• what.cd'nin uçmasından sonra alternatif olarak açılan müzik torrent sitelerinden biri.
    link'ten ulaşılabilir kendisine.
    kurucuları ptpden, isim benzerliğinden anlaşılıyor zaten, tanıdık gelmiş olabilir isim.
    what ile aynı altyapıyı* kullanıyor, temalar filan what'ın aynısı.
  • kulislerde dolaşan dedikodulara göre yeni what.cd olma potansiyeli en yüksek izleyici. şimdiye dek 5000 dosya yüklenmiş bile. daha tam olarak oturmadığından, sağda solda davetiyesini bulmak zor. yine de arayan varsa btn'nin elite forumunda biri dağıtıyor. hdb'de de varmış sanırım da yok ki kontrol edelim.

istatistikler:

maximum users: 1,000
    enabled users: 895 details
    torrents: 6,642
    releases: 5,253
    artists: 6,015
    "perfect" flacs: 838
  • şu an için davetiye yöneticiler dışında kimsede bulunmuyor. içeri girme yöntemleri şimdilik sadece şunlarla sınırlı;
    1 - ptp'de torrent master forumundan,
    2 - hdbits'te en az 1 yıl üyelik şartı ile forumdan
    3 - btn'nin elit ve üzeri kullanıcılar için olan forumundan dağıtılıyor official olarak.
  • sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz. anlaşılan what.cd'nin boşluğunu dolduracak olan tracker burası.

ptp btn ve hdb'de yüksek class'lara verilen davetiyelerin de sonucu olarak istatistikler şu şekilde.

maximum users: 5,000
    enabled users: 3,219 details
    users active today: 2,393 (74.34%)
    users active this week: 2,481 (77.07%)
    users active this month: 2,481 (77.07%)
    torrents: 65,155
    releases: 64,714
    artists: 41,369
    "perfect" flacs: 16,103
    requests: 79 (44.30% filled)
    peers: 42,781
    seeders: 41,544
    leechers: 1,237
    seeder/leecher ratio: 33.58

açılalı 3 gün olduğunu hatırlatırım. 2 günlük freeleech'in de gazıyla insanlar haldır haldır ellerindeki,avuçlarındaki seed etme ve içerik oluşturma peşinde.

şu anda btn forumunda dahi üyelik alımı yapılmıyor ve site kullanıcılarına davetiye verilmiyor. yakın zaman içerisinde üye olmak kolaylaşır ama 2-3 albüm indirip seed yapmayacak olanlar hiç buralarda davetiye istemesin çünkü mümkünatı yok davetiye alamazlar.
  • şu an için düz kullanıcı aramayan site. seedboxı olan veya ev interneti çok iyi olan milyar kişi var. site daha yeni kuruldu, normal kullanıcıdan çok siteye dosya yükleyecek adamları tercih ediyorlar alırken. bir altyapı oluşsun, sonra normal kullanıcılara da sıra gelecek. yoksa indirip seed edecek adam için indirecek dosya sayısı da az.

ayrıca unutmadan, xanax ve nos asla bir what.cd alternatifi olamaz. nos'un işi bitti, bildiğiniz gibi hacklendi, xanax gibi üyelik açan siteye de private tracker denemez. şu an için açık ara en iyi what.cd alternatifi bu. buna waffles.fm de dahil, geri gelse bile gazelle olmayan müzik sitesi mi olur allasen, her sunum her format ayrı torrent sayfasında, karman çorman.
  • davetiyesini aradığım sitedir.
  • çok fazla "elite" olmak ile eleştirilmesine rağmen, ekşisözlük'te davetiyesi aranan next wcd olması hemen hemen kesinleşen tracker.
  • xanax vs pth (passtheheadphones)

"join all of them. there is no guarantee that pth will be there forever. upload your albums to xanax, nostream, pth, and notwhat.cd."

--- pth ---

maximum users: 5,000
    enabled users: 4,461 details
    users active today: 3,820 (85.63%)
    users active this week: 4,340 (97.29%)
    users active this month: 4,340 (97.29%)
    torrents: 153,265
    releases: 99,264
    artists: 91,151
    "perfect" flacs: 65,402
    requests: 511 (48.53% filled)
    peers: 666,199
    seeders: 657,132
    leechers: 9,067
    seeder/leecher ratio: 72.47

--- pth ---

--- apollo ---

maximum users: 40,000
    enabled users: 21,122 details
    users active today: 8,791 (41.62%)
    users active this week: 19,324 (91.49%)
    users active this month: 19,324 (91.49%)
    torrents: 94,772
    releases: 57,248
    artists: 46,995
    "perfect" flacs: 15,186
    requests: 0 (0.00% filled)
    peers: 65,683
    seeders: 62,546
    leechers: 3,137
    seeder/leecher ratio: 19.93

--- apollo ---
  • güzel site. efendim hergün büyüyor durduramıyoruz. türk sayısı ve türkçe müzik cidden arttı, çok güzel bir yolda ilerliyor. milletin her siteye dosya yükleyin demesi biraz mantıksız geliyor bana. bir yere harcayacağınız emeği 4e bölüyorsunuz, aynı dosyayı 4 ayrı yere yüklemek cidden zaman kaybettiriyor. bu saatten sonra apollo, notwhat, nostream hikaye. tabi ki üyelik buludnurun, yarın hiçbirinin kapanmayacağı garanti değil, ama bu kadar ilerlemişken bir siteye yönelmek gerekiyor artık. dün gece millet apolloya akın ediyordu buradan. ben hiç bu güruhun dosya yükleyeceğini filan sanmıyorum, çoğu beleş müzik = alırım bir dal kafasında, banlanana kadar kullanacaklardır. üye alımlarının şu an için bu kadar sıkı olmasına sevinmiyor değilim, düşünsenize üyelik filan açtıklarını, sitenin bokunu çıkarırız sadece türkler olarak bile.

ufak bir kıyaslama yaparak size kalite farkını göstermek istiyorum;
    (unutmayın ki apollo.rip birkaç gün önce açıldı pth'den, ikisi de daha 1 küsür haftalık)

apollo;
    enabled users: 23,376
    torrents: 120,030
    releases: 90,554
    artists: 61,367
    "perfect" flacs: 19,437 + logchecker halen aktif değil, hatırlatırım.

pth;
    enabled users: 5,364
    torrents: 190,762
    releases: 160,377
    artists: 108,406
    "perfect" flacs: 65,402

5'te 1 kullanıcı 70k faha fazla torrent yüklemiş, perfect flacta 3e katlamış.
    millet bu hızla dosya yüklemeye devam ederse what.cd'yi aratmayacaktır uzun vadede.

tekrar ediyorum, yazdıklarımı site yöneticisinin aniden kafasına göre siteyi kapamayacağını farzederek yazdım, kimse hiçbir site için bu garantiyi veremez. tabi ki diğer sitelerde üyelik buludnurun her ihtimale karşı, ama ben olsam pth üyeliğim varsa buraya yönelirdim bu saatten sonra.
  • sahip olduğum 2tb'ye yakın perfect flac rip ile( talep edildiğinde örnek log veya dizin detayı sağlanır) girmeyi arzu ettiğim tracker.

hdbits, btn ve pth geleceğin torrent zirvesi.
hesabın var mı? giriş yap