• bana nedense, sadece ve sadece orhan ayhanı çağrıştıran-hatırlatan isim.
  • kilo vererek hafif orta siklette tekrar dövüşmeye başlamıştır.

ayrıca 6 ayrı siklette devüşerek bu alanda bir rekora imza atmıştır.

sırasıyla yer aldığı sikletler;
    1. super featherweight
    2. lightweight
    3. light welterweight
    4. welterweight
    5. light middleweight
    6. middleweight
  • 5 mayıs 2007 gecesi hafif orta siklet ünvan maçında floyd mayweather jr.'a, puanlar sonucu mağlup olmuş boksör.
  • bu antipatik boksör 43 milyon dolar yıllık kazancıyla 2007 yılının en çok kazanan 2. sporcusu olmuştur. birinci ise 100 milyon dolarlık geliriyle geçen seneki gibi (bkz: tiger woods) tur. bu arada bu listede beni en çok şaşırtan şey michael schumacher in sporu bırakmasına rağmen 36 milyon dolarlık geliriyle listede 5. sırada yer almasıdır.

http://www.ntvspor.net/pages/16423.asp
  • orta siklette bir efsane
  • boks aleminde ve ringlerde golden boy olarak ta anılan boksör.
  • boks ile uzaktan yakında uğraşmış herkesin hoşuna gidecek bir tekniği vardır.

vargas ile yaptığı epic müsabakalar ise boks ile ilgili insanlara orgazma yaşatabilir. göz küresi birkaç defa kırılan bir insana göre fazla yakışıklıdır. mesele de burda başlamaktadır, yakışıklı olduğu için mi en çok kazanan( pay per view sayesinde kaybettiği maçta kendisini yenen kişinin 2 katı bir para kazanmıştır) yoksa çok iyi tekniği olduğu için mi en çok kazanan boksördür. bana kalırsa süper bir tekniği vardır, boks estetik bir spordur ve bence yeri dolmamıştır.

(bkz: üşüyoruz reis)
  • floyd mayweather ile yaptığı maç boksta tüm zamanların en büyük hasılatını elde etmiş. (120 milyon dolar)
  • aklıma üniversite yıllarını getiren boksördür.
    üniversitede, ev arkadaşım biriyle tartışmıştı. gıcık gittiği elemanlardan biri, yolda bizim elemanı görüp posta koymuş. yanında beş altı kişi daha varmış. bizimki, kalabalık oldukları için bir şey diyememiş. eve gelip durumu bana anlatınca, 'la oğlum sorun değil. bir yerde teke tek kıstırır ağzını burnunu düz edersin.' diye gazı verdim.
    gece yarısı kanal6'da elemanla boks maçı seyrediyoruz. oscar de la hoya'nın oscar de la hoya olduğu yıllar. bilenler bilir, bunun en meşhur özelliği şu: rakibe vurmaya başlayınca durmuyor. kombine bir şekilde en az sekiz-on yumruğu saydırıyor. nerden aklıma geldiyse, elemana 'bak olm. işte abdurrahman'a böyle girişeceksin. durmak yok. kombine şekilde saydıracaksın ki, nerden çıktığını bilemesin.' diye iyice gazı verdim.
    ertesi gün, elemanla sınıfın girişinde kurbanı beklemeye başladık. koridorun başında görününce, bizimki yanına gitti ve 'ardurrahman. sen gel hele bi şöyle.' deyip rakibini iplere yasladı. aynı oscar de la hoya gibi saydırmaya başladı. garibanın üçüncü yumruktan sonrasını sayabildiğini sanmıyorum. zaten ben de yedinci yumruktan sonra saymayı bıraktım.
    herneyse... bizimki gerçek bir oscar de la hoya tavrıyla adamı dümdüz etti.
    ben köşede sporcusunu müsabakaya hakkıyla hazırlayan antrenör gururuyla seyrediyordum olayları. sporcumu köşesine çağırdım. hakemin kararını beklemeden başımız dik biçimde kaçarcasına uzaklaştık ringden.
    not: olaydan iki ay sonra, adamlar bizi kıstırıp dövdüler ama olsundu. oscar bile tüm maçlarını kazanamadı kariyerinde.
hesabın var mı? giriş yap