlendiğinde mutlu mu mutsuz mu olduğu anlaşılamayan bir müzik yapmakmış.
    - şarkı sözleri geçmiş kalp kırıklıklarından esinlenerek yazılmış.
    - strange entity klibini yeni mezun bi arkadaşına çektirivermiş.*
    - şarkıcı olmasaymış taksi şöförü olmak istermiş.
    - en sevdiği disney prensesi ariel imiş, ve o da seçmek zorunda olsa ariel gibi aşkı için sesinden vazgeçermiş.

kaynaklar: 1 2 3 4 5
  • belçikalı bir müzik grubu. kendilerini ' ile kanka olarak büyüyen, lorde ile justin timberlake'in aşk çocuğu' olarak tanımlayan olduğu gibi, 'the weeknd'ın sonradan bıraktığı acı/kötü tadı olmayan hali ve drake'in ilişki sonrası ağlamayan versiyonu' sayan da var.
    entity adlı bir albümleri mevcut.
    joaquim
    strange entity falan işte böyle şeyler yapıyor çocuklar.
  • buyuk hayranlariyim. ya tek tek her sarkisinin altina bi'seyler yazacaktim ya da buraya. abartmamak icin buradayim.

arkadasimin onerisi raving george ile yaptiklari you're mine duetini cok begenmesem de kendilerini aradan cektim. kisisel top3'um;

1) orange sky : ortalama * 450k dinlenmesine ragmen en sevdigim sarkilari. ruya adeta. 01:05'ten sonra sarki yukseliyor ya sarkinin gerisine gerek bile yok.

2) joaquim : girisini ilk duydugunda bu ne lan arabesk pop diyebilirsin ama dur! sakin kapatma devam et dinlemeye. sarki bittikten sonra kafanin icinde donup duruyor. huzunleniyorsun. sozlerinden cok muzik sana sanki bi'seyler anlatmaya calisiyor, hayatindaki bi' boslugu dolduruyor gibi.

3) strange entity : en populer sarkilari. girisiyle beraber bi' o yana bi' bu yana sallaniyorsun. "you’re heartless" ve "you’re fearless" kisimlarinda uzun uzun, yaya yaya soyleyecek saniyorsun ama arka arkaya vuruyor ya oradaki irrasyonellige bitiyorum. muzigi ise cogu sarkilarinda oldugu gibi masalsi.

plase undress : yazmazsam rahat uyuyamazdim. araya bunu da sikistirmakta fayda var. saygilar selale.
  • princes şarkılarının uzun süredir dinlediğim en iyi şarkı olması sebebiyle hemen ekşiye koşup arattım bu gençleri ve şu an üçüncü entrylerini giriyorum.

ya ben bu şarkıyı çok duygusal dinledim aslında o kadar iyi değil ya da birkaç sene içerisinde buralar çok değerlenecek.

ki bence bu grup baya iyi.

bak göreceksiniz.
  • 21 ocak 2017'de volkswagen arena'da olan herkesi çok çok tatmin eden bir konser vermiş belçikalı müzik grubu. populer olan beş şarkısı hariç kendilerini çok tanımasam da gerçekten çook keyif aldığım, çılgın çılgın dans ettiğim, çocukluk arkadaşlarımla unutulmayacak bir gece yaşattılar bana. max colombie'nin enerjisine diyecek hiçbir şey bulamıyorum, hayatımda bu kadar güzel dans eden ve aurası çok çekici olan birini çok az canlı kanlı görmüşümdür. benle beraber tüm arkadaşlarımı kendine hayran bıraktı.

bir de gerçekten çok en sadık dinleyici grubunu türkler oluşturuyor galiba. çok fazla türkiye'ye geldiklerinden ve kitleyi tanıdıklarından sanırım, çok çok rahatlardı sahnede. etkileşimler etkileşimler... bir de grupta bir türk var* belki onun da etkisi vardır. güzel atmosfere dahil olunca da ülkede mutlu an yaşanabiliyor ya diye bir iç rahatlaması geçirmedim de değil tabi konserde.

her şarkısı sevişirken dinlenilecek şarkılara aday olan bu genç grubun daha çok takip etmekte fayda var.
  • şu ana kadar yaptıkları parçalar gibi parçalar yaparlarsa, bundan birkaç sene sonra buralara sayfalarca entry girilir. an itibariyle başarılıdırlar.
  • ilk defa rock werchter de dinledim.

neler hissettigimi anlatmaya calisayim.
    dusunun ki bir muzigi ilk defa bir konserde dinliyorsunuz.
    ilk duyusunuz...
    ve konserden ciktiginizda diyorsunuz ki 'hayatimin en iyi konseriydi'
    konserden beri loop a aldim surekli dinliyorum. bir sonraki konserlerini kovalayacagim. o kadar..

bir bilgi;
    grubun bir de turk uyesi vardir. (bkz: ozan bozdag)
  • belcika'dan bildiriyorum oscar and the wolf ülkedeki en popüler gruplardan birisidir.
hesabın var mı? giriş yap