şükela:  tümü | bugün
  • iletisim konusunda kendini egitmis pazalamacilarin ustlendigi gorev. pek sirkette turedi bunlardan
  • bölümünden pek hoşlanmayan bir grafik tasarım öğrencisi için kafa ütüleyen, bilek açan ders. hocaya çaktırmadan yapılan çizimlerin kalitesi sanki rahat atölye ortamında görülmemekte midir ne?
  • mesela geçen gün gördüğüm açık bir parfümerinin camına yazdığı "behlül kokusu & rahmetli bihter kokusu gelmiştir" bence bir pazarlama iletişimi örneğidir.
  • beyin yıkamanın kariyer, kurumsal, içgörü soyundan ifadesi.

var oluşuyla pazarlamanın, iletişiminin ölçülebilir olduğunu savunan bir iş yapıyor olmakla beraber *, artık yapılan tüm bu şarlatanlıkların ölçülemez hale geldiğini düşünüyorum.

sadece maruz kalınan milyonlarca görselden işitselden bahsetmiyorum, dizi ve film senaryolarına entegrasyon dedikleri "ay bugün de şu üzerime oturan kotumu giyesim var" neviinden işlerden bahsediyorum. dizide markanın imajına * uygun düşen bir karaktere (ya da karakterlere) ürünü hizmeti kullandırıp bundan hemmen sonraki reklam kuşağında üzerimize oturan pantolonun reklamını da görüyoruz böylece dünyalar pazarlama iletişimcilerinin oluyor.
  • şukela bir sitedir --- spoiler ---

pazarlamailetisimi.com
    --- spoiler ---
  • ilgilileri için her cumartesi etraflıca bir özeti hazırlanan alan.

hafta içi vakit ayıramayanlar için haftayı toparlayıp küçük bir arşiv oluşturmayı amaçlayan pazarlama iletişimi özeti.
  • pazarlamanın 4p'sindeki "promosyon" bölümüne tekabül eder.
    reklam, satış promosyonu, doğrudan satış, interaktif satış, kişisel satış, dijital pazarlama, etkinlik, halka ilişkiler gibi alt bölümleri bulunur.