• sanirim bazi otobüslerde hangi düğmeden basıldıysa, sadece ona en yakın iniş kapısı açılıyor. böyle bir durumda bana yakın iniş kapısı açılsın diye, duracak ışığı yandığı halde dügmeye basıyorum.
  • bazı otobüslerde şoför hangi kapıya yakın tuşa basılmışsa sadece o kapıyı açar. belki de bunun farkında olan kişidir.

tanım: tedbirli tip.
  • bir metinde altı çizili sözcükleri yuvarlak içine alır.
  • herkesin ışık yandığında iki kapıyı da açan şoförlere denk geldiğini anladığımız insan. lan herif nerden bilecek yanan ışık hangi kapıdan kaynaklanıyor. şoförün önünde hangi düğme yanıyorsa ona basıyor açılsın diye. şansa bırakıp durağa gelince bağırmakla mı uğraşacağız. aklı sıra dalga geçecekler amk.
  • 3 kere ac tuşuna basıp işlem yapan esnaf kadar sağlamcıdır. afferim ona.
  • bazı otobüslerde yalnızca basılan düğmeye en yakın kapı açıldığı, kendisinin önünde beklediği kapı da açılsın istediği için ilgili eylemi gerçekleştiren tip olabilir.
  • son durakta inmeden önce de düğmeye basmayı ihmal etmez.

garanticiliğin bokunu çıkarır.
  • kişinin, siz inecekseniz ben de inicem kardesim benim neyim eksik ben de basarım deme şeklidir.
  • şöförün önündeki yanıp sönen düğmelerin olayını bilmeyen malların tespiti
  • gözleri görmüyor olabilir. inanmazsınız böyle insanlar var aramızda. gözleri görmeyen ve otobüsleri kullanan. tabii bu çok kolay olmuyor. otobüse gelmeyi başarmak zaten koca bir mesele. sonra da durakları sesli söylemek gibi bebek işi sistem hala yaygınlaşamadığı için dikkat kesilip durak sayıyorlar otobüsün durmasından kalkmasından hareketle. inecekleri yeri doğru tahmin ettiklerini düşündüklerinde ise kalkıp düğmeye basıyorlar. kusura bakmayın ışıkları göremezler.
hesabın var mı? giriş yap