• zaten müthiş kariyerine diyecek söz olamaz da adamın yakın geçmişine bakarsak; henüz geçen sezon şampiyonlar ligi finalisti olan juventus'un grup maçlarının tamamında ilk 11'de forma giymiştir.

daha geçen sezon o seviyede oynayabilen adam, götü boklu türkiye ligi'nde 17 maç rahat rahat oynar muhtemelen. devre arasında kimse elindeki iyi adamını vermiyor, asamoah'ın falan da geleceği yok, 6 aylık mukavele ile evra bu şartlarda iş görebilir.

işin sonunda allah'ın bombası lionel carole'u geri döndürmek zorunda kalırsak asıl o zaman görürüz belamızı. ihtimali bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor amk.
  • klimali ofislerden, ilik gotlerini kaldirip scout olusturamayan memleketim yoneticilerinin ,menajerlerin kucaginda gezinmesi .
  • fanatik beşiktaşlı olsam da çocukluğumdan beri manchester united hayranı ve taraftarıyım. dolayısıyla patrice evra'nın altın çağını bizzat takip ettim manu'dayken. müthiş bir sol bekti patrice evra. hem defans hem atak yönünü harikulade dengeli oynayan, her büyük takımın kadrosunda görmek isteyeceği türde bir sol bek oyuncusuydu.

ama yaşı artık 36'ya geldi. cafu gibi bir adam bile artık son sezonunda süre almamaya başlamıştı. bekler için 36 zor bir yaş. nitekim son 2 sezonda aldığı süreler de belli. galatasaray'ın sol beki için kurtarıcı gözüyle bakılmamalı evra'ya.

ismi çok büyük ama zamanı geçmiş bir futbolcu. her ne kadar rakip takımım da olsa, galatasaray'ın adına ve büyüklüğüne yakışan, daha doğru, daha diri ve kazanmaya doymamış bir futbolcu transfer etmesini isterim. ülkemizin katar gibi, çin gibi bitik futbolcuları zengin etme cenneti olmaktan çıkması ümidim.
  • kimse normal değildir. ama bazı insanlar "normal bir anomali"den daha fazlasına sahiptirler. çünkü mesela ben asla balotelli gibi çocuklara dart falan fırlatmam, delirmedim ya sonuçta. falan filan. anormalliği skalalara ayırarak kendi çetelemi tutuyorum. tüm bu makul temellendirmelerle içimi rahatlatıyorum çünkü bu rutini belirli aralıklarla tekrarlamazsam delireceğime inanıyorum. sonra şu tarz bir şey çıkıyor karşıma ve böyle bir yarım dakika kadar inanılmaz rahatsız hissediyorum. çünkü kafayı yemiş olmalı, her makul üst orta sınıf insan bunu onaylar. kendime bir yarım dakika daha veriyorum sindirmek için. yoo, hayır, aslında izlediğim şeyi o kadar sevdim ki kafamdaki tüm delilikleri avangart bir filmde izliyormuşum gibi, biraz dehşetengiz ama güzel.

neyse bu sefer ters "justification" yapıcaz çünkü kendimizi sevebilmenin ön koşulu kendimize ufak tatlış yalanlar söylemektir. skalaları boşveriyoruz, herkes herkes kadar delidir.

ps: bir 6 kere falan izledim hala marjinal faydaya ulaşmış değilim.
  • yapmayın etmeyin renktaşlarım , sanki şl 'de kafaya oynuyoruz...altı üstü türkiye ligi....adam 35 yaşına kadar juventus'ta oynuyorsa ,36 yaşında da marsilya ya transfer oluyorsa demek ki fit durumda.....lato 'dan carole 'den daha çok katkı sağlayacağı kesin, ha sen tutupta 36 yaşında ki adama yıllık 3 milyon euro dan 3 yıllık imza attırırsan tabi ki karşı çıkarım ama 6 aylığına 1-1,5 milyon eurodan gelecekse buyursun gelsin her türlü işimizi görür, bende isterim asamoah gelsin ama durum ortada juve belli ki vermeyecek , 6 ay daha evra ile sabredip alınması gayet mantıklı.....
    bir de şunu unutmayın bir sağbekin (mariano) oyun kalitesine nasıl etki ettiği düşünülecek olursa solbeke de oyun aklı üst düzeyde olan bir isim kalitemizi muhakkak artıracaktır
  • çok yüksek meblağlı olmadıkça 6 aylık sözleşmeyi kabul etmeyeceğini düşündüğüm futbolcu. hele türkiye'ye gelmek için...
  • yaşı üzerinden komiklikler şakalar yapanlara minik bir hatırlatma; kendisi halen ligimizin en dominant orta saha oyuncusu durumunda olan emre belözoğlu'ndan bir yaş daha küçüktür.

ligimizin seviyesi budur yani, çok kafaya takılacak bir tarafı yoktur.

patrice evra özellikle de kısa dönemli her türlü iş yapar, yeter ki fiziği yerinde olsun ki gayet de yerinde görünüyor.
  • instagram'dan takip edildigi kadari ile 6-7 aydir sagda solda hikaye atiyor, goygoy yapiyor, isi gucu "i love this game" demek, antreman falan da yaptigi yok. genetik olarak fizigi iyi sadece. profesyonel futbol, oyle "abi 8-9 mac var, gelir misin?" seviyesinde degerlendirilemez. yasi 36, aylardir da dubai'de gece hayatinda fink atiyor adam. bizim luzumsuz menajerler "abi sunu yillik 4 milyona birine kitlesek de bizim de corbamiz ciksa" modunda gezineceklerdir. ondan sonra elini viskiyle yikayan adamlar videolari gorursunuz instagram'da. turk futbolu evra ile degil; peru'dan, sili'den, meksika'dan amator kulupler satin alarak buyur.
  • bir manu ve juve hastasi oldugum icin galatasaray'da (yaşına rağmen) görmekten mutlu olacagim efsane sol bektir. sadece 6 ay bile olsa sanki ligimizi düzgün götürür gibi geçen yılki gibiyse durumu.
  • asamoah olmuyorsa 6 ay için gelmesini isterim ama ortalama üstü bir oyun oynarsa fatih hoca 1 sene daha kalsın der diye de korkmuyor değilim. defansif becerileri ve oyun konsantrasyonu çok iyi. marsilya döneminde fizik durumu da iyiydi. bu yaşta 3 ay futbol oynamamış olması bir sorun yalnız. gelecekse kampın başına gelmesi şart.
hesabın var mı? giriş yap