• kurt russell ve goldie hawn'un başrollerde oynadığı eğlenceli film.

bazen çocukluğumda izlediğim filmleri hatırlayıp hemen indiririm. bu film de öyle oldu.

--- spoiler ---

bir sahnede arka fonda çalan şarkı dikkatimi çekti. sözlerine kulak kabartıp googledan buldum.

elvis presleyden geliyor: can't help falling in love

--- spoiler ---
  • bir zamanlar özellikle su animasyonlarıyla kendine hayran bırakmış oyundu.
  • 1987 yapımının üzerine senaryoda oynanarak yeniden çekilmiş olan bir film. kendi açımdan değerlendirirsem izleme sebebim olarak korkunç bir film serisinden beri tüm film ve dizileri izlediğim anna faris.

bu yeni 2018 yapımı filmde, eskisine göre zengin olan erkek, fakir olan ise kadın. 1987 yapımı filmde tam tersi idi. birde filme heyecan katsın (!) çevirmenler sorun yaşasın diye ispanyolca bölümler oldukça fazla. tabi karakterin meksikalı olması başlıca neden.

senaryonun eski filmle aynı olduğu yukarıda belirttiğim bir kaç farklı unsuru barındıran orta derece bir film. ayrıca filmde biraz şişmiş olsa da eva longoria'da yer almakta. izlenebilir.
  • film klişe komedi-aşk tarzını 1 saat 50 dakika boyunca sıkmadan izletti ve yer yer güldürerek de benim için görevini tamamladı. ne çok iyi ne kötü .anna faris çok tatlı bir kadın. kız arkadaşla izlemelik bir film. olsa da izlesek. hımpff
  • hafızasını kaybetmiş milyarder bir latin amerikalı'nın 3 çocuklu amı götü dağıtmış bir kadını tercih etmesini baz alan romantik komedi.

konu olarak absürd.

kendini izletiyor. çok çok çok az sıkıcı. çekimler güzel, açılar güzel, diyaloglar iyi. tam zırva diyemem. klişeler var ama film iyidi be!. türkçesi aklıma gelmiyor. decent, bu filme söylenecek en güzel kelime. izlerken bir amsterdam içtim, hoşuma gitti.
  • 1987 yapımı garry marshall filmi.

beni mutlu eden nadir filmlerden biri bu. öyle ki; yıllar yıllar önce ilk izlediğimde mutlu mutlu sırıttığımı hatırlıyorum. hatta gazlı içeceklerin kapağını en kolay şekilde nasıl açacağımı da bu filmden öğrendim diyebilirim. her sahnesi gülümseten başka bir romantik komedi filmi hatırlamıyorum.

en sevdiğim aktrislerden biri olan goldie hawn bu filmi çektiğinde 42 yaşında. yağız delikanlı kurt russell ise 36 yaşında. akrep ve balık burcu birlikteliğinin mükemmel uyumu o kadar bariz belli ki bu filmde. goldie'nin dillere destan güzelliği, şirinliği, ağzında gümüş kaşıkla doğmuş bir kadını başarıyla canlandırması harikulade... senaryo çok eğlenceli, kurgu gayet başarılı. oyunculuklar oldukça komik. yani eğlenip rahatlamanız için her şey var bu filmde. geçenlerde aklıma geldiydi. tekrar bir izleyeyim dediydim. türkçe dublajlı filmler kategorisinde ilk sırada karşıma çıkınca, "bu bir dileğin gerçekleşmesinden başka bir şey değil!" dedim. ve yıllar yıllar sonra aynı keyfi aldım iyi mi!

izlenmiş en iyi gerilim filmleri: (bkz: #101314076)
    izlenmiş en iyi romantik filmler: (bkz: #122389518)

düzeltme: imlâ
  • çok ispanyolca annecim.

2018 versiyonu fena olmayan film... komik sahneleri var ama sadece birkaç tane... akıcı, sıkmadan izlettiriyor. çekimler, ortamlar güzel... oyuncular iyi... vakit geçirmek için izlenebilir.

6/10
  • güzel vakit geçirmelik film, çok absürt ama keyifliydi. anna farisi sevmem ona rağmen baya iyi olmuş, küçük kıza bayıldım.
  • (ing.)*argoda çok istekli, hevesli.
  • 1987 yapımı film hakkında konuşacak olursam, son yıllarda zerre kadar sıkılmadan izlediğim nadir filmlerden biri oldu. bugüne kadar nasıl izlememişim bu saklı hazineyi kendime kızdım. hani şu 90'larda her hafta tv'de yayınlanan sıcacık aile filmleri olurdu ya izlemekten hiç bıkmazdık, o filmlerden.

her sene 1 kere izlerim artık bu muhteşem filmi.
hesabın var mı? giriş yap