• gece 3’de çıkıyor olmanız sabah 9’da masanızda olmayacağınız anlamına gelmiyor
  • “biz bir aileyiz bugün sahada onurumuz icin savaşacağız.”

ben böyle bir zırva işitmedim sanırsın saksonlar vikinglerle bir olmuş istilaya gelmişler vatani savunacağız.
  • sabah oldu ama geçerliliğini kaybetmedi sanırım:

- ben size maaşınız zamanında yatırıyorum. istesem yatırmam. ama biz profesyonel bir şirketi.

çok seviyorum bu maaş yatırmamakla tehdit eden patronu. kendini dünyanın kralı zannediyor ama işi zamanında teslim etmesem ihale yasaklısı olup da en kısa zamanda batacağını hayatta düşünmez. bir gün, ansızın...

- youtube, spotify, whatsapp, skype hepsini firewall ile yasaklayacağım. kotayı bitiriyorsunuz.

bu lafın söylendiği yer teknokent. yani bir teknoloji firmasında kimse kota diye bir şeyin varlığına takılmıyor ama benim youtube kullanmama, twitter kullanmama takılıyor. bir de bunu söyleyen insanlar vpn denen şeyin varlığından habersiz. olsa gerek.
  • patron zırvası diye birşey var ama bu sıkıntı döneminde işinize dört elle sarılın, ekmek yediğiniz yere pislemeyin.
  • "daha fazla veriyo olabilirler ama burdaki duygusal bağı orda bulamazsin.."
  • cuma gecesi saat 11.00. cumartesi çalışmayacağını sanıyorsun. whatsapp iş grubundan mesaj gelir:

"yarın bir koordinasyon toplantısı yapalım"
  • tşk iyi çlş.

bir de tam konsantre bir seyle ugrasirken pop up reklam gibi beliren yoneticiler var, ne durumdayiz demek icin. yazarak sor bana, neden dikkatimi dagitiyorsun.

bizde x senesini dolduran herkesi kalifiye olup olmadigini bakmaksizin yonetici yapmak gibi salak bir anlayis var, bunun sorumlusu bu anlayis.
  • yüksek lisans ders kaydına gitmek için 1 saat izin istediğimde
    "iyi ki patronun benim ha başkası olsa kimse böyle anlayışlı davranmaz"

akşam yüksek lisans derslerim olacağından mesaiye kalamayacağımı söylediğimde (ki işimi engellemesin diye 2. öğretim yüksek lisansa başvurmuş olmama rağmen)
    "nasıl iş arkadaş ya bu, napsak senin yerine dışardan eleman mı kiralasak. neyse haftasonu dersin yok di mi? o zaman gelirsin mesaiye"
  • "bu konuda her türlü önlemi alazaaaz"
hesabın var mı? giriş yap