şükela:  tümü | bugün
  • hakkında, bir arkadaşımın entry girmemi çok rica ettiği ve kendisinden çok memnun kaldığı doktor. jinekologla işi olmayacak bir bey olarak insanlığa katkı olsun diye paylaşıyorum bu entry'i. internette doktor yorumları bulmak gerçekten sorun *. olanlar da bir ya da iki tane pek inandırıcı gelmeyen "iyi" yorumlar oluyor. birilerinin işine yarar belki.

arkadaşımın düşüncesine güvendiğim için kendi yazmış olduğu entry'i aşağıya kopyalıyorum.

"daha önce geçirmiş olduğum başarısız bir operasyon sonrası çöken moralimi yerine koyan başarılı, mesleğini seven, insana değer veren jinekoloji operatörü doktordur. tam unvanı jin. opr. dr. özgür kartal.

ilk doktorumdan gördüğüm muamele sonrası çaresizliğe inanarak hastalığımla yaşamayı düşünmüştüm ta ki arkadaşlarımın ikna etmesiyle kendisini tanıyana kadar.

hastaya dokunmayı bilen bir hekim her şeyden önce. ilk muayenemde kafamdaki tüm soruların cevabını aldım. ilgisi, bilgisi ve en önemlisi de hastasına yaklaşımı nedeniyle tüm tedirginliğimi bir anda atıp büyük bir umutla operasyona karar vermemi sağladı. maalesef çoğu doktorun bırakın hasta bilgilendirmeyi soruları geçiştirip hastayı baştan savdığı gerçeğinden sonra böyle doktorlara ulaşmak bir lüks gibi geliyor insana.

bir doktorun tek malzemesi insan. insanı sevmeyen, insana yeterli sabrı olmayan; insana dokunmayan hiçkimse sırf puanı yetiyor diye doktor olmamalı.

şu an kist aspirasyonu ameliyatımı geçirdim ve sağ salim; her şeyden önce umutlarımı kazanarak evime gidiyorum. bundan daha büyük bir insanlık hizmeti olamaz.

böyle doktorlara çok ama çok ihtiyacımız var