• izmir' de gerçekleştirilmiş olan ''içimizden biri carlo domeniconi'' organizasyonu kapsamında ülkemize gelmiş olan çek gitarist. kendisi bu organizasyonda konser vermiş ve masterclass dersleri düzenlemiştir. ben bu sanatçıyı canlı izleyemedim; fakat iyi bir video kaydı sayesinde bu sabah, izmir'de vermiş olduğu konserini izleme fırsatı buldum. barok dönemden, çağdaş döneme çeşitli eserler yorumlamış. gitar tonuna,tekniğine zaten söylenebilecek hiçbirşey yok. çok çok üst düzeydeler. ama açıkçası böyle bir yorumlama ile ilk kez karşılaştım. nefes alıp verişleri,mimikleri inanılmaz. sahnede sanki dev bir müzikal izliyor hissine kapılıyorsunuz.hommage à jimi hendrix eserini çalışından sonra seyircilerin arasından eserin sahibi carlo domeniconi fırlayıp geliyor ve elini öpüyor. artık gerisini siz düşünün.ayrıca bir ayrıntı: pavel, carlo'nun öğrencisi. binlerce gitarist var ve her geçen gün yeni bir yetenek çıkıyor ortaya. ama klasik gitar dinlerken dizlerinizin titremesini istiyorsanız, bu adamı dinleyin. büyüleyici.
  • tuhaf bir teknik ile bir kez daha beni benden almış gitarist. çalarken ağzından çıkardığı hava ile gitardan çıkardığı sesleri titreştiriyor ve gitardan çıkan sesten bağımsız olarak havada, fonda, yan flüt renginde sürekli bir ses yaratıyor. gerçekten inanılmaz. video internette var mı bilmiyorum ama, bende var.
  • akbank sanat'da verdiği performansı ile kendine tekrar hayran bırakan, çok teknik çalan çağımız gitar üstatlarından.
  • ocak ayında ataşehir'de olacak usta.

edit: bu adam eğer gitar çalıyorsa diğerleri ellerindeki gitarları yaksınlar. usta, sadece gitar çalmıyor. sahnede o kısacık boyuna rağmen dev gibi görünüyor. bir ara, nefesimin tutulduğunu farkettim. tekrar gel usta!
hesabın var mı? giriş yap